NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie ubezpieczenie dla kobiet w ciąży?
Autor Wiadomość
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 3:09 pm   Jakie ubezpieczenie dla kobiet w ciąży?

Witam

Jakie jest najlepsze ubezpieczenie dla kobiet w ciąży?
Z jakiej ubezpieczalni najlepiej wybrać i jaki pakiet?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez jordan233 Nie Sty 06, 2013 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 7:12 pm   

Jordan233

Polecam FBTO - jest na pozycji 1szej w 10 top najlepszych ubezpieczen:

http://www.bestezorgverze...zekering-top-5/

W tym ubezpieczeniu masz nie pakiety ale tak zwane modulu i mozesz sobie je zmieniac rowniez w ciagu roku z tym. Dla kobiety w ciazy warto wziac - Module Gezinsplanning

http://www.fbto.nl/fbto/z...repareAction.do

Tu tabela co pokrywaja:

http://www.independer.nl/...nsplanning.aspx
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
Ostatnio zmieniony przez Bronka Nie Sty 06, 2013 7:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 11:00 pm   

Bronka napisał/a:
W tym ubezpieczeniu masz nie pakiety ale tak zwane modulu i mozesz sobie je zmieniac rowniez w ciagu roku

Ale dopiero po pol roku placenia za taki modul jest on aktywowany.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 11:24 pm   

Mathnl napisał/a:
Bronka napisał/a:
W tym ubezpieczeniu masz nie pakiety ale tak zwane moduly i mozesz sobie je zmieniac rowniez w ciagu roku

Ale dopiero po pol roku placenia za taki modul jest on aktywowany.


Niektore wchodza od razu a na niektore sie czeka:

Cytat:
Zet je een nieuwe module aan? Dan gaat deze module altijd in op de 1e van de volgende kalendermaand. Vanaf dat moment ga je dus ook premie betalen. Soms heb je een wachttijd. Je betaalt dan wel premie, maar je kunt de module nog niet gebruiken.


http://www.fbto.nl/fbto/z...repareAction.do

[ Dodano: Nie Sty 06, 2013 11:32 pm ]
Jesli chodzi konkretnie o module Gezin planning:


Cytat:
Module Gezinsplanning



Met deze module kunt u zich aanvullend verzekeren voor kraamzorg. Zo krijgt u bijvoorbeeld een kraampakket en vergoeding voor een pretecho. Vrouwelijke verzekerden van 21 jaar en ouder krijgen in deze module een volledige vergoeding voor anticonceptiva, zoals de pil, pessaria en koperhoudend spiraaltje. Ook sterilisatie wordt in deze module vergoed.

Deze module heeft een wachttijd
Sluit u deze module tegelijk met uw FBTO basisverzekering? Dan kunt u de module meteen gebruiken. U heeft dan geen wachttijd. Zet u de module later aan? Dan betaalt u wel premie, maar u krijgt voor sterilisatie nog geen vergoeding. Na 6 maanden krijgt u wel vergoeding. U heeft dus een wachttijd voor sterilisatie.


http://www.fbto.nl/fbto/z...do?infoPagina=J

Czyli jezeli teraz ktos ubezpieczy sie w FBTO basis plus od razu wezmie modul Gezin Planning nie ma czasu oczekiwania, ubezpieczenie od razu wchodzi w zycie a jesli ktos sie ubezpieczy basis w FBTO i modul Gezin Planning wezmie po jakims czasie wtedy obowiazuje go czas oczekiwania 6 miesiecy :-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 11:44 pm   

Bronka napisał/a:
jesli ktos sie ubezpieczy basis w FBTO i modul Gezin Planning wezmie po jakims czasie wtedy obowiazuje go czas oczekiwania 6 miesiecy :-)

Wlasnie o to mi chodzilo.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 12:54 am   

jordan233, Na dzien dzisiejszy jak chcesz przejsc z jednej do drugiej ubezpieczalni jest to nie mozliwe i musisz czekac do konca roku . Ubezpieczenie sie teraz w dowolnej ubzepieczalni jest nie mozliwe poniewaz przejsc/ zmienc ubezpieczalne mozna w tylko grudniu .Czyli przejsc z dniem 01.01.XXXX. Wybranie dowonej ubezpieczalni jest tylk mozliwe jak nie jestes nigdzie ubezpieczony .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sty 07, 2013 12:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jordan233 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 158
Skąd: NL
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 6:52 pm   ubezpieczenie

Dzięki za odpowiedź, bardzo mi to pomogło.

