NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niezamknięte konto w Holandii Ing-co zrobić ?
Autor Wiadomość
felix1990
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 9:50 am   Niezamknięte konto w Holandii Ing-co zrobić ?

Witam mam problem. Chodzi o to ze jakieś 2 lata temu wyjechalem z Holandii. I nie zamknalem konta. Oplata za prowadzenie konta to 8.50euro na kwartal. Dodam ze na konto nie bylo ani jednego wplywu. Czy ktoś doradzi co w takiej sytuacji zrobić? Czy konto po jakims czasie bank sam zamyka jak nie ma wpływów? Dostępu do Internetu nie mam bo źle podawalem haslo i prawdopodobnie zostali zablokowane i nie mam możliwości sprawdzenia ile jest na debecie.
Ostatnio zmieniony przez felix1990 Pią Lis 22, 2013 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 3:38 am   

Ponawiam prosbe ale konkretnie w rabobanku co moga zrobic. Konto puste, nie ma wplywow 3 lata.
 
 
doktorlecker 
Gaduła


Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 126
Skąd: s-Hertegonbosch
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 3:45 pm   

Czemu wy ludzie nie myślicie ????? Wyjazd zagranice to nie jest wyprawa na pączki do babci. To bardzo ważna decyzja, którą trzeba przemyśles. Myślicie że przyjazde i wyjazde, nie załatwiając swoich spraw bedzie dobrze ?? NIE. Jeżeli nie myślicie to bedziecie pózniej płakać...
_________________
Jak dobrze zrozumieć wreszcie, że życie nabiera dopiero wtedy sensu i znaczenia, gdy toczy się zgodnie z własnymi potrzebami, rytmem własnego oddechu, a przede wszystkim własnym wyobrażeniem
Ostatnio zmieniony przez doktorlecker Pią Gru 13, 2013 3:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bień 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 5
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 3:46 pm   

doktorlecker napisał/a:
Czemu wy ludzie nie myślicie ????? Wyjazd zagranice to nie jest wyprawa na pączki do babci. To bardzo ważna decyzja, którą trzeba przemyśles. Myślicie że przyjazde i wyjazde, nie załatwiając swoich spraw bedzie dobrze ?? NIE. Jeżeli nie myślicie to bedziecie pózniej płakać...


Spokojnie..po co sie unosisz?Sa rozne sytuacje i rozne okolicznosci zjazdow jak i wyjazdow za granice.Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Sam jestem w podobnej sytuacji i zakladalem na forum temat.Tez konto w ING.Z tego co odpowiedzieli mi forumowicze raczej nie ma szans ze takie konto samo zostanie zamkniete.Oplaty raczej beda naliczane co kwartal i stopniowe bedzie rosl debet.Ja sprawe rozwiazuje w taki sposob ze akurat moj dobry znajomy ktory mieszka na stale w NL jest teraz na swieta w polsce..daje mu swoja karte z pinem i poprosze o sprawdzenie ,,stanu konta,, i ewentualnego zadluzenia.Potem bede musial debet splacic i konto zamknac.Tutaj raczej nie ma wiekszej filozofii.Nie ma co sie lamac..trzeba dzialac.

Pozdrawiam
 
 
felix1990
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 7:18 pm   

Przed chwilą rozmawiałem z kolegą który już od kilku lat siedzi w NL, że po około 1.5 roku jak na konto nie ma żadnych wpływów to zostaje ono zamknięte. Natomiast jak kiedyś pojedziesz do NL to w tym banku już konta nie założysz :)
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 9:48 pm   

felix1990,

A ja siedze troche dluzej niz twoj kolega, i tak jak pisal Bien, beda ci naliczali odsetki i w koncu dlug pojdzie do komornika, potem to juz bedzie zalezalo od kwoty i checi komornika czy cie beda w PL scigali czy nie.

I nie dosc ze nie zalozysz pozniej konta, ale zostaniesz wpisany w rejestrze BKR i juz nie dostaniesz kredytow, ewentualnej hipoteki itd.

Wiec dla wlasnego dobra, zrob tak jak Bien ci doradza, i reszta forum.
 
 
sztudynt 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 11:38 am   

Z własnego doświadczenia wiem, że konto w holenderskim banku ING można bez problemu zamknąć na odległość. Wystarczy wysłać podpisaną prośbę o zamknięcie konta, zawierającą odpowiednie dane.

