NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w agencji ... pare pytan.
Autor Wiadomość
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 9:54 am   Praca w agencji ... pare pytan.

Mam parę pytań.
Czy jest jakaś zależność, że musi się pracować jakaś minimalna ilość godzin na tych ich umowach? bo jak narazie w tygodniu nie mam nawet 30h a za mieszkanie i ubezpieczenie im trzeba oddać prawie 100e;] Może w umowie jest cos takiego napisane czy cos?Albo holenderskie prawo jakoś działa na to?
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 12:17 pm   

Jesli masz napisane wyraznie w umowie,ze gwarantuja Ci dana liczbe godzin, to mozesz sie w biurze poklocic o to, jak niema nic, to nic nie zdzialasz :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
madz_ia21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 12:37 pm   Re: Praca w agencji ... pare pytan.

Slay napisał/a:

Czy jest jakaś zależność, że musi się pracować jakaś minimalna ilość godzin na tych ich umowach?


Dziś rozmawialam zjednym z biurem i jeśli na umowie masz np ze gwarantowane np. 32h 40h, to musisz to miec zagwarantowane, nie mniej!
Jesli tak sie stanie, pracodawca musi doplacic Ci pieniądzę by dopelnic do tych godzsin. (bynajmniej tak w moim biurze jest)

a czy możecie cos powiedziec na temat firmy Euro-Work z Katowic?
 
 
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 2:00 pm   

A kotoś wie czy pracodawca musi zapewnić dana ilość godzin w umowie czy nie musi i raz tak moze byc z H a raz tak ...
 
 
madz_ia21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 2:10 pm   

Jeśli będziesz podpisywała umowę z jakimś pośrednikiem (biurem) w Polsce, to na umowie znajdzie się ilość godzin minimalna. Ale zaznacza sobie , ze te godziny mogą ulec zmianie. natomiast tak jak mówię mi dzis Pani powiedziala , ze jesli tych minimalnych godzin nie bedzie które sa zawarte na umowie, musi doplacic Ci pieniadze
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Paź 30, 2013 10:32 pm   

Slay napisał/a:
A kotoś wie czy pracodawca musi zapewnić dana ilość godzin w umowie czy nie musi
nie maja obowiazku dac ci kontraktu z minimalna iloscia godzin ale jak juz ci gwarantuja danea ilosc to musza ci ja zapewnic lub doplacic brakujaca ilosc .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Paź 30, 2013 10:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 8:37 pm   

A jak to u nich jest z wakacyjnym bo mi babka powiedziała ze oni poprostu dopłacają 1E, i że to niby jest to wakacyjne ale gdzies słyszałem ze to jakoś inaczej z tym wakacyjnym jest ktoś może coś więcej powiedzieć?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Paź 31, 2013 9:55 pm   

Slay, stay pieniazki wkacyje sa odliczane w wysokosci 8% od brutto stawki .od tego bedzie jeszcze odciagniety podatek .czyli od kazdego 1000€ brutto bedzie odlozone 80€ brutto . czyli jak masz 10€ na godzine osciagna/odloza ci 0.80ct .
Wiele agencji praktykuje wlasnie wyplacanie pieniedzy wkacyjnych odrazu do wyplaty .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 9:24 am   

Kto dziś w agencji daje umowę na określone godziny dla żadnego niespecjalisty/tki? :039:
 
 
madz_ia21 
Poczatkujacy

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lis 01, 2013 10:48 am   

Estamos napisał/a:
Kto dziś w agencji daje umowę na określone godziny

Euro-work Daje minimalne godziny (32) i dopłaca jesli nie zapewnią ich..
_________________
Gdy przestanie bić mi serce funkcjonować mózg przykryj dłonią moje serce poczujesz życia puls.
 
 
Slay
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 17
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 11:19 am   

baileys napisał/a:
Slay, stay pieniazki wkacyje sa odliczane w wysokosci 8% od brutto stawki .od tego bedzie jeszcze odciagniety podatek .czyli od kazdego 1000€ brutto bedzie odlozone 80€ brutto . czyli jak masz 10€ na godzine osciagna/odloza ci 0.80ct .
Wiele agencji praktykuje wlasnie wyplacanie pieniedzy wkacyjnych odrazu do wyplaty .


Dziękuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group