NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zrobcie cis z tym forum i dzialem ogloszen
Autor Wiadomość
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
  Wysłany: Wto Lut 28, 2012 4:58 pm   Zrobcie cis z tym forum i dzialem ogloszen

Zrobcie cis z tym forum i dzialem ogloszen to prosba do tych co sie opiekuja tym forum i dzialem ogloszen .O jakiegos czasu nie idzie normalnie przegladnac forum i ogloszen albo strona sie tak dlugo laduje ze mnie szlag trafia albo error lub blad w bazie danych .

Ludzie zrobcie cos na wzor Marktplaats bierzcie kase za ogloszenia (oczywiscie nie za wszystkie )np,2,50 za tydzien to moze nie bedzie takie zamulone a wy zdobedziecie kase na lepszy server

Monika :088: :088: :088: :088: :088: :088:
 
 
petras 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 15
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 2:04 pm   

Zgadzam się z magvd. Wieczorem nie da się normalnie przeglądać ogłoszeń i przeglądać forum. Pierwszy błąd to używanie mało wydajnej Joomli! Po 2 formularz ogłoszenia powinien być wysyłany metodą GET a nie POST.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 2:22 pm   

To czy get czy post to sprawa wtorna tak naprawde. Problemem jest baza danych o ktora nikt nie dba - pewnie nigdy nie byla robiona optymalizacja tabel... Nie wiem jaka jest wielkosc bazy ale przy duzych bazach postgres jest duzo bardziej wydajny od mysql'a.
tutaj pewnie jest jakis przedpotopowy mysql pewnie do tego nie zoptymalizowany i sa takie szopki
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Sob Mar 03, 2012 2:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Śro Mar 07, 2012 10:51 am   

m4rcin mozesz miec racje...czyli jesli sa admini co biora kase za reklamy powinni chyba usprawic forum? na poczatku mozna bylo korzystac z darmowych rozwiazan ale teraz strona ma duzy ruch wiec pytanie gdzie idzie kasa z reklam...a przynajmniej czy czesci tej kwoty nie moznaby przeznaczyc na ulepszenia...szybszy serwer (z szybszym laczem), weryfikacja baz danych itd..
 
 
misia0101 
Super gaduła


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 22 Mar 2011
Posty: 368
Skąd: Bikinibroek
  Wysłany: Śro Mar 07, 2012 12:57 pm   

Powiem szczerze ze i ja bym byla sklonna placic za ogloszenia, ale chcialabym serwis na jakims poziomie...a nie co teraz jest. Pozatym jeden wielki nielad. Duzo razy korzystalam i bede korzystala z dzialu ogloszen, a to jest to co osobiscie nie podoba mi sie:

- Co z firmami? Dlaczego jest taka nieuczciwa dysproporcja? Czym rozni sie osoba sprzatajaca ,,na czarno" mieszkania, a osoba np. pomagajaca w urzedach, albo pani ktora piecze torty? Jedna, druga i trzecia nie ma firmy a Ta pierwsza moze dawac ogloszenia na niedzieli? Dlaczego nie wystarczy zglosic w ogloszeniu ze firme sie posiada lub nie?

- dzial oddam za darmo :/ jedna wielka pomylka jak dla mnie. no tak czesc odrazu pisze ze jednak za darmo to to nie jest... inna historia okazuje sie kiedy dzwonisz, nagle ta rzecz dostaje jakas wartosc.

- marzy mi sie system opinii o danym ogloszeniu/ogloszeniodawcy (ot tak na przyszlosc)

- oprocz obowiazkowego (chociaz jednego) sposobu kontaktu z ogloszeniodawca powinnien byc obowiazek umieszkania (rejestrowania) jakiejs miejscowosci z boku.

- kradzieze zdjec! Notorycznie kosmetyczki i panie od pazurkow uzywaja zdjec skopiowanych od swoich kolezanek po fachu (z ta roznica ze kolezanki sa cenione w srodowisku). Tak byc nie powinno! Szczegolnie przy uslugach typu fryzjer, kosmetyczka, pazury i inne tego typu.

to tak na poczatek.
_________________
Ik Ben Er Klaar Voor.... trochę żółtego koloru na tym wiecznie szarym forum.
 
 
michaelt 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 87
Skąd: Zuid-Holland
Wysłany: Sob Mar 31, 2012 4:54 am   

Cytat:
postgres jest duzo bardziej wydajny od mysql'a.


To nie ma tutaj znaczenia. Sql jest wystarczająco wydajną bazą. Problemem jest serwer, a raczej jego wydzielona ściśle część ( konto współdzielone, tak myślę ), które ma pewne limity i nie "wytrzymuje" dużej ilości połączeń w jednym czasie ( czy odwiedzin strony jak kto woli ). Jedyne wyjście z tej sytuacji to zainwestowanie w przeniesienie niedzieli na serwer dedykowany lub chociaż VPS, ale to nie kosztuje już 9,90 na miesiąc ;) i trzeba troszkę się na tym znać. Optymalizacja tabel to druga kwestia i optymalizacja samych zapytań w tym przestarzałym skrypcie... ale to się trzeba przygotować jak się chce prowadzić serwis z dużą liczną odsłon. Na szczęście niedziela nie jest monopolistą wśród serwisów dla Polaków w Holandii, myslę, że jak tak dalej pójdzie to za rok, czy dwa ten portal przestanie istnieć...zobaczymy, czas pokaże. Pozdrawiam
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 10:46 am   

Czy ktos tak ma - szukam transportu, przegladam ogloszenia oferujacych przewoz ale jak na ktores klikne zeby dotrzec do danych kontaktowych ( tel. lub e-mail ) mam pusta stronke.

Dodalam ogloszenia w dziale - Szukam transportu i widze bez klikniecia moje ogloszenie tylko do momentu podania przeze mnie mojego nr. telefonu kiedy u innych widze numery telefonow pieknie wyswietlone z opcja Skype ( bez klikniecia w ogloszenie ).
Nie moge nawet skorzystac z opcji - zobacz ogloszenie ( swoje ) , wyswietla sie tylko : " przeglad ogloszenia nr xxxxx " i pusto .

O co chodzi ?
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group