NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracował ktoś przez biuro SBA
Autor Wiadomość
tojanowa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 6:39 pm   Pracował ktoś przez biuro SBA

Witam,
jestem tu nowa. Mam propozycję wyjazdu do pracy przez biuro SBA na magazyny do Dobologic. Pracował ktoś tam ?
Z gory dziekuje za odpowiedzi


''prosba o pomoc''

tytul tematu edytowany


[ Dodano: Wto Sty 29, 2013 10:12 pm ]
Na prawdę nikt nic nie wie ???
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Sty 29, 2013 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Drasztuh
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 7:55 am   

Wiedzą, ale Ci nie pomogą, a jak już się zdecydują pomóc, to zaczną pisać niestworzone rzeczy, oszczerstwa, obrzucą firmę błotem, napiszą capslokiem słowo "oszuści" i spróbują Ci wyperswadować odpuszczenie sobie tej agencji. Tak naprawdę to o jaką agencję byś się nie zapytała, to odpowiedź zwykle to- złodzieje, oszuści, krętacze.. jacy Ci ludzie zawistni.. Musisz selekcjonować opinie i brać poprawkę na osoby, które zostały zwolnione z pracy w Holandii i teraz z płaczem się wyładowują w internecie jaka to firma jest zła. Ja osobiście chcę jechać przez SBA w najbliższym sorcie i nie zważam na złe opinie.

A tak a propos, jak potrzebujesz opinii, a w tym temacie ich nie będzie, to wpisz w googlach "SBA Euro opinie" i będziesz miała ich od wyboru, do koloru, starsze i nowsze, gorsze i lepsze, ale pamiętaj nie zrażaj się tym co zobaczyć, bo czasami napisane są opinie drastyczne, a nie mają w rzeczywistości pokrycia z prawdą.

Good Hunting. :)
Ostatnio zmieniony przez Drasztuh Śro Sty 30, 2013 8:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tojanowa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 9:13 am   

Drasztuh dziękuje za odpowiedź.
A co do opinii czytałam i jestem trochę przerażona nimi dlatego myślałam, że może ktoś z tego forum poda jakieś świeże informacje, ale widzę, że nic z tego :P Dzięki za słowa otuchy , ja też zaryzykuje, może akurat :)
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 5:42 pm   

Drasztuh napisał/a:
Tak naprawdę to o jaką agencję byś się nie zapytała, to odpowiedź zwykle to- złodzieje, oszuści, krętacze.. jacy Ci ludzie zawistni..


czasami napisane są opinie drastyczne, a nie mają w rzeczywistości pokrycia z prawdą.


I tu kompletnie się nie zgodzę - czy byłeś na wszystkich dostępnych posadach, mieszkaniach i terminach które oferuje SBA ? Mnie ta firma oferowała posadę (w fabryce ogumienia o ile dobrze pamiętam) kiedy to zaczynałem swoją przygodę z Holandią. Czy było ok? Tego nie wiem, wyjechałem z inną agencją... Ale wiem JEDNO - każda agencja (z naciskiem na KAZDA w Polsce) przed wyjazdem objawia się tak profesjonalnie, iż do głowy nie przyjdzie CI zwątpić w słowa miłej pani przez telefon (mój przykład, agencja WORK Support, gdzie zapytałem o warunki mieszkaniowe kiedy to powiedziałem, że w syfie mieszkać nie będę - proszę pana, bardzo dobre, żadnej skargi nie było - drzwi wypadły z zawiasów, syf nie do okreslenia oraz jeden prysznic na 14 osób - tej agencji podziękowałem po 12h od przyjazdu na miejsce nawet nie podejmując pracy) a tak na prawdę wszystko zleży od szczęscia - do jakiej pracy w jakim czasie cię wyślą, gdzie zostaniesz zakwaterowana (może zagrzybiały śmierdzący "bunaglow" a może normalne, ciepłe i czyste mieszkanie) i wielu innych czynników. Opinie należy brać pod uwagę, bo aż strach patrzeć na polaków siedzących po piwnicach (a agencja nazywa to mieszkaniem) z sypiącym się na głowę tynkiem i radośnie podskakujących, bo "jutro idę do pracy, może będzie 170E przelewu!".
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 9:07 pm   

