NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 9:31 pm
CIAZA I POROD
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 10:29 am   

Zreszta sprobuj tez z nim porozmawiac, powiedz, ze potrzebujesz spokoju i opiekunczosci, a nie szarpania nerwow i krzykow. W przeciwnym wypadku po prostu wrocisz do kraju.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 12:28 pm   

AnkaL, ojej, trzymaj sie!
Porozmawiaj z partnerem, a moze podeslij mu jakies info (na maila - jesli na razie nie da sie pogadac) o tym jak kobiety ciaze przezywaja i jakiej opieki (duchowej) potrzebuja. Zycze zeby zrozumial!

Ja tez rodzilam w szpitalu, wczesniej wybranym. Moj partner wspieral mnie w tym, czego sobie zyczylam, bo ostatecznie - to ja rodzilam. ;)
Natomiast mam kolege w pracy, ktory rowniez nie moze zrozumiec decyzji swojej zony dot. porodu w szpitalu. Porozmawialam z nim kiedys o rozterkach kobiet w ciazy... i wiesz - zmienil zdanie, nawet juz wybrali szpital (razem! :) ) i cieszy sie, ze beda tam rodzic. Moze masz kogos zaufanego, kto porozmawialby z Twoim parnetem? Moze on tez czuje sie zagubiony, ale meskie ego nie pozwala mu sie do tego przyznac....

Trzymam kciuki za szybkie opadniecie emocji i dojscie do porozumienia. Rozstanie to ostatecznosc. Dajcie sobie szanse. Rodzicielstwo to fajny stan! :)

Powodzenia! :039:
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:23 am   

Dziękuję za odzew. W domu ja nie zamęczam wypowiedziami w stylu, że się boję itp. , a tylko u lekarza napomknęłam o tym. Uważam, że mam w sumie prawo do wyrażenia jakichś obaw czy wątpliwości, jeśli to nie jest przesadne, codzienne powtarzane itp.
Suska dobrze napisała, że to trudniejszy okres.
Jestem tzw. starą pierwiastką, pierwsza ciąża i do tego poza własnym krajem, trochę więcej niewiadomych, jak to będzie.
 
 
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 8:16 pm   

witam jestem w 8 tc to moja pierwsza ciaza wiec ja bardzi przezywam ,tymbardziej ze zapisuje sie do holenderskiej poloznej i nie wiem czy sie z nia o wszystkim dogadam.ale to nie w tym tkwi problem.Otoz czy moglby mi ktos napisac jak mam po holendersku poweidziec ze chce badania takie jak morfologia,MON, glokoza,WR,Hbs,przeciwciala hiv,toxoplazmoza.Wpolsce lekarz mi napisal polowe skrotami i nie wiem jak to przetlumaczyc.prosze o pomoc.z gory dziekuje.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 8:30 am   

w Holandii standardowo jest robione badanie krwi na poczatku ciazy... badane sa:
• bloedgroep - grupa krwi
• hemoglobinegehalte - hemoglobina (Hb)
• de rhesus-D-factor - wsploczynnik Rh+ czy Rh-
• andere antistoffen - inne przeciwciala
• hepatitis B - zapalenie watroby typu B
• lues (syfilis)
• hiv

oprocz standardowych, moga wykonac wiecej badan... ale tylko i wylacznie jesli istnieje do tego powod... inaczej mozesz zapomniec...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Lip 14, 2010 8:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 14, 2010 8:35 am   

badania na Toxoplasmose, nie mialam robionych jak bylam w ciazy... te badania sa robione jedynie jak masz kota lub stycznosc z kotami...
 
 
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Czw Lip 15, 2010 5:28 pm   

wielkie dzieki za odpowiedz ,przynajmniej cos juz wiem,jestem umowiona na za 2 tygodnie z moim moczem,strasznie sie boje tej ciazy tu w holandii ale wierze ze mi pomozecie jak bede takiej pomocy potrzebowac.Pozdrawiam wszystkich
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 3:57 pm   

ja1206... a w ktorym tyg. ciazy jestes??
 
 
ja1206 
Gaduła

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 103
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 12:05 am   

w 9 tc
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 10:17 am   

ok... czyli poczatek... nie ma sie czego bac:-) a umowilas sie juz na USG (echo)? jest ono wykonywane miedzy 8 a 12 tyg. ciazy. Polozna powinna cie o tym poinformowac jak sie do niej zapisywalas.
 
 
xaja 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 28
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 9:42 pm   

Witam
To już○ mój 34 tydzien w ciązy i mam mętlik. Położna karze czekać do regularnych skurczy i dopiero do szpitala. Znajoma mi opowiadała że ostatnie dwie wizyty miala już w szpitulu ( bo zdecydowala się rodzić w szpitalu i zaraz jak wody odeszły zadzwonili i pojechali na poród). Ja od początku ciąży mówię swojej położnej że chcę rodzić w szpitalu a o szpitalu ani słychu ani widu. Już sama nie wiem co mam o tym myśleć i troszkę panikuję. A przeczytalam we wcześniejszych wątkach że niektóre z Was oglądały sale przed porodem. Możecie mi w końcu powiedzieć jak to jest z tym porodem w szpitalu- bo jak coś jest nie tak to mam za tydz usg 35 tygodnia i porozmawiałabym sobie z położną. Pomóżcie
Ostatnio zmieniony przez xaja Pon Sie 23, 2010 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 2:07 pm   

porod w szpitalu bedzie odbierala twoja polozna... i to do niej dzwonisz jak zaczna sie bole... i tak jak ci mowila, dopiero jak bedziesz miala regularne skorcze to jedziesz do szpitala... polozna w tym czasie bedzie do ciebie przyjezdzac i sprawdzac jakie masz rozwarcie i to ona decyduje kiedy powinnas jechac do szpitala... aha, jak juz bedzie pora aby jechac do szpitala to polozna dzwoni...

co innego jesli prod jest z indykacja medyczna... wtedy kontaktujesz sie z danym szpitalem... lekarzem...

co do ogladania sali porodowej... to w kazdym szpitalu jest inaczej... musialabys sie skontaktowac z szpitalem gdzie chcesz rodzic i sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Sie 31, 2010 2:09 pm   

poza tym nie kazdej kobiecie odchodza najpierw wody... mi odeszly dopiero przed samym parciem...
 
 
wiola2898 
Poczatkujacy
wiola2898

Wiek: 49
Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 10:41 am   POLSKA POŁOZNA

WITAM WSZYSTKIE PANIE, JESTEM MNIEJ LUB WIĘCEJ JAK W 8 TYGODNIU CIAŻY MIESZKAM TU OD TRZECH I NIE WIEM GDZIE MOGŁA BYM SZUKAĆ POLSKIEJ POŁOŻNEJ ,PO HOLENDERSKU I PO ANGIELSKU NIE UMIEM MÓWIĆ WIĘC TO MUSI BYĆ POLKA,ZAZNACZAM ŻE MIESZKAM W VOERENDAAL .PROSZĘ O POMOC!!


nie umieszczaj na forum postow napisanych duza litera
nie umieszczaj na forum kilku takich samych tematow
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 27, 2010 5:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EdysiaK 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 565
Wysłany: Pon Wrz 27, 2010 3:43 pm   

wiola2898, w Twoich okolicach nie wiem, ale napewno w Den Haag jest polska polozna, w razie czego, gdybys nic u siebie nie znalazla :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group