NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wezwanie do zapłaty TEMPO TEAM
Autor Wiadomość
nevioo 
Poczatkujacy
Oszukany

Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 7
Wysłany: Pią Sty 30, 2015 10:34 pm   Wezwanie do zapłaty TEMPO TEAM

Witam, pracowałem w tempo team jakieś 5 tygodni i musiałem zjechać do PL ponieważ miałem problemy rodzinne i po jakimś czasie (6tyg) dostaje wezwanie do zapłaty 210 euro za szkolenie oplejding do pracy na magazynie i za to że mi za dużo godzin urlopowych wypłacili

Czy mam się tym martwić czy mogę to olać i jakie konsekwencje ?
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Sty 31, 2015 10:37 am   

Witam,

Pewnie Cie szkolili bo chciales zostac na "dluzej " a ze zjechales po kilku tyg to pewnie chca zwrotu kosztow za szkolenie

Jak nie oddasz to pewnie sprawa pojdzie dalej i oddasz nie 210 e a np 400 e wraz z odsetkami i kosztami windykacji :036:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Sob Sty 31, 2015 10:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arjuna
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 10
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 10:24 am   

To koordynator, ani kierownik nie poinformowali Cię o tym, że będziesz obciążony kosztami?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 12:52 pm   

Arjuna, a co to za roznica kto poinformowal . Pozatym naucz sie czytac nevioo, nie napisal kto mu wyslal ta informacje . Poprostu dostal list/mail i ma do zaplaty dana sume.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nevioo 
Poczatkujacy
Oszukany

Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 7
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 9:37 pm   

Mówiła mi że koszty to 110 euro i jak coś to mi to sciagną z wakacyjnego a list przyszedł 210 euro bo za dużo mi wypłacili i 100 euro godzin urolopowych.

Chcę się z nimi jakoś dogadać, ale z tego co czytałem na necie nie jeden miał już taką akcję i po prostu kazali to olać, bo to ich błąd ze za dużo mi wypłacili a na forum prawnym pisali że z prawnikiem jak rozmawiali to kazał to wyrzucic do kosza bo nic zrobić nie mogą.
Ostatnio zmieniony przez nevioo Nie Lut 01, 2015 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arjuna
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 10
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 10:15 pm   

Ty się naucz czytać. Powinien zostać poinformowany przy zerwaniu umowy o tym, że zostanie obciążony, a informację tę dostał z pewnością na tpoincie. Nie udawaj mądrej, bo do tematu nic nie wnosisz.
Ostatnio zmieniony przez Arjuna Nie Lut 01, 2015 10:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nevioo 
Poczatkujacy
Oszukany

Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 7
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 10:37 pm   

Arjuna tpoint jest po holendersku :)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 11:05 pm   

nevioo, jezeli podpisywaes co kolwiek o kosztach szkoelenia itd to tak maja jak najbardziej prawo to z ciebie sciagna . Takie cos jest prawnie ustalone , czy to zostales poinformowany w chwili zrywania kontraktu czy nie . Jezeli nic nie podpisywales o zwrocie ew. kosztow to musisz im zwrocic tylko za godziny urlopowe ktore ci za duzo wyplacili .
Arjuna, ty jak narazie nic nie wniosles do tematow w ktorych sie wypowiedziales , wiec to ty sie nie mondruj cwaniczku .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
nevioo 
Poczatkujacy
Oszukany

Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 7
Wysłany: Nie Lut 01, 2015 11:11 pm   

Ale to ich bład, że źle wypłacili ?


a w liscie nie pisze ze to za oplejding tylko tak: "Negatieve eindafrekening, zijnde teveel uitbetaalde vakatie-uren"
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 10:28 am   

nevioo,
Cytat:
Ale to ich bład, że źle wypłacili ?


niektorzy robia na forum wiele szumu ,kiedy firma im za malo placi, lub nie placi wogole ,staraja sie wiec za wszelka cene o zwrot naleznego
w twoim przypadku jak widac z powyzszego , firma wyplacila ci za duzo pieniedzy ma prawo zadac zwrotu

ciekawi mnie jak ''zjechales'' za pozwoleniem, czy z dnia na dzien porzuciles prace ?
 
 
ossamus 
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 42
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 3:17 pm   

Pracownik na fazie A moze z dnia na dzien zakonczyc wspolprace bez konsekwencji.
 
 
nevioo 
Poczatkujacy
Oszukany

Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 7
Wysłany: Pon Lut 02, 2015 3:54 pm   

Nie porzuciłem tylko poszedłem do mojego kordynatora i powiedziałem jaka jest sytuacja i zapytałem czy mogę zjechać na czas nie okresl. powiedział ze tak i jak bd chciał wrócic mam zadzownić a tutaj taki list, tak ja na fazie A byłem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group