NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Pon Paź 07, 2013 11:38 am
Zaplacone, niezaplacone ubezpieczenie.
Autor Wiadomość
scout1942
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 3:59 pm   Zaplacone, niezaplacone ubezpieczenie.

Witam.

Zglosilem sie do swojego bylego pracodawcy o kopie polisy ubezpieczeniowej gdyz ubezpieczylem sie przez biuro. W odpowiedzi dostalem ze nie wysla mi takiego dokumentu gdyz go nie maja. Pani powiedziala mi ze pracowalem u nich 4 tygodnie i nie placili za mnie ubezpieczenia. Na solarisach widnieje dokladna stawka jaka zostala pobrana. Co z takim faktem moge zrobic?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lut 01, 2013 4:24 pm   

scout1942, jezeli chodzi ci o takie cos :
Cytat:
Premie ZFW (wn) : De door de werknemer te betalen ziekenfondspremie.

Premie ZFW (wg) : De door de werkgever te betalen ziekenfondspremie.
to nie jest to ubezpieczenie zdrowotne jako takie ktore masz obowiazek miec .
Musi to byc inaczej opisane ze pobierali .
Pracodawca nie ma obowiazku ubezpieczania ciebie ale ma obowiazek odciagania ci od wyplaty podatku ktorego czescia jest wlasnie takie cos jak powyzej w cytacie .
Powyzsze oplaty nie oznaczaja ze byles ubezpieczony ale ze oplacali za ciebie obowiazkowe skladki tzw
sociale verzekeringen
http://www.belastingdiens..._verzekeringen/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
samsung
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 8:11 pm   

u mnie na solarisie jest tak:
Nominale premie ZVW -23,80
czyli mam rozumieć że to jest to obowiązkowe socjalne???
Istnieje możliwość sprawdzenia czy biuro pracy płaci ubezpieczenie? Bo na takie pytanie biuro odpowiada że oczywiście płaci i jak trzeba to proszę dzwonić do biura i osoba zawiezie na wizytę do lekarza, tylko problem w tym że polisy nie dają i nic takiego nie podpisywałem. Dlatego pytam czy jest możliwość sprawdzenia czy mówią prawdę bo chciałbym starać się o dopłatę do ubezpieczenia tylko nie chce się przejechać że ja złoże wniosek o dopłatę a nie byłem ubezpieczony i dopiero problemów by było
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 06, 2013 10:59 pm   

samsung napisał/a:
czyli mam rozumieć że to jest to obowiązkowe socjalne???

tak
samsung napisał/a:
Istnieje możliwość sprawdzenia czy biuro pracy płaci ubezpieczenie?

tak
1) wklej link do skanu salarisstrook i ktos kto sie tu na forum zna na wyciagach z wyplat moze zerknac i ci odpowiedziec czy jest odciagane
Lub
2) jak masz karte z ubezpieczalni zadzwon do danej ubezpieczalni podaj swoj BSN i/lub numer polisy i ci powiedza czy i jak jestes ubezpieczony .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
samsung
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 9:06 pm   

skanu nie będę robił mam tylko takie pozycje na solarisie:
Salaris basistarief 40,00 uur 9,08 363,20
Vakantiegeld 8,000 % 363,20 29,06
Loon SVW 392,26
Vergoeding bijdrage ZVW 7,100 % 392,26 27,85
Loon loonheffing 420,11
Loonheffing 420,11 -73,65
Subtotaal 346,46
Bijdrage huur -73,50
Nominale premie ZVW -24,85
Bijdrage ZVW 7,100 % 392,26 -27,85
Uit te betalen 220,26
takie pozycje mam na solarisie i nie wiem czy jest tu ubezpieczenie
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Lut 09, 2013 9:17 pm   

Nie, nie ma.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 10:31 am   

Witam,

Nie jestem pewny ale wydaje mi sie ze w chwili podjecia pracy przez biuro - pracownik biura powinien zapytac czy posiadasz wlasne ubezpieczenie czy maja CIe ubezpieczyc u siebie...

Przeczytaj tez umowe o prace tam powino byc czy wyrażasz zgode na ubezpieczenie firmowe czy nie ...

