NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynagrodzenie za tydzień pracy.
Autor Wiadomość
altamoris
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 1:05 pm   Wynagrodzenie za tydzień pracy.

Witam.W maju wyjechałam do pracy w NL przez firme posredniczacą w Polsce.Podpisałam umowe zarówno w Polsce jak i w Holandii.W umowie była kluzula ze pierwszy tydzień pracy jest jakby okresem próbnym(akurat wychodziło 1 czerwca niedziela koniec okresu próbnego).W poniedziałek po pracy dowiedziałam sie że mam wracac do Polski bo nie ma pracy .I teraz mam pytanie czy pracodawca moze mi nie wypłacic wynagrodzenia za ten okres (48,5 godziny)czy smiało moge walczyc o swoje.Sprawa ciagnie się juz 2 tydzień wciąz nie mam odpowiedzi na sms a i telefony nie odpowiadają.Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 1:55 pm   

altamoris napisał/a:
czy pracodawca moze mi nie wypłacic wynagrodzenia za ten okres (48,5 godziny)czy smiało moge walczyc o swoje


altamoris napisał/a:
W umowie była kluzula ze pierwszy tydzień pracy jest jakby okresem próbnym


chyba juz sama sobie odpowiedzals na to pytanie...

jeszcze moze poradz sie adwokata ,ktory jest dobrze rozeznany w prawie pracy

a swoja droga jak mozna godzic sie na prace bez wynagrodzenia , no niestety tak to wyglada ,zgodzilas sie sie na to podpisujac taka umowe :119:
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 6:50 pm   

Ja bym walczył o te pieniadze do upadłego. Okres próbny jest takze płatny. Biura/firmy wykorzystują wszelkie kruczki aby znależć głupich do pracy za darmo, lub za grosze. Oszustów należy tępić za wszelką cene.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 14, 2014 11:53 am   

altamoris napisał/a:
Sprawa ciagnie się juz 2 tydzień wciąz nie mam odpowiedzi na sms a i telefony nie odpowiadają.

Nie badz smieszna w ten sposob chcesz walczyc o swoje czekajac na odpowiedz przez telefon ?
zacznij moze od biura i pytania kiedy otrzymasz pieniadze za przepracowany tydzien jak nie to udaj sie do jednego z https://www.juridischloket.nl/ po pomoc

jedrzej2225 napisał/a:
Ja bym walczył o te pieniadze do upadłego
to moze napisz jak ma to zrobic , madrosci w tym stylu to kazdy na forum potrafi napisac
 
 
altamoris
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 14, 2014 9:32 pm   

Dziękuje wszystkim za pomoc.Agencja w Polsce która była posrednikiem tez to wyjasnia.Mam nadzieję ze na moją korzyśc.Pozdrawiam.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 1:40 pm   

Panicelinka, aleś mi dowaliła, ale swego czasu wygrałem z biurem odszkodowanie w wys. 12 tyseuro, z tego adwokat wziął prawie 4 tysiące. Więc wiem jak można walczyć do upadłego. Aby mieć na adwokata sprzedałem samochód, oraz wykorzystałem kartę kredytową do maksa. Sprawa ciągnęła się 11 miesięcy, a dotyczyła kar za zrezygnowanie z pracy i przejście do konkurencji. Do tego doszedł brak wpłat na fundusz emerytalny. Więc zamiast płacić nastepna karę (wcześniej skasowano mi kilka z pensji) to otrzymałem odszkodowanie. Biuro natomiast dostało w "prezencie" oprócz nakazu zapłaty wszystkie kontrole jakie sa mozliwe.
 
 
altamoris
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 9:49 pm   

Witam.No i sprawa sie wyjasniła .Wszystkie pieniadze zostały wypłacone ale ....niestety nie na moje konto holenderskie.Wczoraj otrzymałam salarisy i wszystko sie zgadza z godzinami ale numer konta nie jest mój.Nie wiem gdzie i kto popełnił bład przy przesyłaniu mojego numeru konta czy polska agencja czy Holendrzy maja bałagan.Kasa poszła na konto dziewczyny z która pracowałam.Jedni umyli rece bo wysłali ,drudzy kazali czekac do wyjasnienia i tak sobie czekam i dzwonie i wysyłam maile a kasy wciąz nie ma. :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group