NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Toeslagenwet (TW) Bijstandsuitkering (WWB of IOAW)
Autor Wiadomość
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 12:32 am   

bijstand+wszystkie toeslagen+kinderbijslag+pomoc gminy i jakoś przeżyją :088:

Cytat:
ale holandia jest takim dziwnym krajem ze innym krajom daja miliony na pomoc innym krajam ale wlasnej biedy nie zwalczaja
nie tylko holandia niestety :037:

sky: po TW możesz się starać juz, poproś o formularz lub na stronie UWV w zakladce mijn UWV
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 6:45 am   

oby nasi rodacy nie brali przykładu z nich , mówcie co chcecie nie po to się tu przyjeżdza aby z socjalów żyć, każdemu moze noga się powinąć, -czasowo ale nie na stałę
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
skyy3 
Poczatkujacy
Gr.

Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Rotterdam/Łódź
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 1:48 pm   

dachma napisał/a:
skyy3 gdy poszłam do CWI zarejestrowac sie ,pani od razu stwierdziła, ze dla mnie nie ma pracy i MUSZĘ isc do szkoły.
potem podała mi nazwe 2 biur i powiedziała, ze oni przyjmuja polaków ale musze sobie sama znaleźc ich siedzibe , nr tel, adres i załatwiac reszte:)

i tyle.

troszke byłam zszokowana tą dwuminutową rozmową, bo w poprzednim miejscu zamieszkania gdy sie rejestrowałam trafiłam na fajna kobitke, która zawsze dzwoniła do mnie z jakimis propozycjami- czy to praca na zawołanie, czy tymczasowa, pytała czy mi odpowiada, interesowała sie i przede wszystkim pomagała.


Pieknie..ja na ostatniej rozmowie siedziałem prawie dwie godziny,najwiecej czasu zabrało poprawianie CV z angielskiego na holenderski..co do ofert to dostałem ich całą mase(kilkadzeisiat),i choc przeciez jest podane gdzie pracowałem i to co robiełem ŻADNA z ofert nie pasuje W sprawie szkoły pani werkcoach kazała czekac (no to narazie 3 tydzien,normalka,Holandia,oni sie nigdzie nie śpieszą)
WIEC :
jak to Polak,jednymi drzwiami go wyrzuca - wejdze oknem - i tak zrobiłem:
poszedłem poraz kolejny do Centraal Inburgeringsloket(CLI) ,tym razem inna urzedzniczka,super,nie pytała gdzie i CZY PRACUJE-wiec sie "nie wychylałem"....
Zarejestrowali mnie ,cała masa pytan-min. po co chce sie uczyc,plany zawodowe,czy na stałe chce zostac i w związku z tym sama zaznaczyła opce A2-w profilu,bo tylko po tym mozna sie ubiegac o obywatelstwo i paszport NL. Na wtorek mam test rzeczywiscie niedaleko miejsca zamieszkania.Ale sam widziałem ze w PROFILU OGOLNYM zamiast Werk,mogla(mozna zaznaczyc ) Uitkering WW .
Moze lepiej nie bierzcie przykladu..hehhe .Ktos z Forumowiczów napisał własnie że, dlatego skierowano nmie do UWV bo to oni za to płacą nie Gemennte.
Ciekawe co z tego wyjdze....Moga obciązyc mnie kosztami?
_________________
skyy3
 
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 2:43 pm   

raczej nie, jedynie gdybyś nie uczęszczał na kurs
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
skyy3 
Poczatkujacy
Gr.

Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Rotterdam/Łódź
Wysłany: Sob Lut 20, 2010 11:59 pm   

dachma napisał/a:
skyy3 gdy poszłam do CWI zarejestrowac sie ,pani od razu stwierdziła, ze dla mnie nie ma pracy i MUSZĘ isc do szkoły.
potem podała mi nazwe 2 biur i powiedziała, ze oni przyjmuja polaków ale musze sobie sama znaleźc ich siedzibe , nr tel, adres i załatwiac reszte:)

i tyle.

troszke byłam zszokowana tą dwuminutową rozmową, bo w poprzednim miejscu zamieszkania gdy sie rejestrowałam trafiłam na fajna kobitke, która zawsze dzwoniła do mnie z jakimis propozycjami- czy to praca na zawołanie, czy tymczasowa, pytała czy mi odpowiada, interesowała sie i przede wszystkim pomagała.


