NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy po 3 latach musze ''zjechac ''na trzy miesiace
Autor Wiadomość
kicia277 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 10
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 2:09 pm   

witam ja mam ten sam problem pracuje przez biuro i już mi biuro powiedziało że w przyszłym roku podziekują mi na 3 miesiące a jak miną to mogę bez problemu wrócić. a mieszkam na stale w nl .czy może ktoś mógłby mi pomoc i napisać jak można to obejść?proszę o info na priv
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Cze 29, 2013 2:47 pm   

kicia277 napisał/a:
czy może ktoś mógłby mi pomoc i napisać jak można to obejść?

1) poszukac pracy zastepczej juz teraz na ten czas
2) poszukac pracy w innym miejscu moze byc bezposrednio u pracodawcy , u innego niz teraz pracujesz .
3) postarac sie o zasilek WW i w tym czasie szukac innej pracy
4) nic nie robic i pojechac do PL na 3 miesieczne wakacje .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 1:02 pm   

GeraltRivia napisał/a:
basia160682,

Z tego co wiem holenderski pracodawca powinien dac ci kontrakt staly po tym roku, ale lepiej sie dowiedziec u pracodawcy.

I watpie ze kaza ci wracac na 3 miesieca, po tym ja zaoferowali ci roczny kontrakt.

Ta sztuczka z zwalnianiem na 3 miesiace to wynalazek biur pracy zeby wykorzystywac ludzi. Z moich informacji rzad holenderski moze zabronic tego typu konstrukcje juz w 2014.


GeraltRivia rzad to sobie moze chciec a biura i tak beda robic swoje ...

Ja od czerwca rowniez mam "przerwę " poniewaz mialem 8 umowe fazy B i nalezala mi sie faza C jednak nie ma takiej opcji w obecnych czasach ...

Z tego co widze co raz mniej biur oferuje juz nawet Faze B poniewaz nie chce miec zadnych obowiazkow wzgledem pracownikow

Z tego co mi wiadomo duzo biur robi takie opcje:
- zatrudnia pracownika na fazie A i po 78 tyg wysyla go do pl na pol roku

- zatrudnia pracownika na fazie B i po 2 latach daje mu 3 miesieczna przerwe

Moje pytanie jest takie jak tu normalnie zyc w NL skoro pracujemy na umowach SMIECIOWYCH ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
kicia277 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 1:22 pm   

no wlaśnie jak żyć?skoro się płaci wszystkie podatki w nl mieszkając tu a oni nas traktują jak studentów którzy przyjeżdżają na dwa miesiące oczywiście nieobrazajac studentów bo też są bogu ducha winni że biura ich tak traktują a normalnie przecież pracują jak każdy.jest to karygodne......
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 1:38 pm   

Najgorsze jest to ze myslalem ze tylko u mnie w okolicy sa takie "biura " ale po rozmowach z ludzmi z roznych czesci NL dochodze do wniosku ze to norma ...

Jak czlowiek ma sie czuc pewnie i normalnie zyc skoro zyje z miesiaca na miesiac bo nie wie czy po 3 miechach dostanie kolejna umowe na 3 miechy ...

Telefonu na abonament nie wezmiesz bo lipna umowa , mieszkania nie wynajmiesz bo lipna umowa i takie bledne kolo sie robi ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 2:36 pm   

kicia277, nie tylko przyjeznych tak traktuja .
Holendrzy tez tak sa traktowani .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kicia277 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 10
Wysłany: Nie Cze 30, 2013 3:25 pm   

ale i tak na umowach śmieciowych jest więcej Polaków i nie tylko jak Holendrów...gdyby biura wszystkich traktowali na równi byłoby całkiem inaczej....wszyscy o tym mówią ale nie każdy odważy się coś zrobić bo się boi o pracę.....
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 9:26 pm   

Z moich obserwacji nie wynika ze, Polacy sa gorzej traktowani od Holendrow. Powiem, ze czesto sa nawet lepiej traktowani bo lepiej pracuja i pracodawca chetniej pozbywa sie Holendra.
W obecnych czasach chyba juz 100% biur stosuje metode odsylania do domu kiedy przyjdzie czas na kontrakt.
Oczywiscie, ze takie praktyki nie daja stabilizacji ale...patrzac z perspektywy rzadu sa one korzystne.
Jest wieksza rotacja pracownikow i mniej ludzi jest stale bezrobotnych. Kilkuletni okres bezrobocia powoduje, ze czlowiek traci motywacje do szukania pracy. Mysle, ze wlasnie dzieki takim praktykom Holandia ma mniej bezrobotnych.
 
 
kicia277 
Poczatkujacy

Wiek: 47
Dołączyła: 14 Cze 2009
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 02, 2013 5:34 pm   

no właśnie pokrzywdzeni są Ci którzy są lub chcą zostac tu na stale bo muszą żyć wtedy z dnia na dzień bo nigdy nie wiadomo kiedy biuro powie że jutro nie pracujesz.a rachunki trzeba płacić co miesiąc.z moich obserwacji wynika że właśnie takich osób jest coraz więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group