NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięcie firmy jednoosobowej
Autor Wiadomość
19Kamil89
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 11:51 am   Zamknięcie firmy jednoosobowej

Witam,zastanawiam się czy można zamknąć firmę jednoosobową założoną w Holandii z Polski?Firma bardzo kiepsko prosperowała i byłem zmuszony wrócić do Polski. Czy można zamknąć firmę i załatwić wszystkie formalności przez internet może?

Z góry dziękujhę za pomoc.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 5:29 pm   

19Kamil89,

znalazlam takie info

Hoe schrijf ik mijn bedrijf uit?

Cytat:
Stuur een ondertekend formulier (14 of 17a) met een kopie van een geldig legitimatiebewijs naar de Kamer van Koophandel waar uw bedrijf is ingeschreven. Onderaan het formulier staat wie het formulier mag ondertekenen.


trzeba wczesniej wypelnic specjalny formularz ktory mozna pobrac ze strony KVK

zerknij

http://www.kvk.nl/over-de...-rechtspersoon/
 
 
19Kamil89
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 10:25 am   

Dziękuję.Sprawdziłem ten formularz.Mam jeszcze kilka pytań: czy muszę go całego wypełniać?Czy oprócz wyrejestrowania się z Izby Handlowej,zakmnięcia konta i rozliczenia się z działalności ciążą na mnie jakieś inne obowiązki?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Lut 27, 2013 6:40 pm   

19Kamil89,

Po wymeldowaniu z KvK automatycznie zostanie powiadomiony Belastingdienst (Urzad Skarbowy). Musisz rozliczyc sie z nimi z BTW (VAT) oraz dochodów, zanim wypisza sie jako przedsiebiorce. Wiecej info tutaj: http://www.kvk.nl/onderne...n-bij-opheffen/

Pamietaj, ze cala administracje musisz przechowywac przez 7 lat. (Nie wiem jak chca to sprawdzic jak bedziesz w Polsce - ale takie sa przepisy).
 
 
MaciejMarcin444
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 12:22 am   

Gochna H,
Dzien Dobry zwracam sie z uprzejmym zapytaniem czy zamykajac firme 1 osobowa musze powiadomic ubezpieczalnie, mam na mysli obowiazkowe obezpieczenie, ja tego nie zrobilem bo mowiono mi ze robi to gemeente a teraz to juz sam nie wiem. . Ja zamknelem firme w Kvkhandel wymeldowalem sie w gemeente i poszedlem zglosic do belastingu.

Z gory dziekuje za odpowiedz
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 11:56 am   

MaciejMarcin444,

Zaznaczam ze nie wiem jak jest w przypadku firmy ,

W przypadku osoby ,ktora konczy prace i wyjezdza to powinno sie listem , lub emailem - rozmowa telefoniczna nie zawsze zdaje egzamin

powiadomic, swojego ubezpieczyciela podajac powod ( wyjazd na stale )

lepiej to zrobic niz potem dowiedziec sie ze ma sie zadluzenie z tytulu nie placenia ubezpieczenia
 
 
MaciejMarcin444
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 1:10 pm   

Gochna H, Dziekuje :-) Dodoam tylko ze firme zamknelem w kwietniu 2007 i od tego czasu nie mialem zadnej korespondencji od ubezpieczyciela. Napisal tylko do polski Belasting ale ta sprawe juz wyjasnilem. Gdzie moge uzyskac informacje na ten temat zamknietego ubezpieczenia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group