Na ostatnim spotkaniu z Pania werkcoach trwajacym prawie dwie godziny wiekszośc to poprawianie CV zngielskiego na holenderskie.Ofert dostałem kilkadziesiat-zadna nie pasowała do ostatniego wykonywanego zawodu(funktie) choc przeciez maja wszystko w moim profilu.A o szkole ani słowa...Wiec"
-poszedłem jeszcze raz do CIL(jak to Polak-jednymi drzwiami sie go wypchnie to wejdzie oknem) trafiłem na urzedniczke króra nie pytała gdzie i CZY pracuje
wiec sie "nie wychylałem" zarejestrowali mnie ustaliła termin testu na ten wtorek,wiec zobaczymy co z tego wyjdze.
Ktos w powyższych wypowiedziach napisał ze wczesniej odesłano mnie do UWV bo skoro jestem na uitkering WW to oni płaca za szkołe. Skoro jednak zapisałem sie w CIL to czy moge byc pociagniety to opłacania kosztów za szkołe ?
_________________
skyy3
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 8:28 am   

skyy3 napisał/a:
bo skoro jestem na uitkering WW to oni płaca za szkołe. Skoro jednak zapisałem sie w CIL to czy moge byc pociagniety to opłacania kosztów za szkołe ?

Zalezy jak dlugo jests na zasilku ??
jesli tylko kilka m-cy to niestety nie zaplaca za zadne szkolenia jedynie chyba ze jakis pracodawca powie tego pana x musze miec a do tej pray potrzebujesz przeszkolenia.
a czy zostales skierowany przez UWV na jakis kurs ?
czy oni wyznaczyli ci kierunke i szkole ??
jesli nie to sam ponosisz koszta.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
skyy3 
Poczatkujacy
Gr.

Wiek: 53
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Rotterdam/Łódź
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 10:31 am   

Na zasiłku jestem drugi miesiac. Narazie nie skierowali mnie na żadne szkolenia z UWV.
Do szkoły na nauke jezyka tez nie.Choc juz na poczatku prosiłem o skierowanie lub podanie adresu gdzie moge sie zapisac do szkoły żeby uczyc sie niderlandzkiego.
Jak widac przez prawie dwa miesiace nic nie zrobili w tym kierunku.
Werkcoach pomimo moich wizyt i w wyznaczonych terminach i bez tylko kaze czekac i czekac.Dlatego poszedłem sam jeszcze raz do CIL i tam jestem zapisany.Wspomniano tam ze za nauke płaci Gemeente.Mozna by powiedziec ze wykorzystałem "luke" w ich postepowaniu bo nikt nie pytał CZY pracuje i gdzie? Dlatego skoro to UWV w moim przypadku pokrywa koszty za nauke a mimo to zapisałem sie w CIL to zapytałem czy mnie nie pociagna do pokryca tych kosztów..?
_________________
skyy3
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 21, 2010 11:12 am   

tak moga cie pociagnac do zaplacenia kosztow bo wczesniej czy pudzniej dopatrza sie ze nie masz "przekierowania ".
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
dachma 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 58
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 6:48 pm   

Skyy3 ...jak pisalam wczesniej CWI skierowalo mnie do Sociale Zaken na Inburgering...wiec poszłam na spotkanie, a milusia pani zaczeła mnie uswiadamiac, ze jestem w Holandii nielegalnie gdyz nie posiadam rejestracji IND i zadna szkoła mi sie nie należy :)
podziekowała mi za wizyte i wyszłysmy... ale za chwile poprosiła bym poczekała chwile, ona spyta jeszcze kolege w innym dziale, ok
pani wróciła zaprosiła do pokoju i oswiadczyła mi, że Polska-wyobraźcie sobie-JEST W UNI!!!!!!!!

