NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana biura pracy, a kara
Autor Wiadomość
siojba
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 10:08 pm   Zmiana biura pracy, a kara

Witam.
Chciał bym się dowiedzieć, czy biuro pracy może nałożyć na mnie karę za zmianę na inne biuro na tej samej firmie.
Do końca stycznia pracowałem na firmie X(praca sezonowa) przez biuro mimao, ale na następny sezon (początek lipca) chciał bym tam wrócić przez inne biuro, ponieważ mimao(seggment) jest g**no warte. I teraz pytanie czy mogą mnie za coś takiego ukarać, w swoim regulaminie mają wzmiankę, że jeśli wrócę na firmę przez inne biuro to nałożą karę ( absurdalnie dużą), czy mają do tego podstawę prawną, czy po prostu żeby tylko ''nastraszyć'' przed taką zmianą?
Pozdrawiam.
 
 
vanrafell 
Nieśmiały użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 97
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 7:27 am   

Zapewne będzie tak że pracodawca nie wyrazi na to zgody albo skończy się dla Ciebie praca. Tak jest w zazwyczaj.
A podpisałeś/aś ten regulamin??
 
 
siojba
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 9:39 am   

Pracodawca nie będzie miał nic przeciwko takiemu przejściu, samego regulaminu nie podpisywałem, tylko umowę, a w niej zapewne jest wzmianka, że się zapoznałem i akceptowałem regulamin, pewny nie jestem bo umowa była tylko w języku holenderskim, a kopi nie otrzymałem.

[ Dodano: Nie Kwi 13, 2014 9:25 pm ]
Nikt nie wie, co z tym fantem?
Mogą nałożyć kare, czy nie?
 
 
janekw
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Cze 07, 2014 9:30 pm   

Pół roku przerwy i Ty się obawiasz kary? Jeśli przechodzisz z dnia na dzień do drugiej agencji, względnie do 3 miesięcy od skończenia pracy. Może niedługo wymyślą, że przez 5 lat po ukończeniu pracy w danej firmie nie możesz pracować nigdzie indziej bo kara.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group