NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
spoldzielnie mieszkaniowe
Autor Wiadomość
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 12:10 am   

troche poczytalam, troche poszukalam sama wydaje mi sie ze nie tak latwo i szybko jest dostac mieszkanie no ale trzeba byc cierpliwym
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 2:33 pm   

Czy nie latwo? Mi sie wydaje, ze nie jest wcale trudno dostac mieszkanie z gemeente. Jedynie czeka sie minimum 3 lata (chyba, ze ma sie np.urgentie).
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 3:00 pm   

a co moze przyspieszyc dostanie takiego mieszkania?
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 6:06 pm   

Duzo bylo o tym na forum, chociazby tutaj:

http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=38848
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
madzia575 
Poczatkujacy

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 49
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 6:14 pm   

Nam jakimś cudem udało sie dostac mieszkanie juz po 7 miesiacach , bez zadnego urgentie :)
 
 
jolcia29 
Super gaduła

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 229
Skąd: Olsztyn/Tilburg
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 6:15 pm   

to pewnie zalezy od tego jaki rejon itp, ktos moze wie jak dlugo czeka sie w Tilburgu i okolicach?
 
 
sajenka88 
Poczatkujacy
sabina


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 23
Skąd: Hellouw
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 7:09 pm   

my czekalismy pol roku i sie udalo dostac mieszkanie ze spoldzielni, nie pomoglo nawet to ze oczekiwalismy dzieciaczka powiedzieli ze to komputer losuje i oni nie maja na to wplywu. :039:
_________________
jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód... beztrosko na prosto:)
 
 
nastka 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 02 Maj 2011
Posty: 75
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 12:14 am   

właśnie jestem na Woonserwice i zetknęłam się z okresleniem którego nie rozumiem,a mianowicie WMO Woning
co oznacza ten przedrostek WMO ?

[ Dodano: Nie Sty 22, 2012 12:18 am ]
A drugie określenie którego nie rozumiem to Zoorgwooning
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
  Wysłany: Nie Sty 22, 2012 10:08 am   

a ja mam takie pytanie,jestem zapisana w społdzielni 3 lata mineło w grudniu.w maju 2011 bylam ogladac pierwsze mieszkanie ale na liscie bylam 15 i oczywiscie sie nie zalapalam.4stycznie bylam ogladac 2mieszkanie na liscie bylam 7 i rowniez sie nie zalapalam.czyli teraz jak dostane list to czy moge byc np na 2miejscu czy od czego to zalezy?zyje z partnerem mamy 5letnie dziecko i 2w drodze.czy mozna by bylo isc do spoldzielni pokazac papier ze jestem w ciazy i moze sie cos ruszyc?mam kolezanke samotna matka z 3dzieci poszla do spoldzielniw ktorej jest zapisan 2lat i zapytala czy sa szanse aby dostala szybciej mieszkanie bo ma ciazka sytuacje to powiedzieli jej ze ona jako samotna matka bedzie miala gorzej dostac mieszkanie ze lepiej bylo by gdzyby miala partnera,pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo kolo maja chciala bym zmienic mieszkanie i nie wiem co robic
 
 
bejupi 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Gru 2010
Posty: 670
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 12:07 pm   

nastka napisał/a:
właśnie jestem na Woonserwice i zetknęłam się z okresleniem którego nie rozumiem,a mianowicie WMO Woning
co oznacza ten przedrostek WMO ?

