NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Duuvelke
Czw Sty 14, 2010 7:51 pm
APK i zakup auta
Autor Wiadomość
kozik132 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3
  Wysłany: Czw Sty 14, 2010 7:36 pm   APK i zakup auta

Witam mam zamiar kupić auto meganke coupe 2.0 z salonu i zjechać nim legalnie do polski lecz jest jeden problem brak ważnego APK moje pytanie czy do zjazdu tym pojazdem do polski jest mi potrzebne APK i jeśli tak czy salon w którym kupie auto jest w stanie wystawić mi APK od ręki i za ile ?

auto które mam zamiar kupić będzie z tego salonu

Autobedrijf Loven
Kap. Hatterasstraat 40
NL 5015 BB TILBURG

może już ktoś korzystał z ich usług i będzie znał odpowiedz na moje pytanie z góry serdecznie dziękuje
Pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 8:09 pm   

Do zjazdu bedzie potrzebe APK . W salonie mozesz sie umowic ze za mala oplata ci zrobia APK. Przewaznie lepsze salony robia od siebie te APK . Pogadaj ze sprzedawca co sie da zrobic w sprawie APK . powiedz ze chcesz wywies do pl ale ppotrzebujesz APK inaczej w RDW nie dadza ci papierow. na wywoz. Jesli salon gdzie chcesz kupic auto nie moze robic APK to mozesz je zrobic w kazdym innym garage gdzie moga robic takie przeglady.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kozik132 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 14, 2010 8:21 pm   

aha rozumiem

http://www.autoscout24.nl...id=vgj233dqi3qy to jest te auto które mam zamiar kupić i jeszcze jedno pytanie czy dostane od salonu wszystkie papiery ktore bede potrzebował przy rejstracji auta w pl ?
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 8:44 am   

prawdopodobnie u nich też możesz zrobic APK, albo mają zaprzyjaznioną firmę która to zrobi nim samochód zabierzesz w moim przypadku tak było, oczywiście wtedy +koszta za APK
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:14 am   

To jest benzyniak - wiec jesli auto jest sprawne technicznie to APK zrobi za €20...
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:39 am   

m4rcin, a tak z ciekawosci ... orientujesz sie co sprawdzaja podczas takiego apk?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:48 am   

Sprawdzaja czy dzialaja wszystkie >>>cenzura<<< typu wycieraczki, spryskiwacze, swiatla, wypoziomowanie swiatel, opony, hamulce, spaliny, wycieki. Na pewno cos pominalem, ale to bedzie niewiele wiecej niz to co wymienilem. Generalnie APK wymusza, zeby auto bylo bezpieczne w ruchu drogowym i zeby nie niszczylo srodowiska.

Co do tematu - jesli to salon, to bakowo ma warsztat. Prawie kazdy serwis robi APK, nawet u zwyklego Turka mozna. Salon najpewniej wystawi APK nie ogladajac auta dokladnie, bo jakby to wygladalo "Nie mozemy dac panu APK, bo auto, ktore sprzedajemy, to ruina".
_________________
Dumny Polak
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:51 am   

jsobanski, dzieki :)
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 3:19 pm   

kozik132 napisał/a:
i jeszcze jedno pytanie czy dostane od salonu wszystkie papiery ktore bede potrzebował przy rejstracji auta w pl ?
nie w salonie nie dostaniesz takich papierow . Takie papiery dostaniesz tylko w RDW . Sa dwie mozliwosci wywoazu auta do pl
1) jedziesz kupinym autem na NL tablicach do pl tam sciagasz te tablice wracasz z tablicami i papierami i wyrejestrowujesz je w RDW .
2) jedziesz autem do RDW wyrejestrowujesz auto .Dostajesz odrazu wszystkie ci potrzebne paiery do rejestracji . Koszta pierwszego sposobu okolo 15 € koszta drugiego sposobu pomiedzy 100€ - 150€ . To sa koszta wyrejestrowania.
W 1 sposobie musisz auto zarejestrowac na siebie a pudzniej wyrejestrowac w RDW
W drugim sposobie mozesz odrazu wyrejestrowac auto w RDW na swoje nazwisko bez przerejestrowywania je tu na poczcie.
By tu zarejestrowac na siebie auto potrzebujesz prawojazdy oraz odpis z gminy ze jestes tu zameldowany.

