NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE
Autor Wiadomość
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 5:00 pm   

Paulinka 86 , jesli jest to kara za to ze nie byliscie ubezpieczeni od momentu zameldowania to mozna sie od tego odwolac ale nie do ubezpieczalni tylko po przez CVZ tez to ostatnio z skims przerabialam i umozyli kare na ponad 3000 euro.

Powodzenia

Monika
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 8:52 pm   

Mam problem. Jestem zameldowana od połowy stycznia zeszłego roku. Do tej pory byłam ubezpieczona przez moje biuro pracy (przynajmniej jedna osoba w tym biurze wiedziała o moim zameldowaniu). Dzisiaj przypadkiem w rozmowie z koleżanką, która zamierza się zameldować dowiedziałam się, że biuro powiedziało jej, że w takim wypadku będzie musiała zmienić ubezpieczenie. Zadzwoniłam więc do biura i bardzo zdziwiona i zmartwiona pracownica powiedziała mi, że owszem tak jest, bo to biurowe ubezpieczenie jest kolektywne czy coś takiego, a będąc zameldowana powinnam mieć pełne ubezpieczenie (kiedy zaczeli nas ubezpieczać twierdzili, że oferują pełne ubezpieczenie holenderskie, od nowego roku zmienili ubezpieczyciela). Kazała mi się jak najszybciej ubezpieczyć. I teraz mam problem. Czy nowy ubezpieczyciel może żądać ode mnie zapłacenia wstecz do daty zameldowania? Mam polisę za tamten rok (na papierze) i kartę ubezpieczeniową. W tym roku kopi polisy nie dostałam, tylko kartę. Co o tym myślicie?

Poza tym chce się ubezpieczyć w AnderZorg. Robię to przez internet. Wpisałam moje dane, BSN itp, dałam dalej i znalazłam się na stronie: http://pl.tinypic.com/r/2s8hdw3/6 (print screen) i nie wiem, co mam tam wybrać i jaką wprowadzić datę... Według tego, co mówiła dziewczyna w biurze, mam się po prostu ubezpieczyć, a nie 'przenosić' do innego ubezpieczyciela. Ona mnie z dnia na dzień wykreśli z listy ubezpieczonych przez biuro.
 
 
vitec1981 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 2
Wysłany: Pon Lut 22, 2010 12:22 pm   

Witam,

Prowadzę w Polsce działalność gospodarczą, dodatkowo pracuję w Holandii dla holenderskiej agencji pracy. Zameldowany jestem w Polsce i tu właśnie opłacam ubezpieczenie zdrowotne. Moje pytanie brzmi, czy jeśli moja ubezpieczalnia pokrywa koszty leczenia zagranicą, to czy muszę wykupić ubezpieczenie również w Holandii?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam,

Marcin
 
 
Paulinka86 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 19
Skąd: Lelystad
Wysłany: Śro Lut 24, 2010 2:51 pm   

mavd napisał/a:
Paulinka 86 , jesli jest to kara za to ze nie byliscie ubezpieczeni od momentu zameldowania to mozna sie od tego odwolac ale nie do ubezpieczalni tylko po przez CVZ tez to ostatnio z skims przerabialam i umozyli kare na ponad 3000 euro.

Powodzenia

Monika



To jest ubezpieczenie wstecz od momentu rozpoczęcia pracy. Bardzo chciałabym spróbować się odwołać, ale nie mam bladego pojęcia jak to się robi...:/Co to jest CVZ? Czy mam tam napisać podanie?Jak to ma wyglądać???
Czy może napisać podanie o umorzenie tej kwoty ze względu na niskie dochody??Wiem, że przy 3000 Euro nasze 1500 wydaje się mało, ale dopóki mi nie uda się znaleźć pracy mamy 1200 miesięcznie na nas dwoje co nie jest astronomiczną sumą....:/
Ostatnio zmieniony przez Paulinka86 Śro Lut 24, 2010 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ilona004 
Poczatkujacy
ilona004

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 13
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 1:35 am   

Witam wszystkich serdecznie!
Mam ogromny problem a jednocześnie dylemat! Sprawa jest dość skomplikowana! W skrócie postaram się wyjaśnić o co chodzi. A mianowicie:
Pracowałam w Holandii legalnie od 01.01.2009r. do 31.12.2009r. Dodatkowo jestem ubezpieczona w Zilveren Kruis. Od stycznia do lipca pracodawca odciągał mi z wypłaty na dodatkowe ubezpieczenie.W sierpniu przebywałam na urlopie w Polsce i uległam wypadkowi komunikacyjnemu. Dodam, że ostatnią wypłatę odebrałam w lipcu i wiem,że jeszcze pracodawca odciągał mi ubezpieczenie, jednak od sierpnia nie miałam wypłącanych żadnych pieniędzy i obawiam się, że w Zilveren Kruis mój pracodawca również nie dokonywał żadnych wpłat! Od tej pory nie byłam w Holandii,ponieważ leże przykuta do łóżka i nie jestem w stanie nic robić jak tylko pisać e-maile do różnych instytucji! Przypadkowo natknęłam się na forum i doszłam do wniosku,że jednak coś może być nie tak!
Czy nadal powinnam opłacać moje ubezpieczenie w Zilveren Kruis? Czy od sierpnia będę musiała uregulować zaległości? Mimo,że od 10.09.2009r. przebywam na zwolnieniu lekarskim?
Obecnie od 01.01.2010r. przyznano mi zasiłek chorobowy w UWV i z decyzji wywnioskowałam,że odciągane jest ubezpieczenie zdrowotne,ale pewnie te podstawowe a nie dodatkowe! Czy nadal muszę je opłącać skoro już nie wrócę do Holandii? Przeczytałam wszytsko bardzo dokładnie, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie:((
Proszę o pomoc, bo przez te holenderskie formalności gubię się we wszystkim! :073:
Z góry dziękuje!
_________________
ilona004
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lut 27, 2010 9:42 am   

