NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chorobowe z UWV
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 3:46 pm   

to nie jest zaden automat, dzwonisz tam, wklepujesz BSN i zglasza Ci sie normalnie pracownik i pyta o co chodzi.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Kagras 
Poczatkujacy

Dołączyła: 13 Lis 2011
Posty: 23
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 3:48 pm   

raz zgłosił się automat raz pracownik i to samo nam powiedzieli, także dzwonienie po raz kolejny pod ten numer nie ma najmniejszego sensu. Ręce opadają
_________________
K A G R A S
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lis 27, 2011 3:53 pm   

Napisz pismo za potwierdzeniem odbioru. Beda musieli sie do niego odniesc, a Ty bedziesz miala kwit w reku.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 4:32 pm   

bo to zalezy jaka opcje wybierzesz w trakcie rozmowy... jest tez opcja rozmowy z pracownikiem...
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:25 pm   

mam pytanie, mam umowe z Wachtdagcompensatie, zglosilam chorobe, UWV juz do mnie dzwonil, kwestia tego czy zwroca mi za pierwsze 2 dni, czy poprostu biuro pociagnie mi np z "rezerwy" Vacantiedagen in Geld?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 10:44 pm   

ewcia.pol, w zaleznosci od firmy sa ierwsze 2 lub 3 dni bezplatne . Slyszalam o wyjatkowych firmach co maja 1 dzien bezplatny na chorobowym
Standardowo jest 2 a 3 dni pierwsze choroby bezplatne .Wyjatkiem jest wypadek przy pracy .A dlaczegi UWV do ciebie dzwonilo ?? juz nie pracujesz w tej firmie ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 11:04 pm   

baileys napisał/a:
ewcia.pol, w zaleznosci od firmy sa ierwsze 2 lub 3 dni bezplatne . Slyszalam o wyjatkowych firmach co maja 1 dzien bezplatny na chorobowym


U mnie nawet pierwszy dzien jest platny ;-)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 11:20 pm   

biuro zglosilo do UWV ze jestem chora dlatego dzwonili.

Znalazlam takie cos ze stron CAO dla biur
Pierwsze dwa dni niezdolności do pracy są w myśl Ustawy o systemie opieki zdrowotnej uznawane
za dni oczekiwania, za które pracownikowi tymczasowemu nie przysługuje prawo do
zasiłku.
4. Z powyższych dwóch dni oczekiwania jeden dzień podlega rekompensacie. Rekompensata
odbywa się w formie dodatku do wynagrodzenia. Wysokość powyższego dodatku podano w
art. 41 ust. 6 niniejszego CAO.

Art.41
6. Wartość procentowa, o której mowa w art. 33 ust. 4 niniejszego CAO, w 2011 r. wynosi dla grup
Agencji pracy tymczasowej I i Agencji pracy tymczasowej II odpowiednio 0,71% i 1,16%.

czyli za pierwszy nie zwroca,a za drugi cos zaplaca?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 11:31 pm   

ewcia.pol, a co mowi twoj kontrakt ?
jak tam jest opisane ?
a jak nadal nie wiesz to my napewno nie wiemy i moze lepiej zapytac w biurze ??
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Sty 09, 2012 11:57 pm   

ewcia.pol napisał/a:

6. Wartość procentowa, o której mowa w art. 33 ust. 4 niniejszego CAO, w 2011 r. wynosi dla grup
Agencji pracy tymczasowej I i Agencji pracy tymczasowej II odpowiednio 0,71% i 1,16%.

czyli za pierwszy nie zwroca,a za drugi cos zaplaca?

Wachtdagcompensatie otrzymujesz tylko w fazie A swojej umowy o prace i kazdego tyg do Twoich zatrobkow brutto jest doliczane 1,16% lub 0,71% (w zaleznosci od umowy).
Innymi slowy otrzymujesz awansem troche wiecej na poczet ewentualnej choroby i pokrycia wyplaty za 2 pierwsze dni chorobowego.
W praktyce wyglada to tak, ze nie otrzymasz zaplaty za 2 pierwsze dni chorobowego, bo juz te pieniadze otrzymalas przy poprzednich wyplatach.
Jezeli przepracowalas np rok, to z pewnoscia ta kwota pokryje Ci dwa dni chorobowego, ale jezeli przepracowalas np 2 m-ce to pieniedzy wyplaconych jako wachtdagcompensacji bylo malo.

Tego systemu wyplaty chorobowego nie ma juz na jakomkolwiek kontrakcie godzinowym, jezeli masz kontrakt na okreslony czas i okreslona ilosc godz w tyg, to za te wszystkie godziny otrzymujesz chowobowe.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 7:23 am   

Jagoda97 napisał/a:
jezeli masz kontrakt na okreslony czas i okreslona ilosc godz w tyg, to za te wszystkie godziny otrzymujesz chowobowe.


Ale nie 100% a chyba 91% jak mnie pamiec nie myli :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 11:49 am   

Beny.rac napisał/a:
Jagoda97 napisał/a:
jezeli masz kontrakt na okreslony czas i okreslona ilosc godz w tyg, to za te wszystkie godziny otrzymujesz chowobowe.


Ale nie 100% a chyba 91% jak mnie pamiec nie myli :039:

To tez zalezy od tego jaki masz kontrakt i czy masz potracane skladki na uzupelnienie chorobowego do 100%.
Spotkalam sie sie z tym, ze nawet w fazie A ludzie mieli potracane skladki na takie ubezpieczenie.
Jak bede miala czas to poszperam aby znalezc jak sie nazywa to ubezpieczenie.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 4:07 pm   

60% placi biuro pracy ( w tym wypadku UWV zamiast biura pracy ) wypalty sa co tydzien a 31% placi firma ubezpieczeniowa biura pracy max 2 lata
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 4:58 pm   

Monik a nie jest tak ze w wypadku zwyklej choroby dostaje sie 75 % od srednich zarobkow z ostatnich 12 m-cy ?? i jesli konczy sie kontrakt firma ubezpieczeniowa nic nie placi wiecej ??
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Lut 10, 2012 2:33 pm   

Dziewczyny, ja się chyba zastrzelę....
Trzeci tydzień siedzę w domu bez pracy bo z powodu ciąży w poprzedniej źle się czułam. Praca była ciężka i zbyt szybka. Biuro pracy najpierw zgłosiło mnie do chorobowego, a tydzień później zwolniło.
Zadzwonili do mnie z UWV, wypytali o wszystko, przyznałam że jestem w ciąży i że nie ma dla mnie innej pracy w tym biurze. Kazali czekać na umówienie wizyty u specjalnego lekarza z UWV. We wtorek zadzwonili do mnie i poinformowali o terminie, dzisiaj otrzymałam od nich pismo w tym samym temacie. Mam wizytę we wtorek 14 lutego o 13.00 w Utrechcie.
I wszystko byłoby niby dobrze, jednak 15 minut temu miałam telefon z innego biura pracy z propozycją pracy na poniedziałek i wtorek....
Nic, tylko się zastrzelić....
Nie wiem, czy dobrze robię, ale umówiłam się na poniedziałek do pracy (6.00-14.00). Mam nadzieję, że nic się tam nie zmieniło od sierpnia i nadal nie jest tam zbyt ciężko...
Na szczęście znam tę pracę, wiem, że co dwie godziny są tam pauzy i że zawsze, w razie potrzeby można wyjść do wc...
W poniedziałek pójdę do pracy, a we wtorek do tego lekarza i może się dowiem co dalej....
Ciekawe czy mi przynajmniej za te 3 tygodnie chorobowego zapłacą.... ech, życie....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group