Cenna dla mnie informacja, ze nowych ludzi do Dobologic sciagaja, a podobno pracy tam nie ma.... W okresie swiatecznym sciagneli tam z PL sporo kobiet, ktore popracowaly max 2 tyg. Czy teraz gdzies pracuja, czy musialy zjechac do PL, to nie wiem. W kazdym razie w Dobologic w Tilburgu nigdy nie jest pewne, ze bedziesz miala gwarantowane godziny. Sama praca lajtowa, stoisz przy stole i przepakowujesz skarpety na ogol, ew. zbierasz zamowienia.
_________________
<cenzura>
 
 
tojanowa 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 9:45 pm   

Bagniaczka teraz to mnie zmartwiłaś
 
 
gromak 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 41
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 78
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sty 30, 2013 11:00 pm   

Ludzie, wbijcie sobie w końcu do głów, że KAŻDA agencja która pobiera opłaty za mieszkanie (a już na bank, kiedy jest to agencja z Polski) zapełnia swoje miejsca mieszkaniowe, byleby tylko zarobić na kolejnym przyjezdnym, bo "miejsce ma na siebie zarabiać". Jak ktoś proponuje miejsce w pokoju 3 osobowym za 92,5 E tygodniowo to zastanówcie się, czy to nie przypadkiem rozbój w biały dzień (za 350-400E / miesiąc można wynająć pokój w praktycznie dowolnym mieście w Holandii w normalnym domu a i co więcej tzw. "jedynkę"). Sami dajecie się bić po rogach, stąd też późniejsze "negatywne opinie". A im (agencjom) jeleni, niestety ciągle nie brakuje.....
 
 
BlueDreams
Poczatkujacy

Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:04 pm   

Odświeżam , i szukam jakiś świerzych informacji czy decydować się na wyjazd 26.04.2013 z Opola
 
 
kroliczek20 
Poczatkujacy
Króliczek20

Wiek: 34
Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Biddinghuizen
Wysłany: Śro Kwi 24, 2013 1:16 am   SBA

Witam,

Po Pierwsze: Drasztuh nie byłeś w SBA to się nie wypowiadaj!
Po drugie: Tak jest to jedna z najgorszych firm. Byłam w niej 5 tygodni i Faktycznie pracowałam z tego tylko 3 Tygodnie- Tydzień w Dobologic (Praca fajna i lekka przy Produktach z Pumy ale ta praca to max. na tydzień dwa) i 2 Tygodnie w Helmond na FOtelikach za 100e tygodniowo ;/ i jeszcze ten godzinny dojazd do pracy ;/ Sba to nie jest dobra firma. Stracili mnóstwo zakładów bo byli za drodzy a ludziom dawali "ściepki" ;/

Nie polecam.
Na jakiekolwiek pytania na temat SBA odpowiem :)



Od roku pracuję w EB personnelsdiensten i jestem mega zadowolona.
_________________
I nieważne jak bardzo się starasz, nigdy nie poczujesz się tak samo. Nie będziesz już nigdy czuć się jak trzy metry nad niebem...
 
 
nikki
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: Śro Maj 08, 2013 3:09 pm   

Mnie osobiscie SBA nie skorzywdziło ale przez ostatni tydzień współpracy miałam okazję pomieszkać w klasztorze w Tilburgu i widziałam co się dzieje...masa ludzi bez pracy. Przyjeżdzają, siedzą miesiąc bez pracy, wracają, w biurze mijają nowych pracowników 'do pracy'. Nie lubię jak inni pozwalają sobie na traktowanie normalnych ludzi jak idiotów lub dzieci, a tam niestety można bylo się tak poczuć. Pozatym nie zyczyłabym sobie żeby pani która przez poprzednie lata sprzątała w biurze, po awansie na planera oznajmiała mi, że teraz będę pracować na 'ziemniaczkach'. Ale to tylko moja prywatna obserwacja, być może jest inaczej. Nie wiem, po prostu jeśli mi się gdzieś nie podoba to nie narzekam wszystkim na około tylko ulatniam w inne miejsce ;) ale od innych ludzi również słyszałam że SBA przechodzi maly kryzysik i nie jest tam tak dobrze jak było przed laty. Pozdrawiam
 
 
beata888
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 18, 2013 1:26 pm   SBA Euro

