NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
samotna matka w Holandii
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 1:00 pm   

nastka,
Cytat:
moim zdaniem bardzo fajny temat założyłaś,

nie pierwszy i jak widac nie ostatni ...

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=23460

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=91080

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?t=14812

http://forum.niedziela.nl...1b3ecd5751c7c08

i jest tego jeszcze wiecej wystarczy tylko poszukac !
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 28, 2011 1:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
girasol 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: den haag
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 3:29 pm   

nie napisalam ze tak jest na pewno, tylko ze z tego co ja wiem, czyli to co slyszalam, a jak wiemy informacje czesto otrzymuje sie bledne, wiec przepraszam nie chcialam nikogo wprowadzic w blad, wydaje mi sie nalpeszym rozwiazaniem poszukac odpowiedzi u zrodel, czyli zapytac w gemeente jakie ma sie szanse, a nie ze na forum ktos pisze ze urgentie sie jej nie nalezy sorry, chyba lepiej zeby sama sie o tym przekonala, takie moje zdanie pozdrawiam:)

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 3:32 pm ]
no woningcorporatie oczywiscie ale sorry duuvelke chyba nie kazdy forumowicz wie co to woningcorporatie, chyba latwiej napisac z gminy i wiadomo ze chodzi o tansze mieszkania, a to jest istota sprawy jak dla mnie
ale z 2 strony moze masz racje, ze trzeba sie dokladniej wypowiadac:) sorki
_________________
byNieUmrzecPośródZgiełkuMiastWcieniuMartwychDrzew
 
 
 
Dzidzia 
Poczatkujacy
szara myszka

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 6
Skąd: Stavenisse
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 4:37 pm   

Bylam w tutejszej gminie i pomocy spolecznej.
Moj problem polega na tym ze my nie bylismy malzenstwem, ale ze dlugo mieszkam w holandii, mam szanse dostac "bijstand"
Zapisalam sie do spoldzielni mieszkaniowej, jak tylko beda mieli mieszkania w mojej gminie to sie ze mna skontaktuja.

Szczerze, myslalam ze bedzie gorzej, ale nie chwalmy dnia przed zachodem slonca...
 
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 7:36 pm   

Gochna H napisał/a:

Cytat:
moim zdaniem bardzo fajny temat założyłaś,

nie pierwszy i jak widac nie ostatni ...


zawsze można tematy połączyć,jeden podpiąć pod drugi i już będzie porządek :)

[ Dodano: Pią Paź 28, 2011 7:40 pm ]
Dzidzia napisał/a:
ale ze dlugo mieszkam w holandii, mam szanse dostac "bijstand"

no to świetnie :)
a na czym polega ta bijstand,czy o to że możesz mieć pierwszeństwo przydziału mieszkania?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Paź 28, 2011 8:55 pm   

nastka,

Cytat:
zawsze można tematy połączyć,jeden podpiąć pod drugi i już będzie porządek


nie zawsze ,niestety
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Dzidzia 
Poczatkujacy
szara myszka

Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 6
Skąd: Stavenisse
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 8:16 am   

"bijstand" to zasilek, poniewaz zarabiam za malo zeby sama z dzieckiem sie utrzymywac
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 1:05 pm   

girasol napisał/a:
wydaje mi sie nalpeszym rozwiazaniem poszukac odpowiedzi u zrodel, czyli zapytac w gemeente jakie ma sie szanse, a nie ze na forum ktos pisze ze urgentie sie jej nie nalezy sorry, chyba lepiej zeby sama sie o tym przekonala, takie moje zdanie pozdrawiam:)


tylko, ze w gminie odesla ja wlasnie do woningcorporatie (spoldzielnia mieszkaniowa)...

piszac o urgentie, podalam rowniez jakie warunki trzeba spelniac aby je dostac... a ona takowych nie spelnia... stad moj wniosek, ze mozliwosc uzyskania mieszkania szybciej niz kazdy inny kto jest zapisany w spodzielni jej nie przysluguje...

