NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca dla dwoch uitzendbureau jednoczesnie
Autor Wiadomość
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
  Wysłany: Nie Sty 20, 2013 1:17 am   Praca dla dwoch uitzendbureau jednoczesnie

Witam, potrzebuje porady. Chcialbym pracowac dla dwoch uitzendbureau jednoczenie. Czytalem troszke na holenderskich forach o tym i dowiedzialem sie, ze gdy osoba pracuje dla dwoch posredniakow jednoczesnie w jednym z nich zwolniona jest z placenia podatku.

Chcialbym wiedziec, czy ktos z was pracuje w "takim systemie" i jak to wyglada w praniu.
U mnie wygladaloby to mniej wiecej tak, ze w pierwszym pracowalbym tylko dwie nocki (vr/za i zo/ma) a w drugim 3 albo 4 dni (di t/m do). To tylko przyklad, ale chcialbym wiedziec w ktorym biurze w tej sytuacji lepiej placic podatek a w ktorym nie. Oczywiscie chodzi o rozwiazanie kozystne dla mojego portfela.

Mam nadzieje, ze sa osoby na forum ktore tak pracuja badz maja jakies doswiadczenia z tym zwiazane.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 9:35 am   

według mnie można pracować bez problemu ,tylko że tylko u jednego pracodawcy masz ulgę Loonheffingskorting (arbeidskorting).
Krótko co to powoduje:
u pierwszego pracodawcy masz 10 brutto na godzinę 7 na rękę
u drugiego 10 brutto na godzinę 6 na rękę (bo bez ulgi)
kwoty nieprecyzyjne-chodzi o pokazanie mechanizmu.
Ogólnie zalecają by Loonheffingskorting mieć u pracodawcy gdzie się więcej zarabia.
Wydaje mi sie że to jest ten formulaż
http://download.belasting..._lh0082z4pl.pdf
Kwoty masz tutaj
http://financieel.infonu....oorwaarden.html
O zwolnieniu z płacenia podatku nie ma mowy.
Pracując u więcej niż u jednego pracodawcy zarobisz więcej,bo więcej pracujesz,jednak bez jakiś szczególnych ulg i dodatkowo z pomniejszeniem zarobku u innego pracodawcy o brak ulgi arbeidskorting.
Sam skalkulujesz jak to ci się opłaca.
Ostatnio zmieniony przez bobikpl Nie Sty 20, 2013 12:05 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 2:33 pm   

bobikpl napisał/a:
według mnie można pracować bez problemu ,tylko że tylko u jednego pracodawcy masz ulgę Loonheffingskorting (arbeidskorting).
Krótko co to powoduje:
u pierwszego pracodawcy masz 10 brutto na godzinę 7 na rękę
u drugiego 10 brutto na godzinę 6 na rękę (bo bez ulgi)
kwoty nieprecyzyjne-chodzi o pokazanie mechanizmu.
Ogólnie zalecają by Loonheffingskorting mieć u pracodawcy gdzie się więcej zarabia.
Wydaje mi sie że to jest ten formulaż
http://download.belasting..._lh0082z4pl.pdf
Kwoty masz tutaj
http://financieel.infonu....oorwaarden.html
O zwolnieniu z płacenia podatku nie ma mowy.
Pracując u więcej niż u jednego pracodawcy zarobisz więcej,bo więcej pracujesz,jednak bez jakiś szczególnych ulg i dodatkowo z pomniejszeniem zarobku u innego pracodawcy o brak ulgi arbeidskorting.
Sam skalkulujesz jak to ci się opłaca.

Jest tak jak napisales.
Loonheffingskorting czyli kwota wolna od podatku odliczana jest tylko odjednego zrodla dochodu. Z drugiego zrodla dochodu placimy pelny podatek czyli +/- 50%
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Nie Sty 20, 2013 3:14 pm   

też mi się wydaje, że od więcej niż jednego pracodawcy jest pobierana zaliczka na podatek ok 52%.
Przy zeznaniu rocznym będzie rozliczenie sumy dochodów wg.progów podatkowych i odpowiedni do tego zwrot podatku.
 
 
zonkil 
Poczatkujacy


Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Sty 23, 2013 6:27 pm   

Dzieki za odpowiedzi o to mi chodzilo. Dla uzupelnienia tematu dodam, ze ulga podatkowa przysluguje tylko (znalezione na jakims forum holenderskim) gdy dni pracy u dwoch pracodawcow nie nakladaja sie na siebie.

pozdrawiam serdecznie
 
 
Givaudan 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 8:03 pm   

Witam, ja mam podobne aczkolwiek nieco inne pytanie... Od jakiegoś czasu prowadzimy z żoną firmę (spółkę V.o.f). Bardzo dobrze zarabiamy w sezonie od kwietnia do listopada. Jednak od grudnia do marca to dla nas największa zmora. Większość naszych zleceniodawców zamyka swoje obiekty na okres zimowy i w pewnym sensie nie mamy pracy. Są to jednostkowe zlecenia które dają nam max. 30 godzin pracy miesięcznie za które oczywiscie nie ma możliwości przeżycia. Nie możemy zawiesić tymczasowo firmy bo mamy stałych klientów, którzy jak co roku zaoferują nam dużo ilość godzin ale dopiero od kwietnia. Dostaliśmy ostatnio ofertę pracy, ma to być po 20godzin tygodniowo dla każdego z nas. Jednak problem polega na tym iż musimy przyjąć się tymczasowo jako pracownik fizyczny dla kogoś. Rozważaliśmy taki krok, gdyż musimy jakoś przeżyć zimę. Jedynym minusem jest zaznaczenie opcji "loonsheffigskorting". I w związku z tym moje pytanie: Jesli razem we dwójkę z godzin firmy wyciągamy aktualnie max 30 godzin miesięcznie a pracodawca daje nam extra tylko po 20 godzin tygodniowo czy jest obowiązek zaznaczenia, że nie chcemy ulgi na podatek? Nasza firma nie wyrabia teraz etatu, a inny pracodawca daje nam po pół etatu tylko. Czy nie ma jakiegoś limitu godzin i ewentualnie ile możemy stracić na tej pracy dorywczej na pół etatu. Jak to wygląda w praktyce? Będę wdzięczny za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group