NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
praca w holandi a ubezpieczenie w pl
Autor Wiadomość
Paulinka666 
Poczatkujacy
paula

Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 2:51 pm   praca w holandi a ubezpieczenie w pl

witam rowniez prosze o pomoc dziwna sytuacja wiec pracuje wrac z męzem w Holandi od 2010 roku jest to praca sezonowa od marca do pazdziernika wiec od pazdziernika do konca lutego jestem w polsce pracuje przez biuro posrednictwa pracy posiadam karte ubezpieczeniowa Hollandzorg moj maz rownież karta wielkosci karty do bankomatu wiem na pewno ze karta ta w polsce ma znaczenie niby tylko w przypadku nagłego wypadku w polsce tak tez powiadziała mi pani z mojej przychodni zatem wizyty u lekarza rodzinnego to juz prywatnie i tak tez ma moj mąż lekarz rodzinny fizyta płatna w komputerze jest na czerwono czyli brak ubezpieczenia ja natomioast jestem na zielono czyli mam ubezpieczenie i wizyty u lekarza rodzinnego mam za darmo a poczatku o tym nie wiedziałam wiec tez płaciłam za wizyty u lekarza potem okazało sie ze mam ubezpieczenie wiec zaczełam chodzic bez płacenia nierozumiem czemu moj mąz tak nie ma po drugie posiadamy obydwoje druki E106 nie po polsku bez problemu nasze biuro nam je wydało czy ten druk jest wazny tylko na ten rok 2014? a potem musze poprosic o nastepny poniewaz juz zamierzam nie wracac do Holandi ani moj mąz prosze o jasna odpowiedz gdzie sprawdzic gdzie mam ubezpieczenie i na jaki czas
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 3:26 pm   

Paulinka666 napisał/a:
czy ten druk jest wazny tylko na ten rok 2014?
nawet nie na ten rok a na czas ubezpieczenia w danym roku .Jezeli pracujesz od marca do pazdziernika i tylko w tym czasie oplacacie ubezpieczenie to tylko w tych miesiacach jest twoje ubezpieczenie wazne .
Paulinka666 napisał/a:
a potem musze poprosic o nastepny poniewaz juz zamierzam nie wracac do Holandi ani moj mąz
Prosic mozesz jak chcesz ale jak nie masz ubezpieczenia to nikt ci nie wyda formularza E106.
Paulinka666 napisał/a:
gdzie sprawdzic gdzie mam ubezpieczenie i na jaki czas
na karcie jaka masz masz tez tel do ubezpiecalni ( tak podejzewam ) zadzwon i zapytaj do kiedy masz oplacane ubezpieczenie . Moesz tez zapytac w b.pracy do kiedy ci oplacali ubezpieczenie .
Nie czaruj czasem zeby przeciagac leczenie na karte bez ubezpieczenia bo moga ci puzniej wyslac podliczenie i rachunek do zaplaty .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lis 27, 2014 3:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paulinka666 
Poczatkujacy
paula

Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 3:42 pm   

Nie czaruj czasem zeby przeciagac leczenie na karte bez ubezpieczenia bo moga ci puzniej wyslac podliczenie i rachunek do zaplaty .

BAILEYS nie zamierzam nic kombinowac ani przeciagac chciałabym rozwiazac ta zagadne skad u mnie to ubezpieczenie a u meza jego brak na karcie obydwoje mamy date 28.02.2015

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 3:58 pm ]
jeszcze jedno pytanie mam kiedy moge zarejestrowac sie jako bezrobotna w PUP dopiero jak ubezpieczenie w nl wygasnie czyli po 28.02.2015 tak ma na karcie Holland Zorg
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 5:13 pm   

Paulinka666,

karta ktora posiadasz cytuje karta wielkosci karty do bankomatu

wcale nie musi byc i nie jest wyznacznikiem tego ze jestes ubezpieczona
karta zostala wydana po jakims czasie od jego zawarcia z data do kiedy bedzie obowiazywala

i obowiazuje w momencie kiedy przyjezdzasz tu do pracy i oplacasz sobie ubezpieczenie

Cytat:
od pazdziernika do konca lutego jestem w polsce


a co z chwila ,kiedy wyjezdzasz do Polski , kto wtedy przez te kilka miesiecy oplaca ubezpieczenie ?

