NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dlugo idzie przelew z Holandi na polskie konto ... ?
Autor Wiadomość
wisniak88 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 2:03 pm   Jak dlugo idzie przelew z Holandi na polskie konto ... ?

Witam ... mam takie male pytanie ... 11.02.2008 dokonany byl przelew z Holandi na moje polskie konto ... Czekam juz tydzien a pieniedzy nadal na moim koncie nie ma ... dzwonilem do biura w ktorej pracowalem i ktora dokonywala owego przelewu i wszystko sie zgadza ... wiec kompletnie nie mam pojecia co jest grane ... czy zostalem oszukany przez ta Agencje czy pieniadze tak dlugo ida <bezradny> ... prosze o pomoc :088:
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 2:12 pm   

Hej
Wydaje mi sie ze pieniadze z holenderskiego konta na polskie ida maksymalnie 5 dni roboczych.Teraz byl weekend wiez moze poczekaj jeszcze jakies 2 dni, jesli nadal nie bedzie, musisz dochodzic prawdy w miejscu gdzie byl wysylany przelew, tzn w banku z ktorego pieniadze byly wyslane.To oni musza Ci pokazac dowod a to ze wyslali. Mozesz tez zadzwonic do swojego banku w Polsce i zapytac czy jakis zagraniczny przelew czeka na zaksiegowanie.Powinni udzielic odpowiedzi. :) )
Nie denerwuj sie, wszystko bedzie ok. Powodzenia
Podrawiam
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 44
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 4:12 pm   

Witam
Wiem z własnego doświadczenia wiem że pieniądze z Holandii na polskie konto idą najdłużej 3 dni robocze
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Pon Lut 18, 2008 4:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 4:33 pm   

Przesylam regularnie i najdluzej ida 3 dni,jednak zazwyczaj sa nastepnego lub po dwoch dniach,nie korzystam z szybkiego przelewu tylko mam na mysli ten normalny.
 
 
inspektorbrzoza 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 61
Skąd: Katowice/ Lelystad
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 6:27 pm   

Czesc.
Tak sobie mysle, ze jesli masz w kraju konto zlotowkowe, na ktore przelewasz z Holandii eurosy, to 2 do 3 dni od wplyniecia kasy na Twoj rachunek, trwa jej przewalutowanie, a co za tym idzie- i zaksiegowanie.
Jesli cokolwiek podales na zleceniu przelewu nie tak, to zanim transferowana kasa do Ciebie powroci, minie mniej wiecej tydzien.
Trzeba pamietac o paru rzeczach:
- przy przelewach walutowych polskie banki wymagaja, by podana byla nazwa i pelny adres banku. (Nic nie szkodzi, ze zawarty jest on w numerze rachunku :) )
- na przelewie podajesz kod SWIFT, zwany takze kodem BIC (Bank Identifier Code) i numer rachunaku w formacie NRB ( dla przykladu: 87 1060 0076 0000 3000 0000 0000 ),
ALBO
- numer rachunku w formacie IBAN. Przykladowy numer konta w tym formacie: PL 87 1060 0076 0000 3000 0000 0000.
Na marginesie taka sugestyjka... Przewalutowanie euro na zlotowki kosztuje. W kazdym banku inaczej, ale za to w rowniez w kazdym banku za kazdym razem. Tak wiec lepiej przelewac kase- jesli to mozliwe- rzadziej, a wiekszymi kwotami.
Pozdrowaski.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 11:03 pm   

inspektorbrzoza napisał/a:
Przewalutowanie euro na zlotowki kosztuje. W kazdym banku inaczej, ale za to w rowniez w kazdym banku za kazdym razem. Tak wiec lepiej przelewac kase- jesli to mozliwe- rzadziej, a wiekszymi kwotami.
Pozdrowaski.
Albo założyć konto walutowe i wyciągać euro.Jak juz było napisane 2-3 dni robocze i kasa jest na koncie w PL
 
 
jd2k 
Poczatkujacy
J@col


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 33
Skąd: Wierden
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 7:28 pm   

