NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykształcenie, zawód z PL ułatwiający życie w NL
Autor Wiadomość
LegalnaMaryJane
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 7:20 pm   Wykształcenie, zawód z PL ułatwiający życie w NL

Witam, byłam kilkakrotnie w Holandii na krótki okres czasu, jednak niedługo chciałam przenieść się tam na stałe, do Schiedamu.
Chciałabym wiedzieć czy macie może informacje o tym czy może ukończenie jakiejś szkoły w Polsce będzie "dodatkowo punktowane" w Holandii (np. wyższe stanowisko- oczywiście za jakiś czas, nie myślę tu o tytule kierownika w pierwszym miesiącu pracy :P ) Chwilowo mam wykształcenie średnie (ukończone LO + matura)
Chciałam poświęcić w Polsce 1,5 roku aby zdobyć tytuł technika BHP lub prawa i administracji, czy uzyskanie takiego dokumentu pomoże mi w planach na przyszłość ?
Może ktoś z forumowiczów podzieli się doświadczeniem lub informacjami o przydatnych umiejętnościach cenionych przez pracodawców. Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony przez LegalnaMaryJane Pią Lut 28, 2014 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marta75 
Gaduła
marta75

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Cze 2010
Posty: 159
Skąd: krakow-veenendaal
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 7:48 pm   

Wyższe stanowisko wiaze sie nie tylko z wyksztalceniem (czesto wyzszym)ale rowniez z bardzo dobra znajomoscia jezyka wiec do ciebie nalezy ocena twoich umiejetnosci!!
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 7:55 pm   

Chłopie przecież tutaj (NL) liczą sie podobne zawody jak w Polsce, lekarz, architekt, prawnik, dobry inżynier, informatyk itd. Jak będziesz dobry w którymś z tych zawodów to nie będziesz musiał przenosić sie do Holandii. W innej sytuacji skazany jesteś na ciężką pracę i trochę szczęścia.
 
 
workowicz
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 9:09 pm   

Technik prawa i administracji w Holandii ? :082: Wróżę Ci świetlaną karierę. :028:

Chcesz zawód w którym zawsze znajdziesz multum ofert? Operator CNC lub spawacz a dla kobiety? Nie ma takiego zawodu bez biegłej znajomości języka niderlandzkiego. Chyba, że pasjonujesz się segregacją cebulek tulipanów.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lut 28, 2014 10:01 pm   

LegalnaMaryJane,



LegalnaMaryJane napisał/a:
Witam, obecnie mam 17 lat, w sierpniu mam 18,.....
Czy orientuje się ktoś czy zdobędę pracę będąc nieletnia


z twojego pierwszego postu , ktory jakis czas temu umiescilas na forum wynikalo ze masz lat 17 wiec jak mozesz miec ukonczone liceum i mature ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group