NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Mar 14, 2012 5:07 pm
wypadek w pracy
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 7:11 pm   

Hera, Kto szuka ten znajdzie wiec szukaj jakiejs normalnej firmy zatrodniaj sie i napewno ktos zobaczy twoja wartosc. A pozatym faza prze posredniaka , w kryzysie a ty nadal masz prace
To chyba az tak zle z Toba nie jest i chyba jednak cos w tobie doceniaja skoro daja Ci prace w dobie "kryzysu ". wiec nie wykluczja tej fazy B a pozatym listopad daleko i cuda sie zdazaja.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 9:24 pm   

Mały off-topic. W CAO na temat czasu trwania fazy A pisze że: "Faza A trwa maksymalnie 78 przepracowanych tygodni".
Czy to znaczy że jeżeli bierzemy urlop trwający powiedzmy 3 tygodnie to te tygodnie są odliczane od czasu trwania umowy? Czyli że faza A trwa momentalnie dużej - 78 tygodni kalendarzowych + 3 tygodnie (lub więcej) naszego urlopu???
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 10:10 pm   

ot pytanie az nie wiem odpowiedzi na nie ale ............... zapytam jutro w pracy :P i dam ci znac na priv
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Lip 22, 2009 6:16 pm   

Hejka, baileys pytałaś w pracy o ten okres fazy A?
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Pią Lip 31, 2009 1:23 pm   

Hera z tego co mi wiadomo to urlop sie odlicza. Bynajmniej mi odliczali zanim przeszlam na fase B.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Sie 18, 2009 12:16 pm   

Ok, dzięki za odpowiedz.
Teraz mam inny problem - jestem już po wizytach kontrolnych, mam zdjęty ten nieszczęsny usztywniający plaster, skóra ze stopy schodzi mi płatami mimo stosowania kremów. Kostkę mam lekko opuchnięta, w nocy budzi mnie ból kostki gdy dotykam nią łóżka, przy dłuższym chodzeniu i gdy gwaltownie postawie noge czuje silny ból...
Otrzymuje zasiłek chorobowy i co jakiś czas pani z UWV dzwoni do mnie żeby się upewnić co u mnie słychać. W pracy już na mnie czekają najlepiej od jutra ale................
No właśnie - jest kilka ale. Noga nie do końca jest sprawna, pracuje w Schuitemie wiec często dźwigam dosyć ciężkie rzeczy, stawy będą obciążone, po za tym - szybkość pracy to prawie bieg.....
Nie chce zmieniać tej pracy bo po 1. dobrze płacą, po 2. jest zajefajna atmosfera, po 3. i chyba najważniejsze - praca mi się podoba.
Nie wiem co robić - chce wrócić do pracy ale nie czuje się na siłach (tzn czuje ze jeszcze nie dam rady), jak nie wrócę do pracy do 31 sierpnia muszę iść na komisje lekarską. Jak wrócę do pracy - nie pozwolą mi zwolnic tempa.................
Błędne kolo.
Czy jeśli mimo wszystko poproszę Adecco o zmianę pracy to mogę liczyć na te same zarobki (tzn stawkę godzinową). czy Adecco może odmówić mi znalezienia innej, lżejszej (czytaj siedzącej) pracy???
Gubię się już w CAO, nie mam siły studiować tych przepisów. Jak każde są napisane w stylu "masło maślane"
Wybieram się w piątek do lekarza rodzinnego, spróbuje zapytać co dalej.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
pawel_s 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 4
Wysłany: Wto Sie 25, 2009 8:44 pm   

Hej .. A ja mam pyt jak to jest własnie z fazą B..jestem na chorobowym i pewnie dlugo nie wróce do pracy ( uraz kręgów) a za tydz kończy mi się umowa . Czy to oznacza dla mnie koniec pracy i koniec chorobowego ..... proszę o odp
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 6:56 pm   

pracy najprawdopodobniej tak . ALe chorobowe to musisz sie dowiedziec w UWV.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
kargi 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 15
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Wrz 30, 2009 5:57 pm   

Hera napisał/a:
pracuje w Schuitemie wiec często dźwigam dosyć ciężkie rzeczy, stawy będą obciążone, po za tym - szybkość pracy to prawie bieg.....


offtopowo- Juz nie przesadzaj:) Tam sie biega tylko wtedy gdy Daniel jest na zmianie i poltora godziny przed koncem sypnie po 30 orderow na platforme ;D A tak calkiem powaznie, fajnie by bylo o kontakt do Ciebie np. gg. Wczoraj mialem podobna, a jednak inna sytuacje...
 
 
niebieskaa
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 5:29 pm   

Czy znacie, słyszeliście lub sami mieliście do czynienia z następującymi biurami odszkodowawczymi (jakieś opinie?)
ArboClaim
Slot Letselschade
Tijbout Letselschade
Palsgroep
Rekpol
Compensio
Campter
Nostimos
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 6:52 pm   

niebieskaa, Nostimos - maprawde dobra obsuga, kozystne warunki szybka fachowa obsluga .
ARBO Claim i Tijbout sa raczej ustawieni dla przeciwnej partji niz dla swojego klijeta .Obsluga naprawde nie mila jak juz podpiszesz kontrakt i finansowo kreca ciebie na maxa.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
looki_as 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Maj 05, 2014 8:02 pm   

baileys napisał/a:
niebieskaa, Nostimos - maprawde dobra obsuga, kozystne warunki szybka fachowa obsluga .
ARBO Claim i Tijbout sa raczej ustawieni dla przeciwnej partji niz dla swojego klijeta .Obsluga naprawde nie mila jak juz podpiszesz kontrakt i finansowo kreca ciebie na maxa.


baileys , mam pytanie na jakiej podstawie takie wnioski? Ponieważ mam być reprezentowany przez firmę Tijbout w związku z wypadkiem przy pracy, trochę mnie to zaniepokoiło.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
 
marta_st1 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2011
Posty: 51
Skąd: Zandvoort
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 10:14 pm   

Witam, miałam wypadek przy pracy w zeszłym roku. Rozcięty luk brwiowy. W szpitalu na pierwszej pomocy zastrzyk przeciwko tężcowi i chirurg zdecydował, ze nie potrzeba szyć. Dzisiaj dostałam rachunek za ten incydent 428€ do pokrycia własne ryzyko 375€ i tu pytanie kto powinien to zapłacić pracodawca czy ja?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 10:44 pm   

marta_st1, a kto zawinil ? pracodawca ciebie udezyl ? nie bylo bezpieczenstwo zapewnione ? jezeli udowodnione ze osoba trzecia ci to zrobila lub zaklad pracy nie dopelnil jego obowiazku pod katem BHP to rachunek do nich powinnas oddac ale jak sama sie udezylas bo np. "ciapa "z ciebie i zyciowy pechowiec to sama sobie masz uregulowac ten rachunek.

p.s.
Zeby nie bylo ze kogos obrazam i z powodu nie znajmosci ( co u niektorych ) znaczenia slowa "ciapa " podaje jego znaczenie :
Jest to osoba "niezdarna"
http://www.miejski.pl/slowo-Ciapa
pozatym radze czytac ze zrozumieniem bo odpowiedz jest podana przykladowo a nie opisujac dana osobe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Maj 11, 2016 9:03 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Centek15
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 11:46 pm   

uwagi na temat moje pracy do mnie na priv prosze .
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Maj 11, 2016 8:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group