NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieuczciwe uitzendbureau, proszę o poradę.
Autor Wiadomość
dobre rady
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 10:04 pm   Nieuczciwe uitzendbureau, proszę o poradę.

Witam serdecznie.

Piszę tutaj ponieważ mam problem z holenderskim biurem pośrednictwa pracy i zupełnie nie wiem co zrobić w następującej sytuacji, od 3 lat pracuję w jednej i tej samej fabryce, tu nadmienię że bez jakiejkolwiek przerwy, cały czas mam ciągłość stażu pracy.

Teraz przejdę do sedna mojego problemu, po przepracowaniu 78 tygodni na fazie A, mój pracodawca czyli szef mojego biura pośrednictwa pracy, przerzuca moje dane (oczywiście bez konsultacji ze mną) na inne swoje biuro pośrednictwa pracy i dalej pracuję na fazie A wiem to z salarisu, ponieważ nadal jest napisane faza A i nie są odciągane składki na fundusz emerytalny, nadmienię że do tej pory nie otrzymałam umowy o pracę, choć minęło już grubo 6 miesięcy i pomimo wielu moich próśb i wielu obietnic mojego szefa do tej pory kontraktu nie posiadam.

Oprócz tego moja stawka godzinowa nieznacznie się zmieniła w przeciągu tych 3 lat otrzymałam 1 euro podwyżki a z tego co się orientuję ludzie pracujący przez innych pośredników, wykonujący tą samą pracę w tej samej fabryce mają około 2 euro na godzinę więcej, poza tym do pracy wraz z moim współlokatorem mamy około 1200 km miesięcznie a pieniądze na paliwo dostaje mój współlokator i jedynie za około 600 km.

Poradźcie mi proszę co w takiej sytuacji można zrobić, jedyne co próbowałam dotychczas to napisałam skargę do SNCU lecz otrzymałam odpowiedź negatywną, ponieważ stwierdzono zbyt mało przesłanek do interwencji w tej sprawie, oczywiście napisano mi bym zachęciła więcej pracowników do złożenia skargi, wtedy być może coś się ruszy w tej sprawie.

Szczerze przyznam że z chęcią rzuciłabym tą pracę tylko co i jak zrobić żeby było dobrze, proszę napiszcie coś jeśli wiecie co można w danej sytuacji zrobić.
Ostatnio zmieniony przez dobre rady Sob Lut 08, 2014 10:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 5:51 pm   

dobre rady, trudno tu o dobrą radę bo ewidentnie widać,że biuro kombinuje. Ale papierkowo pewno ma wszystko w porządku. Pewnie masz umowę na ZERO godzin, tak więc nic nie możesz zrobić. Przypuszczam,że w razie jakiejś roszczeniowej sytuacji poprostu Cię zwolnią. Trudna to sprawa. I tak masz lepiej niż wiele innych osób, które po 3 miesiącach (lub 6) są zwalniani na 3 miesiące aby nie mogli przejść do następnej fazy. Zresztą faza B nie rózni sie wiele od fazy A. Dopiero faza C gwarantuje więcej. A jesli chodzi o składki na emeryture, to przynajmniej masz więcej wypłaty. Emerytura państwowa (AOW) i tak ci się nalezy.
 
 
dobre rady
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 7:19 pm   

[quote="jedrzej2225"] I tak masz lepiej niż wiele innych osób, które po 3 miesiącach (lub 6) są zwalniani na 3 miesiące aby nie mogli przejść do następnej fazy. Zresztą faza B nie rózni sie wiele od fazy A. Dopiero faza C gwarantuje więcej.

Dziękuję za odpowiedź ale pozwolę sobie na dalszą konwersację.

Czyli mam się cieszyć tym co mam? Przykładowa wizja: pracuję nadal w tej samej fabryce, przez najbliższe 10 lat i non stop mam fazę A to chyba nie fair play, a co w przypadku gdybym chciała pójść na 3 miesięczną przerwę?

Czy w związku z niezastosowaniem się pracodawcy do CAO mogę zrezygnować z pracy i czy wtedy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Przecież to nie moja wina że jest taka sytuacja, tylko moim zdaniem wina leży po stronie pracodawcy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 9:30 pm   

dobre rady napisał/a:
pracuję nadal w tej samej fabryce, przez najbliższe 10 lat i non stop mam fazę A to chyba nie fair play, a co w przypadku gdybym chciała pójść na 3 miesięczną przerwę?

Nikt tego nie wie wiec ..... tylko czy po tym czasie bedziesz miala do czego wrocic

i co oznacza ze''chcialabym'' pojsc na 3 miesieczna przerwe ? masz to zagwarantowane w CAO

dobre rady napisał/a:
Czy w związku z niezastosowaniem się pracodawcy do CAO mogę zrezygnować z pracy i czy wtedy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?



jesli sama zrezygnujesz z pracy , to w takim wypadku nie bedzie ci nalezal zasilek dla bezrobotnych

Zanim zaczniesz zadawac nastepne pytania , zerknij do innych tematow , zauwazysz, ze znow powielamy kolejny raz ten sam temat/y z forum
 
 
dobre rady
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 1:14 am   

Gochna H napisał/a:


i co oznacza ze''chcialabym'' pojsc na 3 miesieczna przerwe ? masz to zagwarantowane w CAO

dobre rady napisał/a:
Czy w związku z niezastosowaniem się pracodawcy do CAO mogę zrezygnować z pracy i czy wtedy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?



jesli sama zrezygnujesz z pracy , to w takim wypadku nie bedzie ci nalezal zasilek dla bezrobotnych

Zanim zaczniesz zadawac nastepne pytania , zerknij do innych tematow , zauwazysz, ze znow powielamy kolejny raz ten sam temat/y z forum


Być może przerwy 3 miesięcznej nie mam zagwarantowanej w Cao ale jeśli chodzi o fazy to jest jasno napisane w układzie zbiorowym dla pracowników.

