NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Wto Mar 12, 2013 8:43 pm
zasilek dla bezrobtnych czarna magia?
Autor Wiadomość
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 10:18 pm   zasilek dla bezrobtnych czarna magia?

Witam was serdecznie.Mam pytanie dzis rejestrowalem sie jako osba bezrobotna przez internet,dostalem meila ktorego tresc zamieszczam moze ktos mi go przetlumaczy(U heeft zojuist via internet uw WW-uitkering aangevraagd. Wij hebben uw aanvraag ontvangen. Binnen 1 week nemen wij telefonisch contact met u op. Wij nemen dan met u de aanvraag door en vertellen u meer over de uitkering. U weet dan wat u van ons kunt verwachten.
Heeft u zich ook ingeschreven als werkzoekende bij UWV WERKbedrijf (tot 1 januari 2009 Centrum voor Werk en Inkomen(CWI))? Vergeet dan niet op tijd het WERKbedrijf te bellen om een afspraak te maken met een werkcoach. Uw inschrijving als werkzoekende wordt dan door het WERKbedrijf verwerkt. Bel hiervoor de volgende vestiging van het WERKbedrijf:
Podobno UVW I CWI to jedna i ta sama instytucja,i tu mam pewien problem dzis po pozytwnym zarejstrowaniu sie przez internet wykonalem telefon do UVW,tam powiedziano mi ze musze udac sie do najblizszej siedziby CWI i zarejstrowac sie jako osoba bezrobotna(moj Holenderski jest slaby wiec pisze to co zrozumialem).czy jest to mozliwe?jezeli tak to czemu ma sluzyc moja wizyta w CWI?MAM jeszcze jedno pytanie zblizaja sie swieta wiec chce jechac do polski na kilka dni czy jako osoba bezrobotna moge to zrobic nie uprzedzajac CWI I UVW?jezeli jednak musze powiadomic to w jaki sposob moge to zrobic?wystarczy osobista wizyta i ustnie poinformowanie o planowanym wyjezdzie jescze jedna sprawa przepracowalem w Holandii 3 lata bez przerw.Na jaki dlugi okres zasilku moge liczyc tylko 3 miesiace?czy jaka osoba bzerobotna moge podjac prace w jednodniowym wymiarze pracy w ciagu tygodnia?

po polsku do ciebie nie dociera poprzedni post edytowalm powiedzialam gdzie masz go umiescic a ty dalej swoje
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Mar 16, 2010 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 10:22 pm   

Rejestrowalam sie w UVW rowniez ok tygodnia temu i wyglada to mniej wiecej tak:

rejestrujac sie w UVW MUSISZ sie jednoczesnie zarejestrowac w WERKBedrijf by otrzymac wlasnego workcoach (to oni beda zajmowac sie poszukiwaniem pracy dla Ciebie). Jak sie juz tam zarejestrujesz to MUSISZ do nich w ciagu 2 dni roboczych zadzwonic i umowic sie na spotkanie. UVW skontaktuje sie z Toba w ciagu tygodnia. A reszty dowiesz sie juz na miejscu :)

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 10:23 pm ]
link do formularza WERKBedrijf:
https://www.werk.nl/porta...bij_werkbedrijf
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 2:01 am   

martin77 napisał/a:
Podobno UVW I CWI to jedna i ta sama instytucja

To prawda...
martin77 napisał/a:
,tam powiedziano mi ze musze udac sie do najblizszej siedziby CWI i zarejstrowac sie jako osoba bezrobotna(moj Holenderski jest slaby wiec pisze to co zrozumialem).czy jest to mozliwe


to jest tylko propozycja ze strony UWV,wizyta w CWI moze być pomocna w próbie znalezienia pracy ,ale nie konieczna.Zgodnie z tym co napisałes UWV w ciągu tyg. samo sie z Tobą skontaktują telefonicznie.

martin77 napisał/a:
MAM jeszcze jedno pytanie zblizaja sie swieta wiec chce jechac do polski na kilka dni czy jako osoba bezrobotna moge to zrobic nie uprzedzajac CWI I UVW?jezeli jednak musze powiadomic to w jaki sposob moge to zrobic?


Teoretycznie ,kazdy wyjazd poza teren NL nalezy zgłosić do UWV.W praktyce bywa z tym róznie:) Zważ tylko na fakt,iż istnieje ewentualnosc,ze w dniach kiedy bedziesz przebywał na urlopie moze próbowac sie z Tobą skontaktować UWV,a wtedy mozesz miec problem z wytłumaczeniem się co porabiasz w PL,podczas gdy powinieneś szukac pracy w NL.
martin77 napisał/a:
Na jaki dlugi okres zasilku moge liczyc tylko 3 miesiace?

tak, 3 miesiące i ani jeden dzień dłuzej,po tym okresie mozesz starać się ewentualnie o zasiłki dodatkowe (zostaną Ci zresztą zaproponowane przez UWV) .
martin77 napisał/a:
czy jaka osoba bzerobotna moge podjac prace w jednodniowym wymiarze pracy w ciagu tygodnia?

