NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruigrok Opole
Autor Wiadomość
papug667 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 3:56 pm   

a ma ktoś sposób jak wyjechać do pracy przez tą firmę. ja próbuję od grudnia i ciągle słyszę proszę pytać w następną środę. firma nie prowadzi bazy więc nie można złożyć papierów. czy trzeba mieć aż takie szczęście żeby sie udało czy po prostu znajomości???
 
 
m-team 
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 19
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 7:54 pm   

Co do firmy Ruigrok to moge wszystkim zainteresowanym cos o niej powiedzieć.Nie jest to może firma marzeń,ale ideałów nie ma na świecie.Jednym z jej najwiekszych plusów i atutem jest wypłacalność,niezaleznie od warunków zawsze byli i sa wypłacalni.Co do warunków mieszkaniowych to różnie,większość odpowiada opisom podanym wyżej,lecz należy tu zaznaczyć fakt,że każdy kto tylko sie trochę postara może dostac lepsze mieszkanie-wszystko zależy też od charakteru człowieka-jeśli ktoś nie potrafi przez tydzień lub dwa z pokorą znieść warunków takich a nie innych-to cóż-lepiej niech zostanie w Polsce przy "cycku" mamy.Jesli chodzi o Gerarda to z niego jest po prostu gość w porządku i z pewnymi zasadami,należy to zrozumiec i uszanować.Prosze mi wierzyć ,że niełatwo jest być pomiędzy młotem i kowadłem i za każdym razem utrzymać nerwy na wodzy,każdy jest tylko człowiekiem.....Obsługa pań z biura to nawet nie jest tak źle jak tu pisza,liczy sie tez kwestia podejścia,bo jeżeli ktos od razu wyskakuje z pretensjami i nie wiadomo z czym jeszcze, to prosze sie nie dziwić,ze niektórzy sa jakby to powiedzieć "olewani"??? Poza tym obserwując oraz poznając nowych ludzi(szczególnie te roczniki 86 wzwyż) od pewnego czasu mam wrażenie ,że iz mimo światowego kryzysu,coraz więcej osób nie jest w stanie uszanować tego co ma,wszystko się im nie podoba a euro to najlepiej im na talerzu podać,bo pracować to już ciężko....
_________________
Nie traktuj życia zbyt poważnie,bo całkiem z ciebie ujdzie...
 
 
sonia1988 
Poczatkujacy
sonia

Wiek: 35
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: olesno
  Wysłany: Pią Cze 19, 2009 8:41 pm   ruigrok

ja nie wiem skad wy ludzie macie takie informacje na temat ruigroka . ja pracuje tam od paru lat . mieszkam na motelu i nigdy nie brakowalo mi kasy na koncie . nigdy tez nie mialam problemow ze strony biura . mysle , ze biuro jest obsmarowane przez ludzi , ktorzy zostali zwolnieni lub nie otrzymali tego co chcieli czyli np przez jakis element co chcial sie w holandi wyszalec ale przegiol pale . pamietajcie ludzie , ze jedziecie do pracy a nie na balange . najwazniejsze u nich jest kasa - zawsze sie zgadza , pomoc biura- musisz cos wyjasnic - dzwonisz i wszystko gra , musisz do lekarza - jada z toba ...wiec o co wam chodzi ???!!!! zanim wyjedziecie za granice do jakiejkolwiek pracy zastanowcie sie po co tam jedziecie . nikt was tam na sile nie ciagnie .
:021: :021:

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 9:43 pm ]
:038:

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 10:29 pm ]
http://www.niedziela.nl/f...6a5896f7f7107bf



to sobie poczytajcie , ktos poleca ruigroka.bo trafil gozej
 
 
aneczka26 
Poczatkujacy
anka

Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 33
Skąd: polska/holandia
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 7:11 pm   

nie żartuj że ten ich motel to taki luksus mój brat tam mieszkał mały pokoik dzielony z 3 osobami w tym małżeństwo paranoja!znalazłam mu inną prace z lepszymi warunkami a te warunki nie wyobrazam sobie że miałabym mieszkac z mężem plus dwóch lokatorów w jednym pokoju! :072:
 
