NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca na dwa tygodnie - wakacyjny wypad nastolatkow
Autor Wiadomość
kamil.holandia
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 7:32 pm   Praca na dwa tygodnie - wakacyjny wypad nastolatkow

Witam, Przeszukałem całe forum . Postow na temat ubezpieczen jest masa. Jednak nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Za tydzien przyjezdza moja siostra z Polski. Ma teraz wakacje w Polsce i chce sobie troszke dorobic tutaj. Gdzie moge jej kupic ubezpieczenie na dwa tygodnie? Ubezpieczenie chyba jest wymagane aby dostac jakąś prace tak? Nawet znalazlem jej prace u mojego pracodawcy i chetnie ja zatrudni ale pod warunkeim ze bedzie posiadala ubezpieczenie holenderskie. Jak i gdzie kupic takie ubezpieczenie? Boje sie ze kupujac pierwsze-lepsze nie bede mogl z niego zrezygnowac i dziewczyna zamiast zarobic bedzie placila rok za ubezpieczenie (do wygaśniecia umowy) . Prosze o porade. Dziekuje serdecznie i pozdrawiam :)

[ Dodano: Czw Cze 27, 2013 7:49 pm ]
Dziwne jest to ze probowałem kupic jej normalne Zorgverzekening i wszedzie wyskakuje ze jest to nie mozliwe lub "znaleziono 0 ubezpieczen" to dlatego ze ona jest 17sto latką. To w jaki sposób taka młoda dziewczyna moze pracować legalnie w NL?
Ostatnio zmieniony przez kamil.holandia Czw Cze 27, 2013 7:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 8:28 pm   

Cytat:
Dziwne jest to ze probowałem kupic jej normalne Zorgverzekening i wszedzie wyskakuje ze jest to nie mozliwe lub "znaleziono 0 ubezpieczen" to dlatego ze ona jest 17sto latką.


Nie jest dziwne , niejednokrotnie byla na forum o tym mowa, ze osoby do 18 roku zycia podlegaja pod ubezpieczenie rodzicow /opiekunow

A nie pytales czy na czas wakacji mozna by w Polsce wykupic dobre ubezpieczenie dla maloletniego , ktore w Holandii bedzie wazne na ten czas ,a potem pozostaje juz tylko przekonac o tym szefa



ewentualnie - dopisz ja do swojego ubezpieczenia z tym, ze to jest proces , rozciagniety w czasie i chyba za pozno o tym pomyslelisie ?


to jest tylko taka moja mala podpowiedz :039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Cze 27, 2013 8:30 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kamil.holandia
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 58
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 8:45 pm   

Dzieki Gochna za odpowiedz. Tak sprawdzałem takie wakacyjne ubezpieczenie w Polsce. Koszt na dwa tygodnie to 35 zl. Musze jednak przekonac pracodawce ze to jedyne wyjscie (jak napisałaś). Dzieki raz jeszcze. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kamil.holandia Czw Cze 27, 2013 8:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 10:55 pm   

Zaraz, ale przeciez ona chyba musi byc ubezpieczona w Polsce. No czyli z Pl powinna wziac jakas swoja legitymacje, druk z ZUS-u i na tej podstawie ma ubezp. w calej UE.
_________________
<cenzura>
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 10:58 pm   

bagniaczka napisał/a:
Zaraz, ale przeciez ona chyba musi byc ubezpieczona w Polsce. No czyli z Pl powinna wziac jakas swoja legitymacje, druk z ZUS-u i na tej podstawie ma ubezp. w calej UE.


Przy wyjeździe za granicę NFZ wydaje na miejscu kartę ubezpieczeniową ważną w całej UE.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group