Artykuł 17 Kolejni pracodawcy, status prawny oraz wynagrodzenie
1. Pod pojęciem „kolejni pracodawcy” należy rozumieć sytuację, w której pracownik tymczasowy
pracował kolejno u różnych pracodawców, którzy – biorąc pod uwagę wykonaną pracę - powinni
być postrzegani jako następujący po sobie.
2. O kolejnych pracodawcach, o których mowa w ustępie 1 niniejszego artykułu, w żadnym
wypadku nie ma mowy, jeżeli przerwa pomiędzy dwiema umowami o pracę i/lub umowami
o pracę tymczasową wynosiła trzynaście tygodni lub więcej*1.
3. Agencja pracy tymczasowej, która musi zostać uznana za kolejnego pracodawcę, przy określaniu
statusu prawnego pracownika tymczasowego jest zobowiązana do uwzględnienia jego
istotnej przeszłości zawodowej u poprzednich pracodawców. Pod pojęciem istotnej przeszłości
zawodowej rozumie się liczbę tygodni lub okres, w których pracownik tymczasowy wykonywał,
zgodnie z obiektywną oceną, tę samą lub zbliżoną pracę u poprzednich pracodawców.
4. Istotna przeszłość zawodowa pracownika u poprzednich pracodawców musi zostać uwzględniona
przez kolejnego pracodawcę w systemie fazowym, o którym mowa w niniejszym CAO.
Naliczanie przepracowanych okresów oraz umów o pracę i/lub umów o pracę tymczasową rozpoczyna
się na początku fazy A.
5. Jeśli agencja pracy tymczasowej musi zostać uznana za kolejnego pracodawcę, a pracownik
tymczasowy był zatrudniony u poprzednich pracodawców na podstawie umowy o pracę i/
lub umowy o pracę tymczasową na czas nieokreślony, która została wypowiedziana zgodnie
z prawem lub została rozwiązana przez sąd*2, w drodze odstępstwa od poprzedniego ustępu
oraz zapisów artykułu 7:668a i 7:691 holenderskiego Kodeksu cywilnego obowiązuje zasada, że
istotna przeszłość zawodowa dotycząca poprzednich pracodawców nie jest uwzględniania przy
określaniu statusu prawnego pracownika tymczasowego w agencji pracy tymczasowej, przez co
rozumie się, iż:
n pracownik tymczasowy rozpoczyna pracę w fazie A, jeśli jego istotna przeszłość zawodowa
u poprzednich pracodawców wynosi mniej niż 78 przepracowanych tygodni, przy czym
istotna przeszłość zawodowa zostaje odliczona od całkowitego okresu trwania fazy A;
n pracownik tymczasowy rozpoczyna pracę na początku fazy B, jeśli jego istotna przeszłość
zawodowa u poprzednich pracodawców wynosiła 78 przepracowanych tygodni lub więcej.

źródło: http://www.fnvbondgenoten...-cao_Polski.pdf

Jeśli chodzi o powtarzanie tematu, to przepraszam, jestem nowym użytkownikiem, więc proszę o wyrozumiałość.
 
 
krysta55 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 55
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 12:15 pm   

Witam, jeżeli masz problem ze swoim biurem dlaczego za przyzwolenia szefa fabryki nie wyemigrujesz do innego biura pracy. Idziesz do szefa z fabryki i pytasz się czy jest taka możliwość by wciąż u niego pracować ale że przez inne biuro pracy które u niego już jest.
Lub czekasz az sami cię zwolnia, rejestrujesz się jako bezrobotny, odczekujesz pare tygodni i zatrudniasz się przez inne biuro pracy w tej samej fabryce - wtedy nikt nikomu nie bedzie mógł zarzucić kradzieży pracownika, bo podjełeś prace jako oficjalny bezrobotny.
 
 
dobre rady
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 8
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 1:35 pm   

krysta55 napisał/a:
Witam, jeżeli masz problem ze swoim biurem dlaczego za przyzwolenia szefa fabryki nie wyemigrujesz do innego biura pracy. Idziesz do szefa z fabryki i pytasz się czy jest taka możliwość by wciąż u niego pracować ale że przez inne biuro pracy które u niego już jest.


Witaj
sprawa jest skomplikowana, ponieważ szefowie funkcjonujący w fabryce doskonale wiedzą co jest grane i im również jest to na rękę , bo przecież jesteśmy tanią siłą roboczą bez żadnych praw, niestety ręka rękę myje i sądzę że szefowie mają jakiś układ z moim szefem pośrednikiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group