 
magda29 
Poczatkujacy

Dołączyła: 30 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 4:10 pm   

Uwazam, ze co niektorzy przesadzaja. Po pierwsze jest to firma w 100% wyplacalna - wyplata na konto co tydzien. Stawka tez wcale nie jest najgorsza, bo ponad 7 euro na reke jest. Jesli chodzi o mieszkania, to nikt z moich znajomych nie narzeka. Motel jak to motel, normalne pokoje - zakwaterowanie jest tam tansze niz w domku. Praca tez nie jest najgorsza, to zalezy do jakies firmy trafisz - wiadomo, ze Polacy najczesciej pracuja przy kwiatach, cebulkach,na magazynach. Do Tych wszystkich, ktorzy narzekaja powiem tak: trzeba sie bylo UCZYC a nie teraz narzekac. PS>Jesli masz dobry zawod, znasz angielski czy niderlandzki, to zadne biuro nie jest Ci potrzebne, bo prace znajdziesz sam.
 
 
sylwiaaiwlys 
Poczatkujacy
sylwia

Wiek: 114
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 12:39 pm   

magda29 - to pewnie ta z biura ?!!! hahaha . tak broni firmy .
pani magdo ! wcale a wcale sie uczyc nie trzeba . po co skoro mozna pracowac u ruigroka . mozna tez w inny sposob zarabiac i dostac sie na stanowisko-tak jak pani....
wtajemniczeni wiedza o co chodzi . szef ruigrok nie pogardzi zedna blondyneczka i kazda zaprasza do pracy w biurze i po koleji robi dzieciaki .

no ale firma jest wyplacalna!!! hahaha!!! :082:
Ostatnio zmieniony przez sylwiaaiwlys Czw Sie 27, 2009 12:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tulipAnka 
Poczatkujacy
hulpdienst tulipAnka


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 12:49 pm   

magda29 napisał/a:
Uwazam, ze co niektorzy przesadzaja. Po pierwsze jest to firma w 100% wyplacalna - wyplata na konto co tydzien. Stawka tez wcale nie jest najgorsza, bo ponad 7 euro na reke jest. Jesli chodzi o mieszkania, to nikt z moich znajomych nie narzeka. Motel jak to motel, normalne pokoje - zakwaterowanie jest tam tansze niz w domku. Praca tez nie jest najgorsza, to zalezy do jakies firmy trafisz - wiadomo, ze Polacy najczesciej pracuja przy kwiatach, cebulkach,na magazynach. Do Tych wszystkich, ktorzy narzekaja powiem tak: trzeba sie bylo UCZYC a nie teraz narzekac. PS>Jesli masz dobry zawod, znasz angielski czy niderlandzki, to zadne biuro nie jest Ci potrzebne, bo prace znajdziesz sam.



Niezwykle niemile podejscie d sprawy... i juz nie wnikam kim jest Pani w tej firmie.... rzucil mi sie jedno zdanie w oczy... W zasadzie dwa:
"trzeba sie bylo UCZYC a nie teraz narzekac. PS>Jesli masz dobry zawod, znasz angielski czy niderlandzki, to zadne biuro nie jest Ci potrzebne, bo prace znajdziesz sam."

Chamskie!!!!

Ludzie nie zawsze maja szczescie co do pracy dlatego wybieraja posrednikow, bo co? bo wierza ze bedzie im bezpieczniej w ten sposob!!! Mam wielu znajomych ze znajomolscia jezykow, ktorzy pracuja dla biura pracy... Chlopaki majak tez swoje wyuczone zawody.... nie spieszy im sie aby zmieniac prace bo sa uczciwie traktowani...

Pani Moniko, prosze ugryzc sie w jezyk i pomyslec ciut zamin Pani cos napisze bo moze to byc krzywdzace dla innych...