Baileys nie szukam dla siebie ubezpieczenia - POZDRAWIAM :)
 
 
Martensa
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Paź 2013
Posty: 4
Wysłany: Pią Paź 04, 2013 6:23 pm   jakie ubezpieczenie dla kobiet w ciąży

Nie umieszczaj w dwoch roznych tematach takich samych postow
prosilam bys kontynuowala , to co zaczelac w temacie o ubezpieczeniu... ale nie powielala


http://www.niedziela.nl/f...=asc&start=1260
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Paź 04, 2013 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jadwiga69
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Pon Gru 23, 2013 10:21 pm   

Możecie polecić jakieś podstawowe ubezpieczenie? W sumie nastawiam się na poród w domu i zostały mi 2 miesiące do porodu, więc nie mam jakichs dużych wymagań, może np. 24 godziny kraamzorg żeby były w 100% refundowane i opieka w razie potrzeby w szpitalu po porodzie żeby była za darmo, bo przeglądałam oferty i róznie z tym bywa w przypadku ubezpieczenia podstawowego. I żeby można było mężą dopisać do tego ubezpieczenia, bo nie wiem czy we wszytskich ubezpieczalniach łatwo tego dokonać i koszt wówczas jest podobny?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Gru 26, 2013 3:46 pm   

Jadwiga69,

Cytat:
zostały mi 2 miesiące do porodu, więc nie mam jakichs dużych wymagań,


I raczej nie mozesz ich miec ....chyba tez jestes dobrze zorientowana w temacie skoro piszesz:
Cytat:
róznie z tym bywa w przypadku ubezpieczenia podstawowego



Normalnie odbywa sie to w ten sposob, ze wykupuje sie dodatkowo pakiet dla kobiety w ciazy po to wlasnie , zeby za opieke medyczna w czasie jak i w razie potrzeby po porodzie nie placic ewent. (eigen risico) o ile wczesniej go nie wykorzystalas .


Cytat:
I żeby można było mężą dopisać do tego ubezpieczenia


Niestety nie dopiszesz meza do ubezpieczenia , po prostu nie ma takiej mozliwosci ,kazdy powyzej 18 roku zycia musi posiadac wlasne ubezpieczenie .
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Gru 27, 2013 6:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niezorientowana 
Poczatkujacy
niezorientowana

Dołączyła: 02 Mar 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 7:59 pm   ciąża

witam, jestem w 4 miesiącu ciąży ubezpieczona jestem przez agencje pracy w firmie Zorgverzkeraar Zorg nie wiem czy moje ubezpieczenie obejmuje koszty związane z porodem i szpitalem. Jezeli nie to czy mogę sama dokupić takie ubezpieczenie?
 
 
Divvla 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 14
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 9:49 pm   

Jestem ubezpieczona w Agis. Dzwoniłam ostatnio do ubezpieczalni żeby podnieść sobie pakiet ubezpieczenia z basis na pakiet dla kobiet ciężarnych. Pan poinformował mnie że nie mam takiej możliwości istnieje ona dopiero z dniem 1go stycznia. Wiem o tym że nie wolno zmieniać ubezpieczalni w ciągu roku ale jestem w szoku że nie można sobie podnieść pakietu ubezpieczeniowego i za wszystko będę musiała najprawdopodobniej płacić jeśli się nie mylę czyli badania prenatalne poród w szpitalu jeśli bez medycznych wskazań a mam zamiar wybrać szpital pomóżcie co mam zrobić?
Czy to prawda że nie wolno sobie zwiększyć pakietu?
I czy w basis ubezpieczeniu za wszystko trzeba płacić. Non sens. Po co mi w takim razie to ubezpieczenie.

Pozdrawiam przyszła mama.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 5:30 pm   

Divvla,
Cytat:
Czy to prawda że nie wolno sobie zwiększyć pakietu?



Divvla napisał/a:


Dzwoniłam ostatnio do ubezpieczalni żeby podnieść sobie pakiet ubezpieczenia z basis na pakiet dla kobiet ciężarnych. Pan poinformował mnie że nie mam takiej możliwości istnieje ona dopiero z dniem 1go stycznia.


A mozna wiedziec czego oczekujesz od uzytkownikow forum , ze zaprzecza ? przeciez ubezpieczyciel potwierdzil info .
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 7:08 pm   

Divvla: poczytaj sobie forum jest dużo informacji,choćby tutaj
http://www.niedziela.nl/f...=4148&start=240

Zresztą najwłaściwsze informacje już otrzymałaś podczas rozmowy ze swoim ubezpieczycielem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group