Poniżej prezentuję treść(wzór) dokumentu jaki osobiście wysłałem i w przeciągu 2 tyg. moje konto zostało zamknięte a pozostałe środki przelane na polskie konto wskazane we wniosku.

wzór:

----------------------------

[miejsce] Warszawa
[data] 01.01.2015

Account Closing Request


To: ING Afdeling Operations Betaalrekening [adres banku, na który wysyłamy naszą prośbę, ten sam adres zamieszczamy na kopercie]
Postbus 99960
8900 GA Leeuwarden.



Dear Sir/Madam,
I am writing to inform you I wish to close the below account:



Name: Jan Kowalski
Address: Wiejska 4 [nasze dane osobowe do konta holenderskiego, które zamykamy]
00-902 Warszawa

IBAN: NL32INGB0000000000 [numer konta holenderskiego]
Date of birth: 01.01.1950 [nasza data urodzenia]
Debit card number and expiry date: XXXXXXX, 01-2025 [numer karty płatniczej, oraz data ważności]



Please arrange to close down the above account and arrange for any outstanding balance to be transferred to my foreign account listed below:

Name: Jan Kowalski [dane do przelewu pozostałej gotówki na nasze konto, w moim przypadku walutowe konto oszczędnościowe]
IBAN: PL00000000000000000000000000 [numer konta, na które zostanie przetransferowana pozostała gotówka]
SWIFT/BIC: INGBPLPW [kod SWIFT/BIC naszego banku w moim przypadku jest to polski ING]





Yours faithfully

Customer signature: [własnoręczny podpis]

Date: [data wypełnienia tego wniosku]


--------------------

W nawiasach kwadratowych zamieściłem wyjaśnienie poszczególnych sekcji. Poniżej zamieszczam odnośnik do pobrania tego dokumentu tekstowego w popularnym formacie *.doc

https://www.dropbox.com/s...C3%B3r.doc?dl=0

Mam nadzieję, że zainteresowani skorzystają. Koszt wysłania takiego pisma z polski kosztuje około 12 zł priorytetem.

W moim przypadku cala operacja od nadania wniosku do otrzymania pozostałych pieniędzy na moim polskim walutowym koncie trwała około 14 dni.


pozdrawiam
seweryn student
 
 
adriian 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 88
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 1:23 pm   

W ING mozna również usunąć konto za pomocą internetu , wystarczy zalogowac sie w mijn ,,, wejsc w Mijn gegevens en instellingen a pózniej Uw rekening verwijderen i tyle ,,, ;-)
 
 
MUCHA37
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 8:25 pm   

Witam! Ja mam problem, bo jestem już w PL od stycznia 2011' Konta nie używam od 2012' w ING (nie mogłam się zalogować od dłuższego czasu w PL) Dzwoniłam do znajomej co mam zrobić czy konto jest aktywne i jak to wygląda? Też mi powiedziała, że na pewno przez brak wpływów na nie zamknięto je. Jest 2016' i jakoś cały czas boje się, że jednak jest aktywne i lecą odsetki. Czy ma ktoś jakiś wzór by zapytać bank ING czy konto jest zamknięte?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lut 17, 2016 9:55 pm   

MUCHA37,
Czy w tym drugim poscie, tuz nad twoim nie ma czasem odpowiedzi na twoje pytanie ?
 
 
MUCHA37
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 2:03 pm   

Witam! No tak wzór jest super i z góry dziękuje, na pewno wykorzystam, ale ja pytam o wzór z zapytaniem do ING ,czy moje konto jeszcze w ogóle jest aktywne, bo nie mogę się zalogować. Proszą o PAC-code do którego nie mam dostępu. Chcę uzyskać informację czy muszę i ile mam przelać kasy by je zamknąć jeśli jest nadal aktywne. Przepraszam chyba robię z igły widły...powinnam wysłać ten wzór do ING i czekać na odp. prawda ?... a nie zawracać Wam głowy:p
 
 
ADIX 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 4
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 2:09 pm   

Zamknac je
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Lut 18, 2016 9:47 pm   

MUCHA37, nie chcę cię martwić, ale Twoje konto na 100% jest otwarte a bank co miesiąc potrąca sobie koszty jego prowadzenia i to nie zależnie od tego, czy są na nim pieniążki czy też ich tam nie ma. W tym drugim wypadku już na pewno jest kwota na minus, którą trzeba będzie zapłacić.
Nie łudź się, że bank tak sobie zamknie nieaktywne konto, o nie. Akurat ja ci to mogę potwierdzić na 100, 200% bo taką sytuację przerabiałam dwa razy.
Pierwszy raz, jak nam z mężem biuro pracy założyło konta w ING. W momencie zwolnienia z pracy poinformowali nas, że po 3 miesiącach od dnia ostatniej wpłaty konto zostanie automatycznie zamknięte - BZDURA. Konta mamy do dziś dnia, choć przez ponad rok nic tam nikt nie wpłacał ani nie wypłacał.
Drugi raz - konto w SNS Regio Bank - tak konta dla siebie i męża zakładałam osobiście własnie dlatego że nasze konta w ING miały zostac rzekomo zamknięte... Przez rok czy dwa były tam regularne wpływy i wypłaty a potem już nie. Mało tego - po kradzieży naszych kart bankomatowych konto męża zostało zablokowane i najzwyczajniej w świecie o tym fakcie zapomnieliśmy.
Teraz dostaliśmy jaaroverzicht z niespodzianką - saldo męża na minusie....