NIE LADNIE! OJJJ NIE LADNIE!!!
_________________
Bylo gorzej i chwalili... ;)
 
 
 
sylwiaaiwlys 
Poczatkujacy
sylwia

Wiek: 114
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 12:57 pm   

tego nie pisala zadna monika tylko MAGDA

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 1:58 pm ]
I Chyba wszyscy wiemy co za jaka magda to pisala . ale skoro jest ona tak wyedukowana to co ona robi w holandii ?
 
 
tulipAnka 
Poczatkujacy
hulpdienst tulipAnka


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Mar 2009
Posty: 21
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 1:45 pm   

tak czy inaczej na M...
Co nie zmienia faktu ze tak sie nie robi... :072:
_________________
Bylo gorzej i chwalili... ;)
 
 
 
sylwiaaiwlys 
Poczatkujacy
sylwia

Wiek: 114
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 4:03 pm   

co racja to racja !
 
 
orzel1313 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: 's-Hertogenbosh
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 9:38 am   

Witam!!! Napiszcie cos wiecej o warunkach w tym motelu w miejscowosci Lisse. Ktos napisal ze nazywa sie "Golden Tulip" mam tu taka stronke dokladnie ta sama miejscowosc i nazwa hotelu http://www.goldentuliplisse.nl/
Przypuszczam, ze to nie o ten motel chodzi.
Napiszcie czy naprawde tam jest tak strasznie jak to nie ktorzy pisza, bo najprawdopodobniej tez tam bede mieszkal :) A i czy chociaz praca jest ok. dla ludzi ktorzy tam mieszkaja. z gory dzieki za odp. pozdrawiam
 
 
myszka6685 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Lis 2008
Posty: 1
Wysłany: Pią Gru 11, 2009 4:28 pm   

Witam Wszystkich forumowiczów. Pracowałam w firmie "Ruigrok" od maja do listopada bieżącego roku. Motel w Lisse... tak, to ten "Golden Tulip"tyle że to jego część jest zamieszkiwana przez pracowników firmy "RUIGROK" Mieszkałam w motelu 7 tygodni i ogólnie trafiłam na spoko lokatorki co nie oznacza że bylo kolorowo. W 6 osób w pokoju okolo 20m2 to nie luksus, jedna ubikacja z łazienka i przecionek nazwany kuchnią z kuchenka dwu-palnikową elektryczną, 2 małe lodówki na 6 osób czyli jedna półeczka i szafy rozwalające się. Lokatorzy wychodzący o róznych porach do pracy to tez tragedia gdyż nie zawsze można odpocząć.
Ogolnie jesli jest praca to jest dobrze, pieniądze w terminie, jakie kolwiek pytania do pracownikow biura- bez zastrzezen. Bywalo tak ze nie chcialo im sie odpowiadac- ale to jest normalne- jestesmy ludzmi i nie zawsze mamy ochote odpowiadac na tysiace pytan.
Potem mieszkałam na domku, fakt ze placilam sporo wiecej, ale tam bylo super. Kazdy musial sie dotrzec do siebie ale w koncu przyjechalismy tu pracowac. Pozdrawiam
 
 
Wiedzma87 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 12:15 pm   Re: UWAGA RUIGROK UWAGA

ssijgerard napisał/a:
Przestrzegam przed oszustami!!! posrednik pracy z Oploa,firma zatrudnia około 1000 ludzi
wiekszosci nie wypłacaja na czas,trzeba sie upominac o swoje,obozowe warunki mieszkania 6 ludzi w jednym pokoju,kary pienieżne za dosłownie prywatne zycie!mnustwo razy okazało sie ze praca jest,jedziesz i nagle niema "wracaj do polski"! jak sie ponizysz i pobłagasz "gerarda" to dadza ci cos nedznego
ale joz nie masz żadnych praw człowieka-jestes psem! "gerard"- to takie paskudztwo gadajace po polsku lizacy dupsko wielkiemu bosowi dostał sie na stolek i uwielbia pokazywac jaki to z niego strażnik prawa


