NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gwarantowane godziny pracy na fazie B
Autor Wiadomość
phela
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 3
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 11:48 am   Gwarantowane godziny pracy na fazie B

Witam serdecznie.
Dreczy mnie pewna sprawa. Otoz dostalem niedwno faze B na ktorej gwarantuja mi tylko 31 godzin pracy tygodniowo (ze wgledu na to, ze pracuje w HOLENDERSKIM systemie 5 zmianowym) Raz w miesiacu przypada tylko 3 dni pracy w tygodniu wyplatowym. Ogolnie rzecz biorac to pracodawca wywiazal sie ze swojej umowy bo pracowalem tyle ile musialem - 6 dni z tym, ze 3 dni poszly na poprzedni tydzien wyplatowy a 3 dni na przyszly.

Tak jak wspomnialem wczesniej raz w miesiacu przypada mi 3 dni do mojej wyplaty. Pamietam jak na poczatku moja agencja robila problemy z moim przejsciem z systemu 3 zmianowego na system 3 zmianowym. Tlumaczyli sie wlasnie tym, ze raz w tygodniu mam tylko 3 dni do wyplaty a w umowie mam 31 godzin wiec im to nie pasowalo no ale moj szef pogadal i jakos pracuje na tej 5 zmianowce.

Juz 2 razy wyplacili mi pieniadze tylko a te 3 dni a nie za 31 godzin !! Jak to jest ?? Ogolnie pracodawca sie wywiazal bo pracy mialem tyle ile mi gwarantowal tylko, ze czesc dni pracy poszlo na obecna wyplate a czesc dni na przyszla. Na moja logike jest to ich blad w systemie i mimo wszystko musza mi placic.

Wole najpierw zapytac was i sie utwierdzic badz nie i podjac dalej dzialania.

Pozdrawiam.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 8:39 pm   

phela napisał/a:
Otoz dostalem niedwno faze B na ktorej gwarantuja mi tylko 31 godzin pracy tygodniowo
A wiec powinas dostawac przelew za 31 godzin tygodniowo i w "nosie" bym mial ze pracuje w systemie 3 zmianowym czy 5 zmianowym ... :029:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 9:23 pm   

Niestety system 5-cio zmianowy ma to do siebie, ze nie wypracuje sie godz pracy przewidywanych w kontrakcie.
6 dni pracy i 4 dni wolne, czyli w ciagu miesiaca jest 18 dni pracy.
W jednym tyg moze byc 45 godz (6 dni pracy), a w innym 15 godz (2 dni pracy).
W umowie 31 godz tyg jest podane jako srednia z kilku m-cy.

PS. Osobiscie uwazam, ze 5-cio zmanowka jest super systemem pracy.
Duzy dodatek zmianowy 48,5% ale malo godz, czyli mniej pracy ale pieniadze takie jak przy 40-to godzinnym tyg pracy. Poza tym mozna wziasc 6 dni urlopu i 2 tyg wolnego :041:
Ostatnio zmieniony przez Jagoda97 Wto Mar 13, 2012 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 1:13 pm   

Nie znalazłem tematu bardziej pasującego do mojego problemu, otóż od dwóch miesięcy pracuję w jednej firmie na fazie b i w tym tygodniu siedzę w domu, bo podobno mnie nie potrzebują. Jak sie orientowałem to na fazie b powinni mi za to zapłacić, ale przeczytałem kilka razy mój konrakt, a tam zapis:
Cytat:

Artykuł 3 - Potwierdzenie zlecenia
1. (...)
2. Wymieniony w potwierdzeniu zlecenia wymiar pracy jest przypuszczalnym wymiarem pracy.
Pracownik nie może z tego tytułu wnosić żadnych roszczeń. Rzeczywisty wymiar pracy jest uzależniony od oferty pracy
u Zleceniodawcy. W myśl regulaminu dla pracowników pracownik ma prawo do wynagrodzenia wyłącznie za faktycznie
przepracowane godziny.
2. (...)


Czy taki zapis jest zgodny z prawem? Czy mam prawo sie kłocić? Proszę o odpowiedź. :013:
 
 
Fundacja
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 7
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 1:23 pm   


no prosze cie ...w ilu tematach na forum umiescisz jeszcze to samo?

fajnie ze chcesz pomoc , ale po co spamujesz forum tymi samymi linkami
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 24, 2015 2:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group