[ Dodano: Nie Sty 22, 2012 12:18 am ]
A drugie określenie którego nie rozumiem to Zoorgwooning


to sa specjalnie przystosowane mieszkania wiec na nie nie masz co liczyc te zorg tez

martaa84 napisał/a:
a ja mam takie pytanie,jestem zapisana w społdzielni 3 lata mineło w grudniu.w maju 2011 bylam ogladac pierwsze mieszkanie ale na liscie bylam 15 i oczywiscie sie nie zalapalam.4stycznie bylam ogladac 2mieszkanie na liscie bylam 7 i rowniez sie nie zalapalam.czyli teraz jak dostane list to czy moge byc np na 2miejscu czy od czego to zalezy?zyje z partnerem mamy 5letnie dziecko i 2w drodze.czy mozna by bylo isc do spoldzielni pokazac papier ze jestem w ciazy i moze sie cos ruszyc?mam kolezanke samotna matka z 3dzieci poszla do spoldzielniw ktorej jest zapisan 2lat i zapytala czy sa szanse aby dostala szybciej mieszkanie bo ma ciazka sytuacje to powiedzieli jej ze ona jako samotna matka bedzie miala gorzej dostac mieszkanie ze lepiej bylo by gdzyby miala partnera,pozdrawiam i czekam na odpowiedz bo kolo maja chciala bym zmienic mieszkanie i nie wiem co robic


tak mozesz wystapic o urgentie i twoja kolezanka tez tylko to zoalezy od ludzi z woningcorporatie czy ci urgentie przyznaja czy nie

samo ogladanie mieszkania o niczym nie swiadczy po prostu ludzie przed toba musza odmowic lub jak ty jestes pierwsza i sie zgodzisz to jest twoje
Ostatnio zmieniony przez bejupi Nie Sty 22, 2012 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosia
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 8:31 pm   

Wiem z wlasnego doswiadczenia i z doswiadczenia moich znajomych, ze jesli juz dostajesz zaproszenia na ogladanie mieszkan to bardzo szybko dostaniesz mieszkanie. Nie ma co sie zrazac, ze jestes na 15 lub 7 miejscu i warto isc na ogladanie mieszkania nawet jesli jestes na 10 miejscu. Czesto jest tak, ze osoby przed Toba nie przyjda, albo nie maja wystarczajacych dokumentow itd. i nagle okazuje sie, ze jestes na 1 miejscu.
 
 
martaa84 
Gaduła
pozdrawiam marta

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 122
Skąd: den haag/slask
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 9:49 am   

dzieki gosiu mam nadzieje ze tak bedzie,bo jak slysze ze ktos dostal mieszkanie po 6miesiacach to mnie cos bierze:/
 
 
Karolina_ 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 10:54 am   

Hmm byłam już raz na 7 miejscu i raz na 2 ale ani razu nie zostałam zaproszona na oglądanie mieszkania. Nie lubią mnie czy co :(
 
 
misiakasia 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 51
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 3:11 pm   

u nas jest tak, ze tylko jesli jestes pierwsza mozesz od razu zobaczyc, jesli jestes druga to zaprosza cie tylko jesli pierwsza osoba z listy odmowila lub nie ma koniecznych dokumentów. Czyli jesli dostajesz list ze jestes np 7ma, a potem zapraszonie na ogledziny tzn. ze 6 osob przed Toba zrezygnowało z jakiegos powodu. Karolina_ nie załamuj się, urzędnicy musza sie trzymac listy-teoretycznie wiec widocznie narazie nie mialas szczescia, ale juz jestes blisko... POWODZENIA
 
 
spinaker
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: Wto Sty 24, 2012 6:45 pm   

Szczescie czy pech? napisalam ci wczesniej ,ze tekst holenderski do przetlumaczenia to nie w tym dziale, tylko w temacie tlumaczen prosze nie rob balaganu w topicku

Dostalem te wiadomosc na maila.Mam duzy problem.Prace w Holandii zakonczylem w grudniu 2011.Pracujac tam zapisalem sie na losowanie mieszkania.Teraz jestem w Polsce i po znalezieniu pracy wracam jak najszybciej do Nl.
Nie wiem czy mozna to spotkanie w spoldzielni przelozyc na pozniej.Czy mam w ogole jakiekolwiek szanse bedac teraz bezrobotnym.Bardzo mi na tym zalezy .Prosze o rade z gory bardzo dziekuje.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 24, 2012 6:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group