ilona004 napisał/a:
Czy nadal powinnam opłacać moje ubezpieczenie w Zilveren Kruis?
tak musisz oplacac .
ilona004 napisał/a:
Czy od sierpnia będę musiała uregulować zaległości? Mimo,że od 10.09.2009r. przebywam na zwolnieniu lekarskim?
tak bedziesz musiala je uregulowac dlatego ze :
ilona004 napisał/a:

Obecnie od 01.01.2010r. przyznano mi zasiłek chorobowy w UWV
a i prawdopodobnie jestes zameldowana w NL
ilona004 napisał/a:
z decyzji wywnioskowałam,że odciągane jest ubezpieczenie zdrowotne,ale pewnie te podstawowe a nie dodatkowe!

odciagane jest ci ubezpieczenie ktore jest ociagane kazdemu w NL. Twoim obowiazkiem jest ubezpieczyc sie w NL . Twoj ex pracodawca odciagal ci ze twoje ubezpieczenie zebys poprostu nie zapomniala , z dobrej woli . teraz musisz sama to oplacac bo instanje panstwowe tego nie robia za ciebie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 8:18 am   

Witam,

Podepne sie do tematu:

Czy ktos moze mi odswiezyc pamiec apropo zwrotu 255 euro przez ubezpieczyciela za "zdrowy rok"? Tzn. kiedy mniej wiecej ubezpieczyciel zwraca - kiedy Wam to sie zdazylo? Czy ta kwota byla zwracana na konto?

Przeszukalem forum i nie moglem sie tego doszukac a sam na smierc zapomnialem...bo ja do tej pory nie dostalem nic i troche mnie to dziwi - jestem ubez. w Menzisie.

Pozdrawiam
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 8:23 am   

No claim już zostało zniesione
 
 
szymcioo1984 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 2
Wysłany: Nie Lut 28, 2010 6:58 pm   Wypowiedzenie Zilveren Kruis

Witam wszystkich.
Mam problem z ubezpieczeniem w Zilveren Kruis.
Polise zalozyl moj byly pracodawca na poczatku 2008 roku. Skonczylem pracowac w sierpniu 2008 i wyjechalem z Holandii do Wielkiej Brytanii i tam mialem wysylane skladki na ubezp. Wyslalem do Zilveren wypowiedzenie listem.
Jakims cudem tego nie otrzymali i teraz na moj dawny adres w Holandii wysylaja rachunki za caly ten okres. Oprocz tego windykacja sie tym zajela... Uzbieralo sie juz ok 2000 euro.
W 2009 wrocilem do NL na kilkumiesieczny kontrakt i mialem ubezpieczenie w innym towarzystwie.
Teraz pracuje poza NL i mam odprowadzane skladki w miejscu pracy.

Czy przerabial ktos tego typu problem?? Da sie z nimi jakos dogadac? A moze zapomniec o sprawie i niech wysylaja te ponaglenia na holenderski adres??
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 5:37 pm   

Napisz list wyjasniajacy cala sprawe, ze nawet nie uzywales ubezpieczenia.
Posloz sie faktami. Najlepiej cos ze pracowales w wielkiej brytanii. I wyslij listem poleconym.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
szymcioo1984 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 2
  Wysłany: Wto Mar 02, 2010 7:46 pm   Zilveren - windykacja

Czyli nikt sie z niczym takim nie spotkal??
 
 
fornal 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 40
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 79
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 9:00 pm   

Witam,

Wydaje mi sie ze istnieje mozliwosc zmiany opcji ubezpieczenia na taka zawierajaca min. uslugi stomatologiczne. Pytanie czy mozna to robic w srodku roku kalendazowego i czy usluga taka bedzie rowniez swiadczona przy ubytkach powstalych przed wykupieniem ubezpieczenia.
Chce po prostu moc isc do stomatologa i nie chce aby mnie to zrujnowalo finansowo.

Pozdrawiam
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Nie Mar 07, 2010 9:08 pm   

Co do tych ubytkow przed to na pewno nie beda patrzec na to kiedy to powstalo, a jesli chodzi o zmiane to musisz spytac w swojej ubezpieczalni - w niektorych mozna tylko raz w roku, w niektorych 2 - zalezy.
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
Dirty 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 36
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 11:32 am   

Jak jest honorowane ubezpieczenie AZIVO w Polsce?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 11:45 am   

sylwia_lelystad napisał/a:
Co do tych ubytkow przed to na pewno nie beda patrzec na to kiedy to powstalo, a jesli chodzi o zmiane to musisz spytac w swojej ubezpieczalni - w niektorych mozna tylko raz w roku, w niektorych 2 - zalezy.


W ubezpieczalniach ktore znam (CZ, AON, DeLoite) zmiany i pakiety tylko w grudniu.

Dentysta - kolezanka brala pakiet dentysta i miala jedna wizyte przed gdzie sprawdzali jaki ma stan uzebienia i drobne rzeczy pokrywali (ktore powstawly przed dobraniem pakietu) grubsze pewnie trzeba by sie z nimi poprzepychac.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group