Co Ty wypisujesz :021: Jesli tak twierdzisz jak napisales/las to jestes najwiekszym/am Ksieciem lub Ksiezniczka na swiecie !!! :029:
Warunki po 6 ludzi w pokoju, to prawda ale tylko na motelu, osobno dziewczyny osobno chlopcy i to tylko dla osob ktore przyjezdzaja bez pary !!! I uwierzcie mi ze te osoby sa z tego zadowolone, bo tam wlasnie prowadzi sie najlepsze zycie towarzyskie i imprezowe...Oczywiscie z umiarem . :033: :030: :119: :041: ... W innym wypadku, jesli jestes z para, (oczywiscie tez nie koniecznie musisz miec pare) ludzie dostaja sie na domki w roznych miejscowosciach z pelnym wyposazeniem, zazwyczaj osobne pokoje dla par ( ktore sa 10 euro drozsze ale zrozumny ze placi sie za wygode) bo naprawde mozna sie tu czuc swobodnie jak w domu). Nawet pare polskich kanalow w telewizji :)do tego taki plus ze na motelu znajduja sie wszystkie atrakcje Ruigroka !!! Dyskoteka, Basen ( ale obecnie polacy maja zakaz wstepu na niego bo nie potrafili sie zachowac !!! Sikali pijani do basenu, tlukli szklo itp. ) Tenis (Platny) ale zarobki sa dobre wiec raz w week nie ma problemu sobie odzalowac. Oczywiscie kto chce !!! Co do kar pienieznych ... Kary za wszystko co jest przegieciem paly zapomniales/las dodac !!! Czyli Wlasnie takie zachowywanie sie na basenie, palenie w pokoju papierosow, za glosnie zachowywanie sie po 22 i zaklucanie ciszy !!! No sorry ale porzadek musi byc!!! Bo by polacy na glowe weszli !!! :011:
Zeczywiscie byl czas kiedy nie bylo pracy i ludzie siedzieli na domkach bez pracy, ale to w okresie kryzysu !!! i Rugrok nie >>>cenzura<<< do domu jak psy, tylko przepraszajac odeslal do domu i nie kazal placic poszkodowanym osobom za mieszkanie. Czyli co nie co zyskali a nic nie stracili...
,,Jak sie ponizysz i poblagasz Gerarda to dadza Ci cos nedznego,, co za bzdura !!! Gerard nie byl winny ze w innych firmach nie bylo pracy !!! Jednak staral wciskac sie ludzi do innych firm by wywiazac sie z umowy o 40 godzinach gwarantowanych tygodniowo. Ile dalo sie tyle poprzenosil do innych firm (nie koniecznie super firm) a ile nie dal rady to wyslal do Polski. Ludzie sami z siebie dzwonili i w rozpaczy blagali o inna prace. Gerard to napewno rozumial ale nie moze sie rozczulac nad kazdym, bo by mu na glowe weszli !!! Fakt faktem Gerard bywa nie przyjemny, ale tylko wtedy jesli mu zajdziesz za skore !!! A Ty poprostu zazdroscisz mu Avansu !!! Zazdroscisz ze nauczyl sie po holendersku, byl obrotny i ciezka praca doszedl do posady za biurkiem !!! Bo o tym nie wspomniales ze zanim dostal sie za biurko pracowal jak my a byl do dyspozycji przez 24h dziennie !!! I ludzie dzwonili do niego doslownie o wszystko i o roznych porach !!! Wiec mozna zrozumiec niekiedy jego gruboskurnosc w stosunku do ludzi. Ponad 1000 osob i jeden Gerard !!!
Wyplaty wyplacane sa tydzien w tydzien !!! glownie za 40 godzin tygodniowo. Jesli przepracuje sie np. 45 to te 5 godzin zbiera sie w nadgodzinach i cala suma nadgodzin zalozmy ze uzbieralo sie ich 100, jest wyplacana dopiero po zjezdzie, jednak rowniez tydzien w tydzien po 40 godzin, ale nie zostaniesz oszukany nawet do centa !!!Super wyjscie bo siedzisz w Polsce nic nie robisz a pieniazki wplywaja na konto :) ... Jednak dla ludzi ktorzy nie sa zadowoleni z takiego wyjscia, boja sie, nie maja zaufania do firmy, jest jeszcze drugie wyjscie, wyplacania calosci. tyle ile pracujesz, tyle wyplaca. Jednak od nagdodzin jest juz pobierany podatek dla Urzedu Holenderskiego, w sumie nie odczuwalny ale jest. Zwracaja ten podatek dopiero po rozliczeniu sie z Holandia. Zaznaczam ze to wymysl prawa holenderskiego a nie Ruigroka ! Stawka nie jest mala, bo chyba jedna z najlepiej placacych Firm w Holandii !!! 8.16 Brutto czyli 7.35 na reke. Z calej zarobionej sumy musisz oplacic sobie ubezpieczenie ktore wychodzi chyba 3 euro na dzien. Jesli przez caly pobyt w Holandii ani razu nie skorzystasz z pomocy lekarza, pieniadze te jesli sie upomnisz, zwroca. Mozesz tez zrezygnowac z tej opieki i nie placic. No i oplaty za mieszkanie. Na motelu, ze wzgledu na warunki mieszkanie jest tansze okolo 160 euro miesiecznie. Na domku zas w super warunkach okolo 225 euro i jak sie nie myle to sa juz sumy podane razem z tym ubezpieczeniem. Jednak nie gwarantuje. Do tego wyplaca firma wakacyjne po zjezdzie do Polski, lub jak ktos planuje dlugi pobyt w tej firmie, moze prosic o wyplacenie wakacyjnego bedac dalej W Holandii.
Nie zgadzam sie z opinia wyzej wypisana przez innego uzytkownika. I nie jestem podstawiona osoba. Gdyby bylo mi zle w tej firmie, nie pracowalabym w niej juz 4 rok !!! Firma godna polecenia i watpie ze znajdzie sie w Holandii rownie dobra. O czym swiadczy jak trudno jest sie dostac do Ruigroka!!! ... Jak juz sie ludzie dostana to trzymaja sie jej rekami i nogami. Siedza latami i zjezdzaja na urlop kiedy chca i znow wracaja jak bumerangi :)
Naprawde przekonacie sie jak sie tu dostaniecie :)
Justyna :039:

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 12:39 pm ]
sylwiaaiwlys napisał/a:
magda29 - to pewnie ta z biura ?!!! hahaha . tak broni firmy .
pani magdo ! wcale a wcale sie uczyc nie trzeba . po co skoro mozna pracowac u ruigroka . mozna tez w inny sposob zarabiac i dostac sie na stanowisko-tak jak pani....
wtajemniczeni wiedza o co chodzi . szef ruigrok nie pogardzi zedna blondyneczka i kazda zaprasza do pracy w biurze i po koleji robi dzieciaki .

no ale firma jest wyplacalna!!! hahaha!!! :082:


Jaka Ty nie mila jestes !!! Widze ze wtajemniczona jestes tyle co nic !!!!!!!! Z Twojej opini wynika ze P.Magda doszla za biurko sexem a tak to moze moglabys dojsc Ty, o ile jestes ladna !!!
Dla Twojej wiadomosci P.Magda jest z ta firma od poczatku i pomogla Peterowi rozwinac ta firme !!! Umiala po polsku i holendersku i nagrywala mu wszystko. Zeszli sie podczas wspolnej pracy i jak to czesto bywa facetowi odbija na widok krotkich spodniczek i zwiazek sie konczy. Mimo to zyja w zgodzie i to absolutnie nie wina P.Magdy !!!
Masz do dupci tych informatorow. Same plotkary ktore nie moga sie zajac swoim zyciem !!!
W tym wapadku P.Magdy mozna tylko zalowac a nie potepiac !!! Bo moim zdaniem firma ta jest po czesci jej !!!

Justyna
( nie, nie zona Gerarda a szary pracownik Ruigroka ktory docenia co ma )
Jesli nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma !
 
 
Gregor_ 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 3
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Wysłany: Pią Lip 01, 2011 11:13 am   

Witam

Chciałbym odświeżyć temat. Natknąłem się na ta firmę w czasie poszukiwania pracy w NL. Może ktoś coś o tej firmie powiedzieć? Powyżej są opinie, widziałem, z tym że są to posty sprzed roku. Ma ktoś jakieś świeższe dane?

Pozdrawiam
Grzesiek
 
 
 
swireksnacks 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: lublin
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 3:48 pm   

Witam
chce wyjechać z dziewczyną do pracy właśnie w tej firmie. potrzeuje jak najwięcej info. AAa i czy prawko też cos tam daje??
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lip 03, 2011 4:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group