i ze jednak nie musze sie rejestr. w IND....

nic nie załatwiłam ale humor miałam swietny :) takze jak szkoła to tylko za własna kase-przynajmniej takie wiadomosci mam od pani urzedniczki
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 8:25 pm   

dachma napisał/a:
takze jak szkoła to tylko za własna kase
Co gmina to inne przepisy.Niektóre gminy finansują kursy inburgering.Trzeba tylko zapłacić jakąś drobna kwote z własnej kieszeni.Refinansują nawet koszty dojazdu.
 
 
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 2:39 pm   

witam zglosilam sie na ten bijstanuitkering i w piatek mam spotkanie.mam pytanie czy jest szansa na otzrymanie tego zasilku skoro maz pracuje i zarabia 1500 euro na miesiac .bo niestety pracownica urzedu nic mi konkretnie nie powiedzialaczego(maz musi sie specjalnie z pracy zwalniac,wogole to do czego ten maz tam potrzebny),bo szkoda czasu(ponoc poltora godz)zebym wyszla z niczym.Bo czytalam ze jak partner pracuje to mi sie nie nalezy.prosze o odp jak ktos sie orientuje
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 2:53 pm   

ja1206 napisał/a:
witam zglosilam sie na ten bijstanuitkering i w piatek mam spotkanie.mam pytanie czy jest szansa na otzrymanie tego zasilku skoro maz pracuje i zarabia 1500 euro na miesiac .bo niestety pracownica urzedu nic mi konkretnie nie powiedzialaczego(maz musi sie specjalnie z pracy zwalniac,wogole to do czego ten maz tam potrzebny),bo szkoda czasu(ponoc poltora godz)zebym wyszla z niczym.Bo czytalam ze jak partner pracuje to mi sie nie nalezy.prosze o odp jak ktos sie orientuje


bijastanduitkering dostaje sie jesli twoj dochod miesieczny nie przekracza min. dochodu... jak widac twoj maz zarabiajacy 1500 euro, ma dochod wiekszy niz min. dochod... tak wiec bijstanduitkering wam sie nie nalezy... a musicie oboje isc, bo jestescie malzenstwem/partnerami... wiec wystepujecie jako rodzina o ten zasilek...

troche to dziwne, ze was umowila na spotkanie wiedzac, ze maz ma dochod...
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 3:03 pm   

1500 euro to chyba troche ponad bijstand norm wiec watpie czy cos dostaniesz
z tego co czytalam to kasy gmin sa juz puste i ilosc takich zasilkow bedzie zmniejszana a jak ktos chce go dostac to bedzie musiaz zapracowac na to , bo wiekszosc osob uwaza ze po co ma isc do pracy kiedy mu panstwo tyle samo zaplaci za siedzenie w domu , nie twierdze ze ty taka jestes ale niestety bijstand dedzie coraz trudniej dostac
A co dotyczy obecnoesci twojego meza to niestety ale jego obecnosc jest obowiazkowa bo jestescie malzenistwem i on tez sie musi pod tym podpisac zeby potem nie bylo ze cos mozesz zrobic za jego plecami

monika
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 4:02 pm   

ja1206,


watpie ,by osoba ktora pracuje i zarabia wiecej niz minimum otrzymala taki zasilek

poczytaj o tym komu, ile i w jakiej sytuacji ta pomoc sie nalezy


http://www.rijksoverheid....p-bijstand.html
 
 
Lesna29 
Poczatkujacy

Dołączyła: 10 Wrz 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 20, 2012 5:31 pm   WWB i kupno taniego auta

Witam tak jak w temacie czy pracujac i dostajac wwb (poniewaz mam niski dochod) moge kupic auto i czy musze to im zgloscic czy wiaza sie jakies tego konsekwencje? np ze zabiora mi to co mi doplacaja? mial ktos taka sytuacje?
z gory dzieki za odp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group