Nie.Nie mozesz pracowac i jednoczesnie pobierac zasiłek.W momencie podjęcia pracy (nawet raz w tyg.) zasiłek nalezy zawiesic,co nie oznacza ze dni niewypłaconego zasiłku w okresie powyzszych 3 m-cy przepadają.

suska napisał/a:
rejestrujac sie w UVW MUSISZ sie jednoczesnie zarejestrowac w WERKBedrijf by otrzymac wlasnego workcoach


rejestracja w WERKbedrijf nie jest obowiązkowa ( a tylko proponowana),i nie ma zadnego wpływu na wypłate swiadczenia.Powyzsza instytucja słuzyć ma tylko jako "pomoc" w znalezieniu pracy i nic więcej.W moim przypadku, pomoc ta polegała tylko i wyłącznie na propozycji poszukania czegoś na internecie,bo (cyt.)....teraz kryzys jest z pracą :038: .Pracy mozesz,co więcej powinnas szukać równiez na własną rękę (czyt. samodzielnie).
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 6:54 am   

marcelis28, prosze mi nie wciskac dziecka w brzuch:

Cytat:
Voordat u begint

Eerst inschrijven dan uitkering aanvragen

Logo DigiD
Om een uitkering aan te kunnen vragen moet u eerst ingeschreven zijn bij UWV WERKbedrijf. Inschrijven kan alleen met een DigiD. Voor inschrijving bij het WERKbedrijf en informatie over DigiD gaat u naar:

*

Inschrijven bij het WERKbedrijf

Hoe gaat het aanvragen van een uitkering

Bent u al door een werkcoach ingeschreven bij UWV WERKbedrijf. Of heeft u het digitale formulier voor 'Inschrijven werk' ingevuld en verzonden? Dan kunt u verder gaan met het aanvragen van een uitkering.


https://www.werk.nl/porta...vragenuitkering

marcelis28 napisał/a:
martin77 napisał/a:
czy jaka osoba bzerobotna moge podjac prace w jednodniowym wymiarze pracy w ciagu tygodnia?

Nie.Nie mozesz pracowac i jednoczesnie pobierac zasiłek.W momencie podjęcia pracy (nawet raz w tyg.) zasiłek nalezy zawiesic,co nie oznacza ze dni niewypłaconego zasiłku w okresie powyzszych 3 m-cy przepadają.


No te chyba nie za bardzo. Podejmujac prace, musisz UVW powiadomic, natomiast jesli praca jest w niskim wymiarze godzin, to prawdopodobnie zasilek nie zostanie zawieszony, jedynie pomniejszony o kwote, ktora sam zarabiasz.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
Ostatnio zmieniony przez suska Śro Mar 17, 2010 6:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
marcelis28 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 129
Skąd: Zegveld
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 2:10 pm   

suska napisał/a:
marcelis28, prosze mi nie wciskac dziecka w brzuch:

Cytat:
Voordat u begint

Eerst inschrijven dan uitkering aanvragen

Logo DigiD
Om een uitkering aan te kunnen vragen moet u eerst ingeschreven zijn bij UWV WERKbedrijf. Inschrijven kan alleen met een DigiD. Voor inschrijving bij het WERKbedrijf en informatie over DigiD gaat u naar:

*

Inschrijven bij het WERKbedrijf

Hoe gaat het aanvragen van een uitkering

Bent u al door een werkcoach ingeschreven bij UWV WERKbedrijf. Of heeft u het digitale formulier voor 'Inschrijven werk' ingevuld en verzonden? Dan kunt u verder gaan met het aanvragen van een uitkering.


O.K zgodze się z Tobą,ze tak jest napisane,bynajmniej w praktyce wygląda to troszkę inaczej.Proponuję zaczerpnąc informacji w UWV.Ja starając sie o zasiłek nie byłem w posiadaniu nawet DigiD,z uwagi na posiadanie dwóch BSN o czym nawet nie wiedziałem (dowiedziałem się dopiero o tym "fancie"przy próbie rejestracji DigiD).Jeden nadał mi Balasing a drugi Gmina w miejscu zamieszkania.Przyspozyło mi to troszkę problemów ,bynajmniej nie dyskwalifikowało do jednoczesnego starania sie o WW-uitkering,w trakcie załatwiania korekty BSN.W moim przypadku wyglądało to w ten sposób ,iz najpierw przyznano mi zasiłek ,a dopiero miesiąc pózniej zapisałem sie w CWI.
_________________
Błądzic jest rzeczą ludzką,czasami nawet konieczną-pod warunkiem ze człowiek umie wyciągnąc odpowiednie wnioski z błędów ,które popełnił.....
 