Witam :031:

Rabobank - Inteligo = 1 dzień, rano wysłane przez internet w RABO - następnego dnia rano zaksięgowane w Inteligo i to z EUR na PLN :072:

Pozdrawiam
 
 
 
inspektorbrzoza 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 61
Skąd: Katowice/ Lelystad
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 5:34 pm   

Stala sie jasnosc... Przedwczoraj wyslane z Fostisbanku do BPH pieniadze, znalazly sie dzisiaj na moim rachunku. "O, szczescie niepojete"...
No, ale zeby dodac odrobine krwi do tego ciastka, powiem Wam, ze jasnosc stala sie za posrednictwem internetu, w ktorym zamoczylem swoje paluszki wklepujac te rozne IBANY i takie tam.
A wczesniej, gdy pojechalem do Fortisu z pismem, ze chce, zeby mi przelewali co miesiac, tego a tego dnia, z mojego rachunku u nich na moj rachunek ojczyzniany pewna skromna kwote, i kiedy Pan Fortis powiedzial, ze bardzo dobrze napisane pismo, bo sa w nim wszyyyystkie potrzebne informacje, to byla tylko ciemnosc. I co miesiac rozlegal sie mroczny dzwonek telefonu i Pan Fortis mowil, ze ma problemy z kodem SWIFT, po czym podawalem mu jeszcze raz ten sam kod i ten sam numer rachunku, a Pan Fortis mowil, ze ok, sprobuja sobie z tym poradzic. Raz sobie poradzili. Pierwszy raz. Ale potem juz nigdy i co miesiac ten sam mroczny dzwonek... (Nie dociekam przyczyn, po co psuc taka zgrabna historie?)
Pozdrowaski.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING
 
 
agnieszka1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 21
Skąd: Tilburg
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 8:20 pm   z Abn Amro do PKO - 3 dni robocze

Wysylam z konta ABN-AMRO do polskiego PKO. Zawsze 3 dni robocze trwa zaksiegowanie go na polskim koncie. Tylko polska strona kasuje za przelew 8 zl, no i przelicznik jest niekorzystny, ale coz takie zycie :119:
 
 
 
basia//// 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 09 Lut 2008
Posty: 57
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 10:04 pm   

od 5 do 7 dni bynajmniej u nas
 
 
Marcin1751 
Poczatkujacy
kelly

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 3:43 pm   

Mam pytanko odnośnie przelewów w Holandii a mianowicie: jestem posiadaczem konta w ABN AMRO.W chwili obecnej jestem w Polsce,moja znajoma w niedzielę tj 23.01.10 przelała przez internet na moje konto pewną kwotę pieniędzy (ona też jest w Holandii),moje pytanie w związku z tym brzmi następująco: czy jest jakiś okres czasu,że te pieniądze dopiero po jego upływie będę mógł wybrać?To już trzeci dzień mija od przelewu a na koncie pusto.Dodam,że korzystam w Polsce z holenderskiej karty MAESTRO w/w banku.Proszę o odpowiedź.
_________________
Marcin
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 3:54 pm   

przelala z polskiego konta na holenderskie czy z holenderskiego na holenderskie?
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Marcin1751 
Poczatkujacy
kelly

Dołączył: 26 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 26, 2011 11:13 pm   

Z polskiego na holenderskie
_________________
Marcin
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 10:51 pm   

Hej, a jest to możliwe żeby pieniądze były przelane na rachunek bankowy w Polsce - walutowy 24 listopada i do teraz nie doszły? Masakra! Pieniądze zostały przelane z uwv i są już 3 salarisy z uwv i kasy wciąż nie ma.
_________________
K A G R A S
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Gru 04, 2011 11:48 pm   

taki przelew powinien dojsc do 5 dni (swift) lub do 3 (sepa).
uwv wyslalo pieniadze na pewno na prawidlowy rachunek?
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group