NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Maj 22, 2014 12:25 am
Jestem w ciąży, pracuje w NL, co dalej ???
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:18 am   

dodaeich napisał/a:
Ja na twoim miejscu bym nie jechała. Spróbuj namówić go na omówienie sytuacji telefonicznie. Może coś kombinuje i twoje przyjście do biura potraktuje jako zjawienie się w pracy, a może po prostu chce porozmawiać. Na twoim miejscu napisałabym do niego, że nie mogę przyjechać, bo muszę leżeć w związku z ciąża i czy nie można tego przez telefon omówić.
Tyle, że ja nie jestem ekspertem.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:19 am   

AnetaDK napisał/a:
dodaeich napisał/a:
Ja na twoim miejscu bym nie jechała. Spróbuj namówić go na omówienie sytuacji telefonicznie. Może coś kombinuje i twoje przyjście do biura potraktuje jako zjawienie się w pracy, a może po prostu chce porozmawiać. Na twoim miejscu napisałabym do niego, że nie mogę przyjechać, bo muszę leżeć w związku z ciąża i czy nie można tego przez telefon omówić.
Tyle, że ja nie jestem ekspertem.


Ja i tak mu napisałam, że nie wiem jak się będę czuła.Na razie leżę ze skurcz ami brzucha i nie wyobrażam sobie w takim stanie wyjść z łóżka a co dopiero jechać do innego miasta bo szef tak sobie życzy.On zawsze kombinował by jak najmniej albo wcale zapłacić, obawiam się że i teraz mu nie na rękę moje zwolnienie.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:22 am   

Cytat:
Kasica31


Aneta tak na samym wstepie to gratulacje.Co do Twojego samopoczucia to jestem w stanie zrozumiec,ze nie kazda ciaza jest taka sama i to,ze jedna kobieta tryska zdrowiem i energia,wcale nie oznacza,ze tak samo ma sie czuc druga przyszla mama.Tymbardziej przy takiej pogodzie jaka teraz mamy.Przede wszystkim chociazby nie wiem jak byloby Ci trudno to Ty a nie nikt inny masz sobie ze tak powiem wrzucic na luz bo to Ty jestes w ciazy i to Ty masz sie nie stresowac. :) Co do lekow jakie przepisal Ci ginekolog w Polsce to oprocz Luteiny, No-Spa czy Magnez przepisywane sa profilaktycznie kazdej kobiecie w ciazy przez polskich ginekologow-wiem to z wlasnego doswiadczenia.A odnosnie Twojego drugiego szefa to moze byc On sobie jak dla mnie nie wiem jak bardzo zly-kazdy pracodawca,ktory zatrudnia kobiete musi sie liczyc z tym,ze moze ona zajsc w ciaze:)Nie wiem jak srawa sie ma z tym Twoim zwolnieniem(lekarskim),czy przedstawilas odpowiednie zaswiadczenie od tutejszego lekarza ginekologa/poloznej? ze z powodu tego,ze ciaza jest zagrozona nie mozesz wykonywac dalej pracy czy tylko zadzwonilas i powiedzialas,to co napisalas wyzej.Moze wlasnie Twoj szef chce o tym z Toba porozmawiac,zeby np dac Ci jakas lzejsza prace,ale to tylko moje domysly.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:22 am   

AnetaDK napisał/a:
Aneta tak na samym wstepie to gratulacje.Co do Twojego samopoczucia to jestem w stanie zrozumiec,ze nie kazda ciaza jest taka sama i to,ze jedna kobieta tryska zdrowiem i energia,wcale nie oznacza,ze tak samo ma sie czuc druga przyszla mama.Tymbardziej przy takiej pogodzie jaka teraz mamy.Przede wszystkim chociazby nie wiem jak byloby Ci trudno to Ty a nie nikt inny masz sobie ze tak powiem wrzucic na luz bo to Ty jestes w ciazy i to Ty masz sie nie stresowac. :) Co do lekow jakie przepisal Ci ginekolog w Polsce to oprocz Luteiny, No-Spa czy Magnez przepisywane sa profilaktycznie kazdej kobiecie w ciazy przez polskich ginekologow-wiem to z wlasnego doswiadczenia.A odnosnie Twojego drugiego szefa to moze byc On sobie jak dla mnie nie wiem jak bardzo zly-kazdy pracodawca,ktory zatrudnia kobiete musi sie liczyc z tym,ze moze ona zajsc w ciaze:)Nie wiem jak srawa sie ma z tym Twoim zwolnieniem(lekarskim),czy przedstawilas odpowiednie zaswiadczenie od tutejszego lekarza ginekologa/poloznej? ze z powodu tego,ze ciaza jest zagrozona nie mozesz wykonywac dalej pracy czy tylko zadzwonilas i powiedzialas,to co napisalas wyzej.Moze wlasnie Twoj szef chce o tym z Toba porozmawiac,zeby np dac Ci jakas lzejsza prace,ale to tylko moje domysly.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:23 am   