Po wyrejestrowaniu auta w RDW masz 14 dni na wywoz auta z NL .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kozik132 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 4:47 pm   

Czyli jak pojade po zakupie auta do RDW wyrejstruje auto to dostane wszystkie niezbedne papiery do rejstracji w PL i moge nim legalnie wracac do PL ? tylko jak je wyrejstruje to co z tablicami ?
 
 
caliber1973 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 130
Skąd: ROTTERDAM
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 8:32 pm   

kozik132 napisał/a:
Czyli jak pojade po zakupie auta do RDW wyrejstruje auto to dostane wszystkie niezbedne papiery do rejstracji w PL i moge nim legalnie wracac do PL ? tylko jak je wyrejstruje to co z tablicami ?

Nie daj się wciągnąć w zakup auta bez APK,bo czeka cię laweta do kraju
po wyrejestrowaniu musisz wykupić ubezpieczenie i blachy eksportowe(zjazdowe)około 120euro
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 10:58 pm   

A tak wogole, to od niedawne w PL powinni uznawac przeglad z NL przy pierwszej rejestracji. Byl jakis wyrok w tej sprawie - trzeba pogooglac
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 11:39 pm   

kozik132 napisał/a:
tylko jak je wyrejstruje to co z tablicami ?
tak oddajesz tablice te NL i dostajesz inne zjazdowe . A bez waznego APK moga ci wyrejestrowac auto ale nie dostaniesz tablic tylko tak jak mowi caliber bedziesz musial auto na lawete brac lub zrobic APK w RDW (a to juz troche wiecej kosztuje :( ) a wtedy bedziesz mogl na zjazdowych tablicach wywiesc swoje auto.
kozik132 napisał/a:
Czyli jak pojade po zakupie auta do RDW wyrejstruje auto to dostane wszystkie niezbedne papiery do rejstracji w PL i moge nim legalnie wracac do PL ?
tak o ile bedziesz tez mial APK .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jooj 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Wrocław/Hilversum
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 10:43 pm   

m4rcin napisał/a:
A tak wogole, to od niedawne w PL powinni uznawac przeglad z NL przy pierwszej rejestracji. Byl jakis wyrok w tej sprawie - trzeba pogooglac


Z tym przegladem to powiem jak jest bo akurat temat przerabialem. Jak dla mnie to jedna wielka sciema z tym przepisem. Sciagnalem auto z waznym przegladem-zadzwonilem do Wydzialu Komunikacji z pytaniem czy mi to uznaja-pierwsza wersja ze jak najbardziej tylko musze przetlumaczyc dokument z RDW potwierdzajacy przeglad-koszt 50zl - do tego jak juz bede mial przetlumaczony to musze pojechac na stacje diagnostyczna zeby diagnosta potwierdzil ze przetlumaczony przeglad RDW rzeczywiscie dotyczy sprowadzonego auta - kolejny koszt 50zl za zaswiadczenie - na koniec jak juz pojechalem do wydzialu komunikacji po tablice - pani uprzejmie oswiadczyla ze przeglad w NL jest wazny tylko do 09.2010 a oni nie moga takie krotkiego przegladu uznac i ze musze zrobic Polski przeglad (tyle ze juz zwyczajny, tak jakby auto mialo konczacy sie Polski przeglad) - koszt bodajze 95zl. No wiec sie pytam, po co takie przepisy ktos robi zeby ludzi naciagac ? Szkoda slow...
_________________
Never drive faster than your guardian angel can fly...
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 12:12 am   

Cytat:
Od 22 września można zarejestrować w Polsce samochód na podstawie zagranicznych badań technicznych, czyli np. niemieckiego TÜV lub brytyjskiego MOT.


http://www.gs24.pl/apps/p.../AUTO/420566774


Cytat:
Mieszkaniec Mścic sprowadził z Belgii samochód dla żony. Oczywiście, chciał go zarejestrować w Polsce, w starostwie powiatowym w Koszalinie. - Samochód miał ważny przegląd techniczny, na co miałem dokumenty - podkreśla. Da urzędników wydziału komunikacji starostwa było za mało.



http://www.strefabiznesu....auta-26826.html
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group