NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
Waleczne serce 
Super gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 216
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 8:59 pm   

dachma napisał/a:
jaka jest różnica pomiędzy UWV i CWI i czy sie zajmują?...tak się doinformowac chciałam!


To chyba to samo teraz.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 6:44 pm   

Wydaje mi sie ze CWI bardziej zajmuje sie szukaniem pracy dla bezrobotnych a UWV po prostu wyplacaniem zasilkow i kontrola dostajacych. :039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 8:41 pm   

Ponoc od 2009 CWI i UWV pracuja razem (zostaly polaczone w jedna instytucje) ale nadal, tak jak wspomniala Sylwia, CWI szuka pracy bezrobotnym itd, UWV wyplaca zasilki, kontroluje czy sa one uzasadnione itd.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Nie Sty 31, 2010 9:56 pm   

jakusto3 napisał/a:
Ja dostawałam przez prawie 3 tygodnie pieniądze na chorobowym z UWV, a do tej pory nie jestem zameldowana, więc bez meldunku się da. Wystarczy rejestracja w UWV( w moim przypadku załatwiał to pracodawca Tempo-team) i przepracowane minimum 26 tygodni


Pozwolę sobie troszeczkę dopowiedzieć. Formalnie zasiłek UWV jest albo z racji chwilowej niezdolności do pracy (czyli, problemy zdrowotne) albo z racji chwilowego braku zatrudnienia. W pierwszym wypadku, możliwe jest okresowe przebywanie poza NL. W drugim już nie, bo istnieje obowiązek aktywnego ubiegania się o nową posadę, co też i należy udokumentować.

Zasada ''chwilowości'' jest tu zasadnicza. Nie ma więc mowy, aby ktoś przepracował np. 3 lata i z tej racji dożywotnio nabył prawo do zasiłku.

Wysokość i okres przyznanego zasiłku, zależy od wyskości zarobków oraz przepracowanego czasu.
Jednakże, nie może być tego mniej - jak słusznie pisze Jakusto3 - niż 26 tygodni w okresie 9 miesięcy. Za ''przepracowany tydzień'' uznawany jest tydzień w którym przepracowało się minimalnie godzinę.
Podstawą obliczenia zasiłku i okresu jego płatności, są sumarycznie uzyskane dochody za przepracowane godziny (przetłumaczone na pełne tygodnie pracy).

A co do zameldowania. Zasadniczo powinno być. Częstokroć jest tak, że osoby pracujące poprzez biura pośrednictwa, w umowach o pracę mają wpisany zupełnie inny adres niż faktyczne miejsce pobytu. Jest to najczęściej jakiś adres centralnie wybrany przez biuro. Dlaczego tak jest? Pracując przez biuro można dziś pracować koło Amsterdamu, a za 3 tygodnie w Bredzie. Aby uniknąć dodatkowego zamieszania - zameldować/wymeldować, biura wybierają takie rozwiązanie. Proszę spojrzeć na adres w umowie o pracę. Bardzo, bardzo często to coś innego niż adres korespondencyjny danej osoby.
I co się z tym wiąże - przeświadczenie, że nie jest się zameldowanym. Bywa się zameldowanym przez biuro.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 4:16 pm   

pro_myk05 napisał/a:
. W drugim już nie, bo istnieje obowiązek aktywnego ubiegania się o nową posadę, co też i należy udokumentować.


a od czego jest wniosek E 303 ? Nie wprowadzac ludzi w blad!


pro_myk05 napisał/a:
A co do zameldowania. Zasadniczo powinno być.

Jesli chodzi o zasilek, wcale nie jest wymagane.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 7:44 pm   

z tego co się słyszy z tym meldunkiem jest różnie, zalezy to od regionu często osoby obsługującej-nawet jej humoru powiem
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:08 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:

a od czego jest wniosek E 303 ? Nie wprowadzac ludzi w blad!


Cytat:
Informacja na stronie UWV:
U krijgt een WW-uitkering. Tijdens uw uitkering verwachten wij dat u actief solliciteert om een nieuwe baan te vinden. U maakt hierover duidelijke afspraken met uw werkcoach.


sylwia_lelystad napisał/a:
Jesli chodzi o zasilek, wcale nie jest wymagane.

:039:


Reszta bardzo wyraznie podana na stronach UWV.
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:26 pm   

pro_myk05 napisał/a:
Informacja na stronie UWV:
U krijgt een WW-uitkering. Tijdens uw uitkering verwachten wij dat u actief solliciteert om een nieuwe baan te vinden. U maakt hierover duidelijke afspraken met uw werkcoach.


Umiem czytac po holendersku ale nic nie widze o wyjezdzie z Holandii. Brak Ci po prostu wiedzy na ten temat, ale to nie o to chodzi. Kazdy moze sie nie znac, ale nie wprowadzaj ludzi w blad.

Mozna wyjechac z Holandii ( bodajze po ok. miesiacu mozna zadzwonic o druk E303). Oczywiscie lepiej nie krzyczec o tym na rozmowie wstepnej bo beda problemy.

info z uwv:
Heeft u een WW-uitkering en plannen om in een EU-lidstaat werk te zoeken? Dan kunt u maximaal drie maanden naar het buitenland met behoud van uw WW-uitkering. U moet wel aan een aantal voorwaarden voldoen.

Wystarczy wyszukac "E303"


A jesli chodzi o zameldowanie, ze nie trzeba go miec to wiem na 100% i nikt mi nic innego nie wcisnie.


:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:49 pm   

Cytat:
sylwia_lelystad
Brak Ci po prostu wiedzy na ten temat, ale to nie o to chodzi. Kazdy moze sie nie znac, ale nie wprowadzaj ludzi w blad.


A ktoz Ty jestes, aby moja wiedze oceniac?

Wystarczy tylko informacje zrodlowe przeczytac ze zrozumieniem, wlaczywszy wszystkie stawiane wymagania.

:039:
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:52 pm   

Prosze Cie, zalatwialam znajomej z zasilkiem pojechala do Polski bez problemu.
Nie kloc sie jesli nie masz racji.

Juz sie nie bede wypowiadac. Pozdrawiam.
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 9:42 pm   

sylwia_lelystad napisał/a:
Prosze Cie, zalatwialam znajomej z zasilkiem pojechala do Polski bez problemu.
Nie kloc sie jesli nie masz racji.



Sylwia, nie ma zamiaru sie z Toba klocic. Chodzi mi tylko o rzetelnosc informacji.

Byc moze w pierwszym swoim wpisie zbyt mysl skrocilam i stad to cale nieporozumienie.

Jednakze, to nie jest tak, ze mozna sobie wyjechac w europejska sina dal, a pieniadze beda plynac.
Jak podajesz w swoim cytacie z UWV - mowa zasadniczo o okresie 3 miesiecy.

A do tego:
Cytat:
De reden dat u naar het buitenland gaat is om er werk te
zoeken
.


Jeden z wielu warunkow, choc ponawia sie obowiazek aktywnego szukania pracy.

Inne znowu warunki nalezy spelnic, jezeli mowa o pobycie poza NL z racji przyczyn zdrowotnych.

Co chce przez to powiedziec? Kazdy przypadek jest inny, bo istnieje cala masa warunkow do spelnienia. I tylko zlozenie odpowiedniego wniosku z wszystkimi (prawdziwymi) danymi, daje odpowiedz kto, jak dlugo i jak duzo uzyska w formie zasilku.
 
 
ilona004 
Poczatkujacy
ilona004

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 4:52 pm   

Witam wszystkich serdecznie!
Otrzymałam dzisiaj list z UWV i próbowałam go przetłumaczyć,jednak nadal nie za bardzo rozumiem jego treść i o co konkretnie im chodzi!
Czy ktoś pomógłby mi z tłumaczeniem?

Oto jego treść:

<<<< post edytowany, >>>>>


Z góry dziękuje bardzo za pomoc!
Pozdrawiam!
_________________
ilona004
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 01, 2011 9:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 5:00 pm   

Posty z prosba o tlumaczenie umiesc tutaj:

http://forum.niedziela.nl...=989&start=1815
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Cze 01, 2011 7:57 pm   

Hej ile sie czeka na pieniadze :039: chorobowe po listownej decyzji?

[ Dodano: Czw Cze 09, 2011 6:22 pm ]
Jesli sie dostawalo miesieczna wyplate to UWV rowniez tak wyplaca i czy wyplaca za miesiac biezacy czy za miesiac wstecz ?

[ Dodano: Sro Cze 29, 2011 4:48 pm ]
Czy mozna sprawdzic przed digiD jak wyglada wyplata chorobowego tzn.kiedy tak jak w SVB?
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Pon Lis 14, 2011 12:22 am   

Witam.
Mój mąż przebywa w NL od 13 sierpnia. Rozpoczął pracę 15 i pracował do 17 września. 17 września miał wypadek w pracy. Przygniotło go 500 kg żelastwa. Miał wiele szczęścia bo był bardzo poturbowany i złamał nogę. Złamał kości śródstopia. Zaraz jechali z nim na pogotowie. U lekarza zrobili wszystkie badania łącznie z tk głowy i rezonansem. Dostał gips i zalecenie żeby leżeć w łóżku. W tym czasie mądra pani która zajmuje się pracownikami z Polski podała uwv adres nasz domowy do Polski. 30września otrzymałam lit od nich że mąż ma się z nimi skontaktować do 5 dni roboczych gdzie te pięć dni minęło 27 września. Tak długo szła do mnie poczta. W między czasie lekarze rozłożyli ręce nad nogą mojego męża i stwierdzili że bez operacji się nie da. Mąż miał operację zaraz na początku października. Leżał w szpitalu 4 dni. Nogę włożyli z powrotem w gips i kazali leżeć. Ból był niesamowity i tylko paracetamol i zastrzyki na rozrzedzenie krwi. Jak wyszedł zaraz dzwonił do uwv i pani powiedziała mu że jego roszczenia zostały zawieszone i trzeba pisac odwołanie. Napisał dlaczego nie skontaktował się z nimi w wyznaczonym terminie i dołączył wszystkie potrzebne wypisy ze szpitala i info z ostrego dyżuru. Na odpowiedz kazali czekać tygodni. Boże, dziś jest listopad i oni wysłali mu że ma przyjechać na komisję lekarską. Jesteśmy kompletnie bez pieniędzy od 17 września i z długami które rosną bo musismy za coś żyć i się opłacać. Ja w Polsce i o n W NL. Zaznaczam że mój mąż nie opuścił kraju nawet na minutę i grzecznie leży w łóżku i dostaje już do głowy. Ja też :( Z tego co się dowiedzieliśmy to pracodawca nie zgłosił tego jako wypadek przy pracy tylko mój mąż to napisał w odwołaniu. Powiedzcie mi czy jest jakaś szansa na to żeby otrzymać zasiłek chorobowy 100 %-towy ? i czy w ogóle cokolwiek dostanie?
_________________
K A G R A S
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group