Kasica31 napisał/a:
Czyli z tego co zrozumialam bylas u lekarza tzw pierwszego kontaktu/rodzinnego i On wystawil Ci teraz zwolnienie chorobowe na jakis tam okres.I to lekarz skieruje Cie na badanie do specjalisty-powiem Ci ze brzmi logicznie jak dla mnie.Wiesz na ten temat musialby sie raczej ktos inny wypowiedziec,bo ja jak bylam w ciazy po paru wizytach u ginekologa w Polsce poszukalam sobie polskojezycznej poloznej tutaj w Holandii i ominelam lekarza tzw rodzinnego.Ale faktycznie przy sprzataniu to Ty kobieto pougniatasz i to dosyc sobie to swoje Malenstwo.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Maj 22, 2014 12:23 am   

AnetaDK napisał/a:
Kasica31 napisał/a:
Czyli z tego co zrozumialam bylas u lekarza tzw pierwszego kontaktu/rodzinnego i On wystawil Ci teraz zwolnienie chorobowe na jakis tam okres.I to lekarz skieruje Cie na badanie do specjalisty-powiem Ci ze brzmi logicznie jak dla mnie.Wiesz na ten temat musialby sie raczej ktos inny wypowiedziec,bo ja jak bylam w ciazy po paru wizytach u ginekologa w Polsce poszukalam sobie polskojezycznej poloznej tutaj w Holandii i ominelam lekarza tzw rodzinnego.Ale faktycznie przy sprzataniu to Ty kobieto pougniatasz i to dosyc sobie to swoje Malenstwo.


Nie, już wcześniej z nim rozmawiałam tak by wiedzieć co robić w razie "w"
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
AnetaDK 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 20 Lis 2012
Posty: 34
Skąd: Zuid Holland
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 12:16 pm   

Jeśli jeden pracodawca zgłasza mnie dziś do UWV (sam to zaproponował,bo raczej nie może mi dać lżejszej pracy) to drugi też powinien to zrobić?Co mam powiedzieć teraz temu drugiemu,który chce bym raczej dalej pracowała (praca taka sama) :119: ? Przecież nie mogę pracować u jednego będąc na zwolnieniu u drugiego :017: .U obu zgłosiłam złe samopoczucie,bóle brzucha i kręgosłupa w i po pracy.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 11:35 am   

elpolako napisał/a:
Witam,

Chciałbym uzyskać sensowne i prawdziwe informacje dotyczące urlopu i zasiłku w czasie ciąży. W internecie można przeczytać różne mity i legendy dotyczące tego, kazdy pisze co innego. Wiem, że prawnie przysługuje płatny 16 tyg urlop macierzyński.
Również na forum każdy pisze co innego. Jedne panie piszą że od razu po zajściu w ciążę poszły na urlop macierzyński (nie na ten normalny urlop, tylko coś na zasadzie ziek), inne piszą że poszły dopiero na 16 tygodniowy urlop macierzyński. Inne dziewczyny piszą to co słyszały w pracy i od znajomych. Ile pań, tyle opinii.

Chciałbym wreszcie uzyskać jakieś informacje od dziewczyn, które tu rodziły i wiedza dokładnie jak to wygląda.

Bo np. jak wygląda sytuacja gdy dziewczyna pracuje w Albert Heijn na magazynie. Jeździ na wózkach i dźwiga ciężkie rzeczy (skrzynki, kosze, pudełka itp.). Oczywiście nie są to ogromne ciężary po 30 kg :) , ale wiadomo o co chodzi. Po zgłoszeniu do pracodawcy nie ma możliwości przeniesienia dziewczyny na lżejsze rzeczy, lżejszą pracę. I mi np. teraz nie widzi się, żeby taka dziewczyna dźwigała przez 7 godzin dziennie skrzynki do 8 miesiąca ciąży i dopiero szła na 16 tyg urlop macierzyński (powiedzmy 4 tyg przed ciążą i 12 po urodzeniu).

