NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nl Jobs, Eena/e&a. Poradźcie
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 3:49 pm   

Nie, media, ogrzewanie itd. było wspólne. Nie było podziału liczników.
Pary płaciły 2x 380 EUR to było najśmieszniejsze :D
Ceny mediów były zmienne, mogli sobie zmieniać jak chcą.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Sty 25, 2014 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosiekth 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 4:28 pm   

To jak to teraz wygląda z tymi licznikami? są rozdzielone na pokoje? Wręcz w głowie mi się nie mieści, że mogłaby być opłata za media rozpatrywana ogólnie.. wtedy z rachunkami nigdy się do ładu nie dojdzie, co tydzień inna suma, a tak jak masz osobne liczniki to mniej więcej można sobie policzyć ile odłożyć na wydatki, a ile ci zostanie. Ciągle się martwię, że mnie w tym E&A oszukają :/ :088:
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 8:06 pm   

Jesli sa domki, to kazdy domek ma swoj licznik pradu i gazu. I w domku solidarnie wszystkie osoby placa jednakowa kwore za media. Niewiem, jak sprawa wyglada jesli sa pokoje w duzym budynku, bo niemialam stycznosci z tego typu mieszkaniami i rozliczeniami za media.
Kobieto nie dramatyzuj tak, jesli by oszukiwali, to nikt by niechcial przez to biuro jechac do NL.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
gosiekth 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 4:08 pm   

hmm jadę do kraju, którego nie znam, gdzie dominuje język, którego nie znam. Raczej łatwo jest zostać w tym momencie oszukanym, co jest złego w nadmiernym dopytywaniu i upewnianiu się?

Z innej beczki:
Co powinnyśmy wziąć na pewno ze sobą do Holandii jadąc przez agencję?
Nie licząc oczywiście dokumentów, zaskórniaków, swoich naczyń..

post czesciowo edytowany
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 29, 2014 12:29 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 6:45 pm   

Co do transportu, to obowiazkowy jest przyjazd tym autokarem tylko za pierwszym razem ,a potem jezdzisz sobie czym chcesz.
Co do poduszek, kolder i naczyn... z tego, co mi wiadomo, to nie trzeba zabierac ze soba.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
Ostatnio zmieniony przez agastepa13 Nie Kwi 27, 2014 6:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 7:02 pm   

gosiekth napisał/a:
hmm jadę do kraju, którego nie znam, gdzie dominuje język, którego nie znam. Raczej łatwo jest zostać w tym momencie oszukanym, co jest złego w nadmiernym dopytywaniu i upewnianiu się?

Z innej beczki:
Co powinnyśmy wziąć na pewno ze sobą do Holandii jadąc przez agencję?
Nie licząc oczywiście dokumentów, zaskórniaków, swoich naczyń..


Uwazam,ze jezeli decydujesz sie na prace to Panie z biura daja Ci broszure informacyjna,w ktorej jest dokladnie napisane co masz ze soba zabrac.Co do koldry czy poduszki to logiczne jest ze masz to zabrac ze soba-ja jadac co prawda nie przez E&A tylko przez NLJobs zabralam ze soba spiwor i koc,poduszke typu jasiekJakby tak firma miala kupowac wszystkim te rzeczy to co by z tym robili jak ktos po tygodniu,miesiacu czy tez innym czasie postanowilby sie zwolnic?Wiec logiczne to dla mnie jest.Nie zabieralam tez ze soba duzo ubran,w koncu nie jechalam na pokaz mody tylko do pracy,a i tak wiekszosci ciuchow nie zalozylam,jak rzeczywiscie czegos potrzebowalam to wybieralam sie do Primarku lub tez jakiegos innego taniego sklepu lub czekalam na wyprzedaze czy promocje.Zreszta nie oszukujmy sie czasami nie ma sie miejsca na wszystkie >>>cenzura<<<. :119: Co do transportu to wiekszosc firm ma swojego przewoznika-z ktorego korzystasz jadac pierwszy raz.Nie wiem jak to jest w E&A ale w NlJobs tak wlasnie jest i nie ma zlituj sie bilet jest kredytowany w obie strony i pobieraja Ci za bilet z drugiej tygoniowki.Jak chcesz przyjechac swoim samochodem to istnieje taka mozliwosc,ale za drugim razem-czyli po zjedzie na urlop .Albo sie zgadzasz na takie warunki,albo szukasz sobie innej Agencji,takiej ktora bedzie Ci odpowiadala.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 29, 2014 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosiekth 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 6:11 am   

agastepa13 napisał/a:
Co do transportu, to obowiazkowy jest przyjazd tym autokarem tylko za pierwszym razem ,a potem jezdzisz sobie czym chcesz.
Co do poduszek, kolder i naczyn... z tego, co mi wiadomo, to nie trzeba zabierac ze soba.


Nam powiedzieli, żeby brać, dlatego napisałam, że oprócz takich rzeczy, KTÓRE WIEM, bo nam powiedzieli ;P

post czesciowo edytowany
pytania dotyczace zycia w Holandii to do innego Dzialu i tematu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 29, 2014 12:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 11:01 am   

gosiekth napisał/a:
Chodziło mi raczej o takie typowe rzeczy, które lepiej zabrać z Polski, a o które trudno będzie w Holandii


Pisalas w jakims poscie ,ze bylas juz za granica wiec dziwi mnie troche to pytanie o to co zabrac z Polski...?

tym bardziej dziwne pytanie bo przeciez Holandia to nie kraj trzeciego swiata

- szczerze watpie ze bedzie Ci tu trudno o typowe rzeczy

- jednoczesnie tak do konca nie wiem jakie typowe rzeczy masz na mysli ... kosmetyki konserwy, czy jeszcze cos innego ....?

jesli chcesz przywiezc ze soba ''typowe rzeczy'' w ramach oszczedzania grosza tu na miejscu.. to niestety bedzie Ci potrzebna przyczepka :035:
 
 
gosiekth 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 5:58 am   

post edytowany w calosci trzymaj sie tematu
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 29, 2014 12:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 8:35 am   

Tutaj tez lecza paracetamolem, czyli podobnie jak w Irlandii, wiec jak masz sprawdzone przeciwbolowe z Polski to wez ze soba. Ja zawsze zaopratruje sie w APAP i Ketonal.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
gosiekth 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2014
Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 3:13 pm   

post nie na temat edytowany w calosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Kwi 29, 2014 8:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group