NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Gochna H
Wto Cze 10, 2014 2:33 pm
Praca dla 17-sto latka w Holandi.
Autor Wiadomość
Vadys 
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 5:19 pm   Praca dla 17-sto latka w Holandi.

Witam! Od jakiegos czasu juz przegladam te forum , i nie moge sie dopatrzec zadnej oferty pracy dla nastolatkow... Konkretnie chodzi o wiek 17 lat (ktore mam juz ukonczone). Istnieje mozliwosc wyjazdu z opiekunem (22 lata). Sa jakies firmy ktore tym sie zajmuja? Angielski znam w sposob komunikatywny (opiekun bardzo dobrze). Praca ktorej chcialbym sie podjac to napewno typowo fizyczna. Nie oczekuje luksowow. I jeszcze jakiej stawki tyg\mies. mozna sie spodziewac "na reke".
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 6:03 pm   

Moze dlatego nie ma ofert dla 17-latkow, bo firmy boja sie zatrudniac nieletnich. Jaka firma moze miec pewnosc, ze np. nie chcesz w ten sposob uciec z domu? Nie wiem jak to sie bedzie mialo z tym, ze chcesz jechac z "opiekunem". W kazdym badz razie nie licz na niewiadomo jakie zarobki. W Holandii jest stawka wiekowa wiec kokosow nie bedziesz mial. Chyba, ze ten wyjazd do pracy chcesz polaczyc rowniez z mozliwoscia praktycznego sprawdzenia sie w znajomosci jezyka, przezycia czegos nowego i tzw. pierwszego doswiadczenia zawodowego.

Tutaj mozesz sprawdzic ile mozesz minimum sie spodziewac jak masz 17 lat:

http://www.salaris-inform...minimumloon.htm

Moga dac Ci wiecej, ale nie musza. I zazwyczaj nie daja.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 6:19 pm   

Vadys,


http://forum.niedziela.nl...14cda35157d1788
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
grzybu 
Poczatkujacy


Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 35
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 9:52 am   

hej ;) Pamiętam jak ja miałem tyle lat co Ty.
Mając nie skończone 18 lat pojechałem do pracy ze swoją byłą dziewczyną. Pracowałem za takie same stawki jak reszta. Jednak ja miałem to szczęście, że znajomy był na miejscu.

Może masz kogoś takiego w nl bądź innym kraju ? : >
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Cze 09, 2014 5:25 pm   

przeniesione

Ola96 napisał/a:
Witam, w wakacje wybieram się z moim chłopakiem do pracy do Holandii, pracę załatwiła nam koleżanka mieszkająca tam, jest to praca w fabryce lodów w Roermond. Mój chłopak ma 19 lat , lecz ja mam ukończone 17, nie mam pojęcia czy przyjmą mnie do pracy w takim wieku. Wiecie coś na ten temat , pracowaliście bądź znacie kogoś kto pracował tam mając ukończone 17 lat?. PROSZĘ O POMOC



nastepnym razem zanim umiescisz nowy temat na forum uzyj opcji >>szukaj !!
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Cze 24, 2014 9:08 pm   

Alez oni tu bardzo chetnie przyjmuja mlodziez do pracy! Czysty zysk, skoro 17 - latkowi za wykonywanie takiej samej pracy, jak osoba powyzej 23 - go roku zycia mozna zaplacic oszalamiajace ok. 3,50e/h BRUTTO.
_________________
<cenzura>
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Cze 25, 2014 10:54 am   

bagniaczka,


Zgadza sie to co piszesz , ale 17 latek nie moze tu za duzo zarobic , inaczej straci kinderbijslag
oraz inne dodatki jakie mu przysluguja
Cytat:


Uw kind mag tot € 1.266 netto per kwartaal bijverdienen. Als uw kind € 1.266 of meer verdient komt de kinderbijslag voor dat kwartaal in zijn geheel te vervallen. Tijdens de zomervakantie van 2014 mag uw kind met vakantiewerk € 1.300 netto extra bijverdienen. U bent verplicht om elk inkomen hoger dan € 1.266 netto per kwartaal aan de SVB door te geven.

https://www.svb.nl/int/nl...jsp#wizardfocus


Bruto minimumloon naar leeftijd


15 jaar
€ 2,84
€ 2,69
€ 2,56
16 jaar
€ 3,27
€ 3,10
€ 2,94
17 jaar
€ 3,74
€ 3,54
€ 3,37
18 jaar
€ 4,31
€ 4,08
€ 3,88

ponizej link do strony
http://www.nibud.nl/schol...rdient-het.html
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Cze 25, 2014 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Cze 25, 2014 2:24 pm   

Gochna H napisał/a:
bagniaczka,


Zgadza sie to co piszesz , ale 17 latek nie moze tu za duzo zarobic , inaczej straci kinderbijslag
oraz inne dodatki jakie mu przysluguja


Tak, ale osoby, ktore wybieraja sie tu z PL i tak raczej tych dodatkow nie otrzymuja. Poza tym jakby taki nastolatek dostawal normalna stawke, to mialby wiecej, niz te smieszne pieniadze + zasilek. A juz 18 - latkom juz sie rodzinne nie nalezy, a tez zarabiaja grosze. Dla mnie to jest chore.
_________________
<cenzura>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group