I jak to wygląda teraz, czy jest możliwość pójść na jakiś urlop np w 3 miesiącu ciąży czy zostaje tylko zwolnienie z pracy lub praca do 8 miesiąca ciąży :) bo dla mnie to nie realne się wydaje. Wiadomo jak kobieta w ciąży ma, wymioty itp itd.

Bardzo prosiłbym o odpowiedź, bo dobrze przed taką decyzją mieć jakiś plan.

Pozdrawiam wszystkie mamy i wszystkich forumowiczów:)
 
 
magiq666 
Poczatkujacy
Magiq666

Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Capelle a/d ijssel
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 8:41 am   Ciąża a wypowiedzenie umowy

Witam serdecznie

Wraz z Moją partnerką spodziewamy się dziecka, moja Ania jest w 27 tyg. ciąży wracając wczoraj z urlopu zobaczyliśmy list z agencji pracy przez którą oboje jesteśmy zatrudnieni. W nim napisane zostało, że z dniem 20 lipca firma wypowiada jej umowę o pracę i dziękuje za czas spędzony z tą firmą. Fakt jest taki, że jej umowa wygasała z tym dniem, ale z tego co wiem to pracodawca nie może wypowiedzieć umowy kobiecie w ciąży przed okresem urlopu macierzyńskiego. I tu jest nasze pytanie o legalność tego co sprezentowała nam firma po powrocie. Bo pociąga to za sobą sporo konsekwencje choćby np. związane z wysokością tego świadczenia oraz brak wpłat składek na emeryturę itd. Czy któraś z was miała podobną sytuację ? Jak się ona zakończyła ?

Pozdrawiam Daniel
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 10:59 am   

magiq666, Nie mozna bylo ''zerknac'' w temat ?

z poprzedniej strony tego watku

Cytat:

ciezarna moze byc zwolniona z pracy... wszystko jest ok tak dlugo jak powod dla ktorego jest zwolnienia nie jest: ciaza...


Cytat:

Co sie tyczy zwolnienia czy zatrudnienia przysluguja takie sama prawa jak innym pracownikom . Wiec moga ciebie tak samo wyslac na urlop jak i innych i moga ciebie tak samo zwolnic jak i innych . a jakie prawa ci przysluguja ?
hmm
masz prawo do lzejszej ub dopasowanej pracy do twojego stanu. Masz prawo do urlopu maciezynskiego.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 1:58 pm   

Anna.85 napisał/a:
Witam , pracuje pierwszy raz prze agencje pracy tymczasowej (holenderską) w Holandii, dokładnie od 28,10.2014 ( wcześniej pracowałam przy pracach sezonowych bez pośredników ) tygodniowo pracuje max. 35 godz. choć zdarzają się tygodnie w których pracowałam tylko 2 dni ( każdy po 7godz. ) umowę mam niby na 78 tygodni , ale przedłuża się ona co każde 2 tygodnie i okazało się właśnie , że jestem w ciąży ( 5 tydzień) w pracy oczywiście jeszcze nikt nic nie wie, i moje pytanie jest takie czy jeśli poinformuję pracodawcę to mogą mnie zwolnić? czy powinnam najpierw dostarczyć jakieś zaświadczenie , że jestem w ciąży czy tylko ustnie poinformować i do kiedy najpóźniej mam czas , aby to zrobić? Czy ewentualnie przysługuje mi jakiś zasiłek chorobowy z tytułu ciąży , a musze dodać , że jest to nie lekka praca na magazynie więc nie wiem czy dam rade długo popracować , bo już czasmi po paru dniach ciągłej pracy boli mnie brzuch. i czy jeśli ewentualnie będę na zwolnienu chorobowym pracodawca może mnie zwolnić? Nie mam naprawdę pojęcie nigdy nie byłam w takiej sytuacji, gdzies wyczytałam, ze aby dostać zasiłek trzeba przepracować 26 tygodni w ciągu ostatnich 36 miesięcy , czy jeśli mam nie pełne tygodnie pracy tj. nie pełne 35 godz. tygodniowo to tydzień ten jest uznawany jako “jeden z tych 26″ czy powinnam przepracować 26x 35godz? i czy wcześniejsza praca sezonowa tez zalicza się do tego okresu?Wiem , że nie łatwo jest dostrać zwolnienie od lekarza , ale jeśli uda się takie dostać to powinnam najpierw poinformować pracodawcę o ciąży czy od razu dać zwolnienie? i czy najlepiej poczekać , aż mine te 26 tygodni.Przepraszam , że tak chaotycznie , ale na prawdę nie wiem co robić. BARDZO PROSZE O SZYBKA POMOCW TEJ SPRAWIE!!!
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 1:58 pm   

baileys napisał/a:
Anna.85, tak na poczatek zapytam od kiedy ciaza to choroba ????
pozatym to na forum masz juz tyle odpowiedzi na twoje pytania ze wystarczy poszukac . Opcja "szukaj "w prawym gornym rogu naprawde nie gryzie .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 1:58 pm   

