NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jan Waligora - dutch work
Autor Wiadomość
andrzejrz
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 1
  Wysłany: Nie Cze 23, 2013 11:49 am   Jan Waligora - dutch work

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Mam pytanie, czy ktoś spotkał się z ogłoszeniem zbioru pomidorów w miejscowości Zevenbergen, od Pana który przedstawia się jako Jan/ek Waligora, jego mail "waligoradutchwork @ wp.pl", numer kontaktowy holenderski. Czy ktoś miał styczność z takim ogłoszeniem i mógł udzielić jakiś informacji. W odchłani internetu nie znalazłem żadnych informacji.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
kropuska
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 12:02 pm   praca

Witam, ja tez dostalam sie z moim chlopakiem na ta prace. Dzwonilam do niego, wg mnie wydaje sie podejrzany. Sama nie wiem, gadal troche jakby wymyslal na poczekaniu. Ale czekam na wiecej opinii! :)
 
 
szatan_mateusz
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 10:05 pm   

Witam również z dziewczyną natkneliśmy sie na to ogloszenie i dostalismy odpowiedz typu że trzeba wpłacic 360 zl przewoźnikowi. Na początku facet dość konkretnie mówił w naszym wypadku. Co wam powiedział bądź napisał
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Cze 26, 2013 10:51 pm   

szatan_mateusz napisał/a:
Witam również z dziewczyną natkneliśmy sie na to ogloszenie i dostalismy odpowiedz typu że trzeba wpłacic 360 zl przewoźnikowi. Na początku facet dość konkretnie mówił w naszym wypadku. Co wam powiedział bądź napisał


Nie Waligóra tylko Waliściema. A jak ma mówić oszust? Niekonkretnie?
 
 
Patgol
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 8:26 am   

Ja dostałem też tak samo 360 przewoźnikowi noo zobaczę pojadę 8 lipca w łodzi spakowany itp itd i zobaczymy jak umowa wygląda jak coś nam nie będzie pasowało to nie pojedziemy :P
 
 
kropuska
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 3:24 pm   praca

Ja akurat mam do najblizszego 'miejsca wyjazdu' ponad 2 godziny jazdy, takze nie moge sobie raczej pozwolic na bycie gotowym tam, a w razie czego wrocic do domu. Szkoda czasu, lepiej miec cos konkretnego.
Moze juz tyle razy to samo mowil, ze w koncu sie nauczyl :) Mi sie nie podoba ta zaliczka, bo wiem, ze wszyscy oszusci tak robia. A macie adres i nazwe firmy? Bo mi cos tak szybko powiedzial przez telefon, ze nie zrozumialam. A poza tym zamiast mi dawac informacje o ofercie pracy, to ja sie musialam o wszystko wypytywac, a on tylko mowil: tak/nie, lub krotkimi zdaniami. Ciezka sprawa :)
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 9:13 pm   

Jak wcześniej wspomniałem - agencje nie pobierają opłat za bilet przed wyjazdem, to nie PKP gdzie bilet kupuje się przed podróżą czy PLL LOT. Agencje czasem nawet działają w drugą stronę - jeżeli nie posiadasz pieniędzy na bilet a jedziesz z "ich" przewoźnikiem, to zafundują Ci podróż za darmo a koszt biletu odciągną sobie z pierwszej tygodniówki. Oszust pewnie "zaliczkę" uzasadnia tym, że:

"chce mieć pewność, że w ostatnim momencie się nie rozmyślisz, bo już nie jeden raz ludzie mówili, że pojadą a potem on 'musiał świecić oczami w Holandii przed pracodawcą, dlaczego zamiast 10 pracowników przysłał do pracy tylko 2' i nauczony doświadczeniem blablabla".

Ludzie, pomyślcie, ruszcie głową - agencja w XXI wieku bez strony internetowej, telefonu stacjonarnego, bez adresu i z kontem pocztowym na wirtualnej polsce i w dodatku nikt o niej wcześniej nie słyszał. To już lepiej mnie wyślijcie te pieniądze, bo ja przynajmniej mogę Wam obiecać, że wypiję za nie Wasze zdrowie w sobotni wieczór.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group