NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CAO a contract
Autor Wiadomość
silver 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Rotterdam/Katowice
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 7:26 pm   CAO a contract

Witam,
mam pytanie - czy zdarzyło wam się, iż proponowane stawki za godzinę pracy były mniejsze, niż jest to zawarte w CAO? Co zrobic w takim przypadku? Może są jakieś przepisy, których po porostu gdzieś niedoczytałem :)
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 8:01 pm   Re: CAO a contract

silver napisał/a:
Witam,
mam pytanie - czy zdarzyło wam się, iż proponowane stawki za godzinę pracy były mniejsze, niż jest to zawarte w CAO? Co zrobic w takim przypadku? Może są jakieś przepisy, których po porostu gdzieś niedoczytałem :)


Proponuje zapytac pracodawcy. Jest tez tak zwana instrom tabel,ktora mozna stosowac dla osob, ktore byly dlugo bezrobotne, pracownikow sezonowych itp.
 
 
silver 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Rotterdam/Katowice
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:34 pm   

dziękuję za odpowiedź - gdzie taką tabelę można znaleźć - próbowałem w necie ale wyskakują mi same bzdury. Może rzeczywiście zastosowali taki przelicznik:/
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 9:51 pm   

powinny byc w twoim CAO
 
 
silver 
Poczatkujacy

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Rotterdam/Katowice
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 10:30 pm   

no coz - dziękuje za pomoc. Oczywiście jest w moim CAO ale...to też nie te stawki. Najlepiej będzie po porostu zapytać - kto pyta nie błądzi :)
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 1:29 pm   

Witam,

A ja mam takie pytanko od czerwca 2009 do lutego 2010 roku przepracowałem około 28 tyg (odliczyłem urlopy i Święta) na razie mam faze A obecnie od lutego do kwietnia bede miał jakieś 8 tyg przymusowego urlopu ...

Moje pytanie jest takie (wracam do tego samego pracodawcy ) czy jak wróce to powinienem otrzymac nowy kontrakt czy przedłużą mi ten stary tzn czy bedę miał ciągłość według CAO art 13 1.d jeśli przerwa nie trwa 26 tyg to powinna być ciągłość ...

Ale jak to wygląda w praktyce ???

Pozdrooo
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Sob Mar 06, 2010 9:27 pm   

Ja mialem tak..Podpisalem Faze A w uitzendburea od 05.2008 do 12.2010.(lub cos takiego, ale to nie wazne)
W 12.2009 zwolinil mnie , dostalem papiery z uuitzendburea, poszedlem na zasilek lecz 05.2010 znowu to samo uitzendburea zatrudnilo mnie...Bardzo mnie dziwilo jak zrobia tym razem z umowa....
Dostalem umowe znowu Faze A datowana na 05.2008(czyli jak ta pierwsza..ale data podpisania byla 05.2009)...

pozdr
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 4:58 pm   

Podobno 4 kontrakt musi byc na stale ale nie w kazdym CAO. Czy to prawda ze sa branze ze 2 musi byc vast? Moje to groothandel
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 7:32 pm   

stroopwafel napisał/a:
Podobno 4 kontrakt musi byc na stale ale nie w kazdym CAO. Czy to prawda ze sa branze ze 2 musi byc vast? Moje to groothandel


Są, np Horeca ( od 1.01.2014) obecnie vast po 5 kontrakcie.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 21, 2013 7:39 pm   

stroopwafel, to sa 3 kontrakty lub 3 lata , o ile pracujesz bezposrednio u pracodawcy . Jak pracujesz przez b.pracy to moze to trwac nawet 7 lat .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group