a wystapic moze... nikt jej nie broni... zaplaci tylko nie potrzebnie za cos co jej nie przysluguje...

girasol napisał/a:
chyba latwiej napisac z gminy i wiadomo ze chodzi o tansze mieszkania, a to jest istota sprawy jak dla mnie


no dla mnie nie...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Sob Paź 29, 2011 1:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
girasol 
Poczatkujacy


Dołączyła: 25 Gru 2006
Posty: 45
Skąd: den haag
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 3:45 pm   

ok:)
duuvelke pewnie masz racje ze wszystkim, ja po prostu jestem taka, ze zawsze wole wszedzie isc osobiscie i miec pewnosc

a z tym urgentie to swoja droga faktycznie, tak na zdrowy rozsadek to chyba by mieszkan nie starczylo jakby mieli dawac kazdej samotnej matce:( no, ale szkoda, ze tak nie jest:(
_________________
byNieUmrzecPośródZgiełkuMiastWcieniuMartwychDrzew
 
 
 
aga_2710 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 47
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 11:22 pm   

Przez ok 4 lata byłam tutaj jako samotna matka ale mieszkałam na mieszkaniu firmowym a dzieci były w Pl więc nie mogę pomóc jeśli chodzi o jakieś dodatkowe przywileje ale na 100% masz przy rozliczeniu rocznym zwrot całego podatku,a to ładna suma,ja miałam ponad 3000e.Być może dla niektórych to niewiele ale dla mnie to był spory zastrzyk gotówki.Pozdrawiam :)
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 8:20 am   

aga_2710, a czy byłabyś w stanie podać mi jakiś link do tekstu po holendersku potwierdzający że rodzicom mającym dzieci w ojczystym kraju a pracującym tu należy się całkowity zwrot podatku???
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 10:07 am   

nastka napisał/a:
aga_2710, a czy byłabyś w stanie podać mi jakiś link do tekstu po holendersku potwierdzający że rodzicom mającym dzieci w ojczystym kraju a pracującym tu należy się całkowity zwrot podatku???

to nie jest tak jak kolezanka mowi. zwrot jest zalezny od wielu czynnikow a nie od tego gdzie mieszkaja dzieci.
_________________
Mariusz
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Pon Lis 07, 2011 11:53 am   

no właśnie mario007, ciekawa jestem bardzo tych czynników,bo jak mnie rozliczano z czasu gdy moje dziecko jeszcze w Polsce było to nie było mowy o całkowitym zwrocie podatku.Mimo iż wiele ni zarabiam i wychowuję dziecko w pojedynkę.
Teraz mam dylemat czy osoba która mnie rozliczała zrobiła to nierzetelnie ,czy może tak miało być.
 
 
aga_2710 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 47
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 4:20 pm   

Ja żadnego linku nie mam,to jest po prostu ulga podatkowa dla samotnych matek.Ten Pan który mnie rozliczał z podatku powiedział że jest taki przepis i przez 4 lata się tak rozliczałam.

[ Dodano: Wto Lis 08, 2011 4:24 pm ]
Moje dzieci są tu dopiero od roku a jak już pisałam przez 4 lata korzystałam z tej ulgi.Rozliczałam się w Noordwijkerhout,jeden minus to ten że czasem trudno się tam dodzwonić
 
 
aymar 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 6:02 pm   

to raczej nie wskazane by sie tam rozliczac
_________________
Bóg często nas odwiedza,ale przeważnie nie ma nas w domu...
 
 
aga_2710 
Poczatkujacy

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 47
Wysłany: Śro Lis 16, 2011 5:29 pm   

aymar napisał/a:
to raczej nie wskazane by sie tam rozliczac


Dlaczego?? Z tego co wiem bardzo dużo Polaków korzysta z usług tego biura i dlatego czasem trzeba kilka razy dzwonić zanim ktoś odbierze.Mi to biuro odpowiada,korzystam od samego początku z jego usług ale każdy może mieć inne zdanie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group