Witam, mogę co nieco napisać o SBA ponieważ była to pierwsza agencja przez którą pracowałam w Holandii. Naprawdę mogę polecić pracę przy kanapkach w Leeuwarden bo i praca była lekka i domki fajne (jeden minus-brak internetu) tylko trzeba było mieć dużo godzin żeby dobrze zarobić. Opłata 85 euro tygodniowo to trochę jednak dużo ale bywa i więcej ;/ praca w Venray w firmie ND gdzie ludzie łagodnie mówiąc to świnie - nie polecam. Pozatym mają mały burdel w biurze i ciężko jest cokolwiek załatwić a stać w kolejce można cały dzień. Jak pracowałam jeszcze w lutym to pracy było bardzo mało, nie wiem jak jest teraz, może mają więcej bo i sezon się zaczął.
 
 
Zenon07008 
Poczatkujacy
Kamil

Wiek: 37
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Pisz
Wysłany: Czw Maj 23, 2013 12:11 pm   

Witam

A więc pracowałem jakiś czas poprzez tą śmieszną agencje. Mogę się wypowiedzieć z własnego doświadczenia, że to jedno wielkie bagno. Kiedy dzwoniłem do tej agencji obiecano mi prace przy produkcji kartofli, miałem mieszkać gdzie indziej niż podano mi w rozmowie telefonicznej, byliśmy grupą 4 osobową osób, obiecano nam mieszkanie razem, jednak rozdzielono nas na dwie grupy. Teraz reszta szczegółów. Więc mieszkaliśmy w Loenen, na początku było fajnie pracowaliśmy na pierwszy tydzień, były godziny pracy, nagodziny, jednak nasze szczęście skończyło się pod koniec tygodnia gdy przyszedł piątek i dostaliśmy pierwszą rezerwę, przelew jak zwykle spóźniony o kilka dni, gdzie też był banalny, pierwszy solaris za 20 godzin 23 euro!!!! drugi solaris juz troche lepszy za 43 godziny 216 euro. Pracowałem na magazynach w firmie tiel, ludzie byli i w porządku, ale byli i tacy co strzelali z ucha na każdym kroku. Co więcej mogę powiedzieć warunki do mieszkania obiecywali kokosy co dostaliśmy?? zagrzybiałe ściany, syfa idzie dostać w łazienkach które nam dali bodajze 2 prysznice na 60 osób!!! Nie polecam, wielki minus dla tej agencji, pracowałem juz w Holandii kilka razy i trafiałem na różne agencje, ale to co tam sie dzieje, to jeden wielki syf. Poznałem tam wiele ludzi którzy siedzą bez pracy, jak wysla kogoś do pracy to tylko na zastępstwo, badź na to, zeby opłacić mieszkanie... Jedna wielka patologia, w biurze mają ludzi kompletnie za przeproszenie w dupie, nie interesują się ludźmi, obiecywali nie wiadomo co a robią co inne niż mówią telefonicznie!! Ludzie nie dajcie sie wkręcać, jeżeli chcecie darmowe wczasy, darmowy hotel to tylko po to możecie tam pojechać, bo tylko to wam zostanie:)

Pozdrawiam:)
_________________
:)
 
 
Widz 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lip 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 8:55 pm   

Praca z SBA w Holandii to ściema i tragedia. Nie dajcie się nabrać i nie podpisujcie z tą firmą żadnych umów. W Polsce obiecują na 100% pracę, a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że żadnej pracy nie ma (ludzie czekają po nawet kilka tygodni...). Ludzi ściągają do Holandii tylko po to, żeby miejsca w mieszkaniach zapełnić... I oczywiście te klauzule w umowach, że nie można zrezygnować, bo się będzie 800-1000 euro płacić... To jest firma, która tylko zbiera haracz od Polaków-niewolników...
Omijajcie szerokim łukiem SBA!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group