 
 
sylwia_lelystad 
Gaduła nad gadułami :-)
zajeta..xD


Pomogła: 13 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 10 Wrz 2009
Posty: 826
Skąd: Lelystad schiphol
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 5:05 pm   

Tak ale to sytuacja wyjatkowa, znam tez taka gdy ktos dostal normalnie zasilek po 3 miesiacach gdy juz mial nowa prace. Wysylajac papiery mozesz od razu poprosic o wyplate jakiejs tam czesci. Normalnie musisz isc na ta rozmowe inaczej zasilku nie dostaniesz. Musisz tez zapisac sie jako bezrobotny - logiczne oni nie beda ci dawac kasy bo chcesz polezec, musisz szukac pracy - jak to ma sie w praktyce co innego.

Jak idziesz do pracy chociaz raz w tygodniu wcale zasilek nie przepada. do ilus tam godzin mozesz pracowac i "obok tego" dostaniesz zasilek. Oczywiscie kwota sie zmieni co pisala suska.

:039:
_________________
...stoję, nic więcej i nic mniej niż człowiek
z każdą wadą i zaletą gotowa konsekwencje ponieść...
 
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 5:47 pm   

W ubieglym miesiacu "para" znajomych rejestrowala sie w UWV-werkbedrijf. Rejestracja odbyla sie "handmatig" poniewaz nie sa w posiadaniu DIGID.Ustalono termin stawienia sie na rozmowe. Nie byla to jednak jakas indywidualna rozmowa lecz prezentacja (w grupie kilkunastoosobowej) poszczegolnych kwestii zwiazanych z UWV.Zostal przedstawiony "grafik" przyszlych aktywnosci ktore beda mialy miejsce w przyszlosci w zaleznosci od okresu pozostawania bez pracy. W tym samym dniu dostali pisma z informacja o obowiazkowym stawiennictwie na tzw. workshop-ach w nastepnym tygodniu(2 x w tygodniu) Od tamtej pory nie dostali juz zadnych pism lecz maja obowiazek wysylac listy sollicytacyjne do pracodawcow-min. 1x tydzien procz obowiazkowe uczestnictwo na tzw. banenmarktach(czyli targach pracy)Po uplywie 3 miesiecy beda mieli obowiazek uczystniczyc w werkacademie (3x w tygodniu po 2 godziny) plus dodatkowo sollicytacje.
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
martin77 
Poczatkujacy

Wiek: 46
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 31
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 8:47 pm   czy bedac na zasilku dla bezrobotnych i chcac wyjechac

naprzyklad do polski na krotkie wakacje musze o tym fakcie powiadomic CWI ktore znajduje sie w mojej gminie czy musze dzwonic do UWV?
 
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Śro Mar 17, 2010 9:07 pm   Re: czy bedac na zasilku dla bezrobotnych i chcac wyjechac

martin77 napisał/a:
naprzyklad do polski na krotkie wakacje musze o tym fakcie powiadomic CWI ktore znajduje sie w mojej gminie czy musze dzwonic do UWV?


Wraz z umowa o przyznaniu zasilku otrzymasz tzw. wijzigingsformulier i tam zaznaczasz wszystkie zmiany (zmiana adresu, urlop, czasowe podiecie pracy, chorobowe itp) jakie Ciebie dotycza i wysylasz do UWV. Po otrzymaniu tego formularza UWV uwzglednia zmiany i wysyla Ci ponownie taki sam formularz, abys mial w przypadku kolejnych zmian.

W przypadku podjecia pracy na 1 lub dwa dni w tygodniu, musisz wystapic o tzw. inkomstenformulier, nastepnie wpisujesz na tym formularze (1x na 4tyg.) w jakich dniach ile pieniedzy zarobiles i ile godzin przepracowales.
Wysokosc zasilku zostanie pomniejszona o kwote, ktora by Ci sie nalezala za te dni ALE zasilek zostanie wydluzony o tyle dni ile przepracowales.
Np. W ciagu trzech miesiecy przepracowales 4 tyg, wiec o te 4 tyg badziesz mial dluzej zasilek, niz to bylo zalozone w wersji pierwotnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group