NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Holandia - czyli jak to "ugryźć"
Autor Wiadomość
glowajr 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 3:34 pm   Holandia - czyli jak to "ugryźć"

Drodzy rodacy.

Zanim zacznę - wybaczcie, jeżeli tego typu postów jest na Waszym forum bez liku, ale chciałbym za jednym zamachem wyczerpać cały temat i dowiedzieć się wszystkiego, co mnie interesuje.

Otóż, planuję dostać się do Holandii na okres min. 6'ciu miesięcy za pośrednictwem agencji WorkToday/Tempo Team/Randstad. Dowiedziałem się, że rzeczywistość a obietnice składane przez tych pośredników (jak i zresztą innych) to niekoniecznie jedno i to samo, dlatego zdradźcie mi proszę, co zrobić, gdyby i w moim przypadku doszło do nadużyć z Ich strony i musiałbym zrezygnować z pracy, jaką mi zaoferowali a jednocześnie chciałbym zostać w Holandii? Czy jest szansa, iż jako zwyczajny obywatel naszej cudownej "krainy znad Wisły" znajdę tam pracę na własną rękę? Jak to wyglądało w Waszych konkretnych przypadkach? Raczej uważam się za osobę zaradną, ale czuję, że może to nie wystarczyć - w końcu opinia Holendrów o Polakach nie jest zadowalająca, prawda ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!.

Pozdrawiam,
Maks, lat 22.
 
 
Smadi
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 5:03 pm   nie ma problemu

Ja przyjechałam do Holandii rok temu - na własną rękę. Bez zorganizowanej pracy, a jedynie z oszczędnościami na przeżycie. Znalazłam pracę przez Tempo Team i tak zostałam 2 lata. Na początku nie było łatwo, bo planowali mnie tylko np. 2-3 w tygodniu, ale to normalne, bo sprawdzają czy się nadajesz, a z czasem jest więcej. Jeśli w danym zakładzie nie ma pracy możesz iść do planisty i zapytać czy możesz pracować w innym - to daje ci pewną stabilność.

Praca różni się znacznie od pracy w Polsce. Trzeba się przyzwyczaić do życia z telefonem - sprawdzania planu i zmian - na początku można zwariować. No i zmiany też są różne w zależności od zakładu pracy. Trzeba się starać i zgłaszać ciągłą chęć do pracy, wtedy napewno będziesz planowany cały tydzień. Tak było u mnie.

Z pracą w Holandii nie ma wielkiego problemu, jeśli jesteś mobilny. Jeśli nie masz auta i jesteś uzależniony od agencji pracy, w której nie dość, że mieszkasz to jeszcze dowożą cię do pracy - to bywa różnie. Ja dojeżdżam od 20-35km, ale zawsze mam pracę. CV w języku angielskim składaj w większym mieście np. w Eindhoven czy Venlo - zależy, gdzie jedziesz. Najlepiej składać w holederskich agencjach - te polskie nie polecam. Sprawdzone akurat przeze mnie to Tempo Team, Addecco i Manpower (najwięcej płaci Manpower, praca cięższa).

Z wynajęciem pokoju nie ma szczególnego problemu - trzeba tylko uważać i na wszystko najlepiej mieć umowę, żeby się nie okazało, że wpłacisz kaucje, a przy wyprowadzce jej nie zwrócą..

Próbuj - nie ty pierwszy i nie ostatni, tylu ludziom się udało to uda się i Tobie.
Powodzenia!
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 11:26 am   

Smadi
Jak dla kogo ale dla mnie po lekturze twoich kilku postow ktore wczesniej umiescilas na forum
az trudno uwierzyc, ze mozesz innym polecac wyjazd w ciemno do Holandii , hmm ciekawe ze o takiej ''drobnostce'' jak utrata pracy nawet nie wspomnialas

Cytat:
Tymczasem 18 listopada dostałam pismo o tym, że 9 października rozwiązują ze mną umowę na skutek braku możliwości zapewnienia mi wystarczającej ilości godzin.

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#303641
Cytat:
Z pracą w Holandii nie ma wielkiego problemu,

Tak , widac po twoich wypowiedziach ,ze nie ma problemu, no sama poezja ,balsam na serce , slowa otuchy na ktore czekaja osoby w desperacji i pewnie nie tylko oni .
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 8:18 pm   Re: Holandia - czyli jak to "ugryźć"

glowajr napisał/a:
Czy jest szansa, iż jako zwyczajny obywatel naszej cudownej "krainy znad Wisły" znajdę tam pracę na własną rękę?


w końcu opinia Holendrów o Polakach nie jest zadowalająca, prawda ?


Maks, lat 22.


Z moich doświadczeń wynika, że w holenderskich biurach coraz trudniej jest znaleźć pracę bez znajomości jęz. niderlandzkiego. Nie twierdzę, że się nie da, ale łatwo nie jest. No i typowo holenderskie biura zazwyczaj nie oferują zakwaterowania. Ale zawsze można już będąc w NL szukać czegoś w biurach, które rekrutują pracowników z Polski.

A co do opinii - siedzę tu już kilka lat i jakoś nie spotkałam się ze złym traktowaniem z powodu tego, że jestem Polką. Opinie w mediach a rzeczywistość to nie zawsze to samo. Jak robisz swoje i jesteś w porządku to problemów nie powinno być. Powodzenia :039:
_________________
<cenzura>
 
 
Smadi
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 6
  Wysłany: Śro Lis 26, 2014 11:14 am   

post nie na temat edytowany w calosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 26, 2014 6:25 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 11:42 am   

post nie na temat edytowany w calosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 26, 2014 6:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Smadi
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 12:46 pm   

post nie na temat edytowany w calosci
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Lis 26, 2014 6:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group