Cytat:

dopiero jak ubezpieczenie w nl wygasnie
a wygasnie ?

skad masz takie informacje ze ubezpieczenie tu wygasa?
jesli jestes zapisana do ubezpieczalni to musisz sie z tej ubezpieczalni tez wypisac

inaczej naliczaja i beda naliczac ci ubezpieczenie caly czas skad maja wiedziec ze nie przebywasz juz w Holandii tylko wyjechalas do Polski
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Czw Lis 27, 2014 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paulinka666 
Poczatkujacy
paula

Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 5:38 pm   

piniewaz pracuje przez biuro posrednictwa pracy ktore za mnie wszytsko załatwie obecnie jestem juz w polsce i własnie otrzymałam wiadomosc z mojego biura ze " ubezpieczenia jest pani wymeldowywana zawsze tydzien po zjezdzie z data zjazdu." wiec wypisana jestem
napisano mi jeszcze ze
Tym samym taka sytuacja owszem moze miec miejsce. Najlepiej przed urlopem dac mi znac zeby w ogole nie zawieszac ubezpieczenia na okres urlopu. Odprowadzimy skladki i bedzie ciaglosc w ubezpieczeniu. niby wsztsko jasne ale jestem juz pogubiona w tym wszytkim
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 6:29 pm   

Paulinka666 napisał/a:
Najlepiej przed urlopem dac mi znac zeby w ogole nie zawieszac ubezpieczenia na okres urlopu


Czy zjazd do Polski na te kilka miesiecy, biuro traktuje jak urlop ?
czy jak zwykle zakonczenie pracy i czy w czasie trwania urlopu oplaca ci ubezpieczenie .


pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lis 28, 2014 12:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 7:47 pm   

Paulinka666 napisał/a:
Najlepiej przed urlopem dac mi znac zeby w ogole nie zawieszac ubezpieczenia na okres urlopu.
.
Paulinka666 napisał/a:
własnie otrzymałam wiadomosc z mojego biura ze " ubezpieczenia jest pani wymeldowywana zawsze tydzien po zjezdzie z data zjazdu." wiec wypisana jestem
czyli w tydzien po zjezdzie do PL nie posiadasz juz ubezpieczenia zdrowotnego w NL i mi o ze masz karte do 28.02.2015 nie masz zadnych podstaw do leczenia sie na NL ubezpieczenie .
Paulinka666 napisał/a:
BAILEYS nie zamierzam nic kombinowac ani przeciagac
jednak wyglada to inaczej :
Paulinka666 napisał/a:
a potem musze poprosic o nastepny poniewaz juz zamierzam nie wracac do Holandi ani moj mąz

Wiec dla jasnosci jeszcze raz tydzien po zjezdzie do PL zostalo zakonczone twoje ubezpiczenie zdrowotne w NL i tym samym zostalo zakonczone twoje prawo leczenie sie na ta karte i/lub na formularz E106 . Wystepowanie o nowy E106 nie majac waznego/oplacanego ubezpieczenia w NL nie ma sensu .Nie znam dokladnie praw w PL ale wydaje mi sie ze jako bezrobotna musisz sie zameldowac w chwili jak jestes bezrobotna a nie miesiacami czy latami puzniej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Paulinka666 
Poczatkujacy
paula

Dołączyła: 27 Lis 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Lis 27, 2014 9:11 pm   

kochani dziekuje za odpowiedzi wasze a wiec pani GOCHNA H zjerzdzam do polski bo to jest praca sezonowa na szklarni kiedy szklarnia sie konczy w pazdzierniku jade do domu potem znow szlarnia zaczyna sie w marcu wiec i ja w marcu przyjerzdzam
baileys z tym wyspisaniem z zdrowotnego jak wspomniałam tak jestem wypisana wiec nie mam ubezpieczenia jestem w polsce wiec nie moge juz korzystac z tego ubzpieczenie w nl ani w polsce nie lecze sie nie chodze do lekarza nie mam potrzeby wiem juz tez ze o nic nie moge poprosic jak wspomniałam zadnym innym formularzu e 106 zatem wyglada na to ze juz moge jechac do PUP i zarejestrowac sie jako bezrobotna jednak jesli poszła bym lub zachwoniła bym do mojego lekarza rodzinnego tzn przychodni jakims cudem ubiezpieczenie mam jestem na zielono w kompie zastanwia mnie jak i z kad to mozliwe !! dlatego sadziłąm ze moge dopiero to zrobic kiedy karta skonczy swoja waznosc ! bo umowa moja z biurem posrednictwa pracy nadal trwa konczy sie w maju i wtedy tez podpisywałam nowa.

moj mąz był dzis u lekarza no jest chory za wizyte zapłacił i za leki rowniez 100% wole zapłacic i miec jasność ja rowniez jesli bede potrzebowac zapłące za wizyte tak jak płaciłam za wizyty leki kiedy 7 mies chorowałam na rwe kulszowa z powaznym zapaleniem nerwu kulszowego

[ Dodano: Czw Lis 27, 2014 9:27 pm ]
dlatego chce to wyjasnic i załatwic dlatego czytam fora pisze szukam informacji chce zameldowac sie jako bezrobotna zdobyc ubezpieczenie bo w 90% nie wracamy juz do Holnadi
sadziłam ze data na tej karcie to data zakonczenia ubezpieczenia i wtedy bede mogła sie zarejestrowac jako bezrobotna i zdobyc ubezpieczenie bo nie moza miec dwoch ubezpieczen ale ze juz wiem jak jest z ubezpieczeniem dzis duzo sie wyjasniło pojade do PUP pewnie jutro i załatwie sobie to boje sie ze juz i tak duze złego sie stało :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group