W razie wypadku to posrednik ma problem bo to on wysyla CIe do pracy u zleceniodawcy i musi dopelnic wszelkich obowiazkow ( tzn sprawdzenie zgodnosci dowodu osobistego , zapewnienie szkolenia BHP , ubrac ochronnych itp )
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 10, 2013 11:10 am   

Beny.rac napisał/a:
W razie wypadku to posrednik ma problem bo to on wysyla CIe do pracy u zleceniodawcy i musi dopelnic wszelkich obowiazkow ( tzn sprawdzenie zgodnosci dowodu osobistego , zapewnienie szkolenia BHP , ubrac ochronnych itp )
_________________
Ale nie ma obowiazku ubezpieczania . To ze biura pracy posrednicza/ubezpieczaja ludzi to ich dobra wola a nie obowiazek .
Obowiazkiem kazdego tu pracujacego i/lub mieszkajacego jest ubezpieczenie sie . Czy to kolwktywnie czy to indywidualnie. Jego obowiazkiem jest zadbanie o oubezpieczenie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lut 10, 2013 11:13 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 11:39 am   

przeniesione

xavio
Cytat:
Pracodawca pobiera skladki a nie ubezpiecza

Witam,
Mam problem, moja dziewczyna pracuje od marca 2013 przez agencje Randstad, na kazdym solarisie odciagane jest 20,5 EUR na ubezpieczenie zdrowotne, jednak przy kadej probie zapytania o polise ubezpieczeniowa i wydanie karty jest spławiana tekstem "nie mamy teraz czasu, kiedy indziej sie zalatwi". W tej agencji juz wczesniej osoby ktore przez nia pracowaly mialy podobny problem - skladki oplacane byly przez 1.5 roku regularnie a po przejsciu na staly kontrakt okazywalo sie ze osoba nie byla ubezpieczona.

Moje pytanie brzmi - do jakiej instytucji moge sie zglosic zeby "podkablowac" nieuczciwego pracodawce?? Dla mnie osobiscie wystarczyloby gdyby zwrocili pieniadze za ten caly okres po czym ubezpieczylbym dziewczyne juz prywatnie przez chocby Anderzorga, jednak z ludzmi z Randstadu nie da sie dogadac.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Paź 07, 2013 11:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 12:42 pm   

Xavio co dokladnie pisze przy podanej przez Ciebie kwocie ? Bo jezeli pisze - voor zorgverzekeringswet Wrkgeversbijdrage ZVW to nie sa skladki na ubezpieczenie zdrowotne tylko skladki zdrowotne placone przez pracownikow na chorobowe, rente itp. a oprocz tego trzeba sie ubezpieczyc indywidualnie. No chyba ze pracodawca pobiera od Twojej dziewczyny dodatek zdrowotny wysokosci 89 euro i do tego potraca jeszcze 20,50 euro ale w to watpie ( podstawowe ubezpieczenie wynosi okolo 90 euro plus 89 euro dodatek z podatkowego) . Trudno cokolwiek powiedziec nie widzac tego, podaj co jest w opisie.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
xavio 
Poczatkujacy
Wojtek

Wiek: 37
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 2:51 pm   

Bronka

przy kwocie pisze: Inhouding verzekering

oplata ta pobierana jest co tydzien z kazdej tygodniowki i zawsze wynosi te 20,59 EUR.

Chorobowe ma odprowadzane z innego pola: Premie aanvullende verzekering Ziektewet premiegroep II A i wynosi 1,33% tygodniowki
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 9:35 am   

Xavio na razie nie masz co "kablowac" pracodawcy bo nie jestes na 100 % pewnien czy Twoja dziewczyna nie jest ubezpieczona. Pierwsze co to musisz zadzwonic do College voor Zorgverzekeringen do dzialu onverzekerden tu podaje:

Cytat:
...de regeling voor onverzekerden?

Dan kunt u bellen met (0900) 1485 (0,10 euro per minuut)


Link: http://www.cvz.nl/services/contact

I tam pytasz czy Twoja dziewczyna jest ubezpieczona, trzeba podac Burgerservice nummer i date urodzenia. Wtedy wiesz na czym stoisz.
Koniecznie przedstaw sytuacje zeby wiedzieli o co chodzi i jesli sie okaze ze pracodawca pobiera skladki a dziewczyna nie jest ubezpieczona od razu ich pytaj co teraz trzeba zrobic, jakie podjac kroki.
Najpierw jednak sie upewnij czy sa potracane skladki zdrowotne socjalne.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
xavio 
Poczatkujacy
Wojtek

Wiek: 37
Dołączył: 05 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 11:40 am   

Bronka dziekuje za informacje, niebawem tam zadzwonie i o wszystko wypytam!
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 2:24 pm   

Xavio tylko musisz byc pewien na 100 % ze pracodawca odciaga skladki na ubezpieczenie zdrowotne bo jesli sie okaze ze to sa potracenia socjalne to nie bedzie zmiluj sie tylko Twoja dziewczyna bedzie musiala zaplacic kare za to ze nie jest ubezpieczona bo powiedza, ze pracodawca nie ma obowiazku ubezpieczac pracownika. To jest takie bledne kolo, dlatego sobie pozwalaja. Ewentualnie podeslij screen tu na forum albo jak wolisz na pw to rzuce okiem, zebys potem nie mial do mnie pretensji ;) .
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group