NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pracowalem w holandii mieszkam w belgii
Autor Wiadomość
slonkoa1
Poczatkujacy
slonkoa1

Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 3
  Wysłany: Pon Sie 05, 2013 9:23 am   pracowalem w holandii mieszkam w belgii

Witam,
tak jak w temacie. Pracowalem w firmie holenderskiej od kwietnia 2008 roku na kontrakt staly. niestety w ostatnich miesiacach zaczely sie problemy w firmie finansowe. zaczalem dostawac wyplate z opoznieniem. Na poczatku mialem umowe z szefem ze w polowie miesiaca bedzie mi wyplacal wyplate, bylo to dla niego dobrze jak i dla mnie. on nie mial wszystkiego pod koniec miesiaca a ja moglem na czas rachunki zaplacic.
Od kwietnia zaczely sie problemy i jak dostalem w marcu 15 tego wyplate tak nastepna wyplate mialem 12 maja i tak kolejno 10 czerwiec 7 lipiec, zaczely mi upomnienia za rachunki na czas nie placone. zwracalem sie z prosba do szefa ze mam problemy teraz przez takie wplaty. on twierdzil ze ma czas na to i wtedy kiedy bedzie mial to wplaci.wakacyjne dostalem w lipcu polowa miesiaca. nadgodzin z kwietnia i maja do tej pory nic.
nerwy mi poscily i powiedzialem ze odchodze. odebralem wakacje 2 tyg jeszcze w lipcu i po wakacjach czyli od 1 sierpnia jestem bez pracy.bylo to tez zwiazane ze zla atomosfera w firmie czy mam szanse jakies na pieniazki z bezrobotnego??czy tak jak w belgii w takich przypadkach mozna dostac zasilek? jesli tak to co jest potrzebne co robic . jakie dokumenty powinienem dostac od pracodawcy po skoncznej pracy?
Jesli chodzi o dogadanie sie z szefem nei bylo takiej opcji, nie chcial mnie zwolnic za duzo dla niego robilem bylem jego najlepszym pracownikiem, probowalem juz sie z nim klucic nie raz i nic, co moge teraz zrobic?
nie moglbym juz tam wrucic i pracowac, a taka oferte od niego mam ze jak nie znajde pracy to drzwi otwarte i moge wrucic. fajna praca ale zla atmosfera wszystko z braku kasy, to po co mam sie tak mordowac i czekac na wyplate wyplaci lub nie i kiedy? 2 dzieci zona mieszkanie wszystko kosztuje.
prosze o rade i pomoc
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 9:49 am   

Nie dostaniesz zasiłku bo zwolniłeś się sam. I podejrzewam, że Twój pracodawca nie zwolnił Cię bo
Cytat:
nie chcial mnie zwolnic za duzo dla niego robilem bylem jego najlepszym pracownikiem
a dlatego, żeby Ci nie płacić wszystkich należności związanych ze zwolnieniem pracownika.
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
slonkoa1
Poczatkujacy
slonkoa1

Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 10:03 am   

robilem dla niego duzo, pracowalem na hurtowni mebli robienie zamowien, sprawdzanie jakosci dowoz do klienta, administracje, projekty z klientami(mialem bardzo dobry kontakt z klietem)hoteli, zamawianie mebli z europy wschodniej z fabryki w polsce i bulgarii, oraz robienie mebli z drzewa jak cos bylo nietypowego albo czegos brakowalo, budowanie stanowiska na wystawach oraz zalatwianie wszelkich formalnosci z wystawa i organizacja, mialem wolna reke i dysponowanie kasa. ogolnie zajebista robota ale jak kasy nie wida to po co siedziec?
moj kolega mial taka sama sytuacje tylko ze w belgii i dostal zasilek. rozmawialem z pania z acv z belgii i mowila ze jest mozliwosc dostania zasilku z takiego powodu, jest to uregulowane prawem EU i polega na jakiejs sankcji czy cos takiego i z takim czyms musze sie kierowac do holandii bo tam skladki mialem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 10:32 am   

slonkoa1, ale tu nie dostaniesz zasilku bo sam zerwales kontrakt . Pozatym pracodawca ci proponuje powrot do pracy ale ty nnie chcesz . Sprawy zwiazane z brakiem wyplat lub nie naczas powinienes inaczej zalatwic a teraz zawaliles sam sobie ta sprawe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
slonkoa1
Poczatkujacy
slonkoa1

Dołączył: 05 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 11:36 am   

a jak takie cos moza zalatwic? brak wplat.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 12:28 pm   

slonkoa1, Adwokat , jurysta , zwiazki , zapytaj w UWV .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group