Nie chodzi tu o robienie z igły widły, ale skorzystaj z rady powyżej i wyślij do banku prośbę o zamknięcie konta
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
arcziNL 
Poczatkujacy
Artur_Holandia

Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 8
Wysłany: Sob Lut 20, 2016 6:50 pm   

Hera napisał/a:
MUCHA37, nie chcę cię martwić, ale Twoje konto na 100% jest otwarte a bank co miesiąc potrąca sobie koszty jego prowadzenia i to nie zależnie od tego, czy są na nim pieniążki czy też ich tam nie ma. W tym drugim wypadku już na pewno jest kwota na minus, którą trzeba będzie zapłacić.
Nie łudź się, że bank tak sobie zamknie nieaktywne konto, o nie. Akurat ja ci to mogę potwierdzić na 100, 200% bo taką sytuację przerabiałam dwa razy.
Pierwszy raz, jak nam z mężem biuro pracy założyło konta w ING. W momencie zwolnienia z pracy poinformowali nas, że po 3 miesiącach od dnia ostatniej wpłaty konto zostanie automatycznie zamknięte - BZDURA. Konta mamy do dziś dnia, choć przez ponad rok nic tam nikt nie wpłacał ani nie wypłacał.
Drugi raz - konto w SNS Regio Bank - tak konta dla siebie i męża zakładałam osobiście własnie dlatego że nasze konta w ING miały zostac rzekomo zamknięte... Przez rok czy dwa były tam regularne wpływy i wypłaty a potem już nie. Mało tego - po kradzieży naszych kart bankomatowych konto męża zostało zablokowane i najzwyczajniej w świecie o tym fakcie zapomnieliśmy.
Teraz dostaliśmy jaaroverzicht z niespodzianką - saldo męża na minusie....

Nie chodzi tu o robienie z igły widły, ale skorzystaj z rady powyżej i wyślij do banku prośbę o zamknięcie konta



Witam.

Niestety nie moge sie zgodzic z powyzsza wypowiedzia. Przedstawie moja sytuacje ponizej.

Konto w ING zalozylem w Oss w Holandii w roku 2011 (oplata okolo 3-4 euro na kwartal - nie pamietam dokladnie) po czym pracowalem 3 miesiace i zjechalem do Polski i juz do Holandii nie wrocilem.

Po pewnym czasie wpadlo mi go glowy, ze konto wypadaloby zamknac. Sprobowalem przez internet - zablokowalem dostep poprzez blednie wpisane dane logowania. Karta do bankomatu wazna do 02/2016.

W grudniu znalazlem do niej PIN, wlozylem do bankomatu w UK - komunikat "skontaktuj sie z bankiem".

Tak sie zlozylo, ze odwiedzilem Holandie na poczatku lutego tego roku, poszedlem do tej samej placowki, w ktorej konto zalozylem i zapytalem jak wyglada sytuacja.
Pan grzecznie wytlumaczyl, ze konto zostalo zamkniete ale caly czas jestem w systemie i jesli kiedykolwiek wroce do Holandii moge przyjsc i otworza mi nowe konto!

Zapytalem tez czy nie zostalem przekazany do rejestru dluznikow - powiedzial ze nie robia takich rzeczy.

Po wszystkim zmienilem sobie jeszcze adres w ich bazie danych i tyle.

Tak to wygladalo na poczatku lutego tego roku.

Przepraszam, za brak polskich znakow.
_________________
Moving in to the Netherlands in 2016 !
 
 
MUCHA37
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 8:53 pm   

Dzięki za odpowiedzi! Kochani a jeszcze mam pytanko co do wzoru...adres na który mam wysłać to pismo jest aktualny, dobry? ''ING Afdeling Operations Betaalrekening Postbus 99960 8900 GA Leeuwarden.'' ... to nie jest jakiś przykład...!!! , bo ja nie mogę znaleźć żadnego w swoich dokumentach do korespondencji z bankiem. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group