[quote="Anna.85"]
baileys napisał/a:
Anna.85, tak na poczatek zapytam od kiedy ciaza to choroba ????
pozatym to na forum masz juz tyle odpowiedzi na twoje pytania ze wystarczy poszukac . Opcja "szukaj "w prawym gornym rogu naprawde nie gryzie .[/quote

Nie mowie , ze ciaza to choroba, ale nie ma czegoś takiego jak zasiłek "ciążowy", a praca która wykonuje jest naprawdę ciezka , przez 7 godzin prawie bez przerwy się dźwiga, nawet do 15-20 kg na raz , a zanim pojde do pracodawcy i poinformuje go o ciąży i ewentualnie czy mogą dac mi do wykonywania jakas lzejsza prace , co graniczy z cudem , bo w naszej pracy takiej nie ma, chciałam się upewnić czy przysługuje mi w razie coś jakiś zasiłek i czy mogą mnie zwolnic, bo latwo jest powiedzic ze ciaza to nie choroba i można pracować oczywiście, ze tak tylko jeśli ma się gdzie , a po drugie ja zaczelam prace dopiero 2 miesiące temu, a w większości postow które czytałam kobiet pracowaly już znacznie dluzej lub miały normalne kontrakty, a typowo takiej sytuacji jak ja nie znalazłam. Ale dziekuje naprawdę bardzo mi pomoglas.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 2:00 pm   

Jadwiga84
Cytat:
Moja znajoma też miała umowę przedłużającą się co tydzień czy dwa i ją zwolnili i żadnej kasy nie dostawała, ale może po prostu nie załatwiła tego jak trzeba. Prawdopodobnie pracodawca Cię zwolni (chociaż teoretycznie nie ma takiego prawa z powodu ciąży), więc nie ma sensu tu dyskutować jakie warunki powinien zapewnić kobiecie w ciąży, jeżeli nie jesteś w stanie wykonywać zaproponowanej przez pracodawcę pracy to masz prawo do zasiłku chorobowego z UWV, ale wypłacany pośrednio przez pracodawcę w czasie trwania umowy o pracę i po zwolnieniu bezpośrednio z UWV i ile tej kasy to jest uzależnione ile średnio pracowałaś tygodniowo w ciągu ostatniego bodajże roku. Z tymi 26 tygodniami z ostatnich 36 to chyba pomyłka, bo to dotyczy zwykłego zasiłku dla bezrobotnych, a Ty będziesz dostawać raczej zasiłek chorobowy. Teraz jeszcze istotna kwestia czy masz meldunek. Jak nie masz meldunku to po zwolnieniu przez pracodawce też chyba żadnej kasy nie dostaniesz, jedynie zasiłek dla bezrobotnych być może. Jak masz meldunek i pracodawca Cie zwolni zanim go powiadomisz o ciąży to także masz prawo z UWV do jakiejś kasy. Najlepiej jakbyś dowiedziała się bezpośrednio w UWV jak wygląda sytuacja w Twoim przypadku. I zasiłek macierzyński też się da załatwić (6 tygodni przed planowanym porodem, automatycznie po zasiłku chorobowym). Ale trzeba to załatwić krok po kroku. Teraz najważniejsze to czy masz meldunek i zastanawiam sie czy dla UWV ważne jest który to tydzień ciąży, ale to chyba nieistotne. Chociaż jak 5 tydzień to mogą robić delikatne problemy.
czesc postu edytowana na forum nie podajemy linkow do innych for

 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Lis 06, 2015 1:32 pm   

przeniesione


ooostarzynska napisał/a:
Witam! Jestem w 12 tyg ciąży, pracuje przez biuro pracy na Fazie A, umowę mam do stycznia 2016, planuję przejść na zwolnienie chorobowe, czy orientuje się ktoś czy pracodawca może mi w czasie zwolnienia wypowiedzieć umowę i czy ma obowiązek mi ją przedłużyć do końca ciąży? Przypominam że jestem w 12 tyg czyli w tym podobno "magicznym" okresie ochronnym.

Pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group