NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pią Mar 06, 2015 10:51 pm
kara z Uitzendbureau, mozna tak?
Autor Wiadomość
radeklwh 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 14
Wysłany: Pią Mar 06, 2015 10:46 pm   kara z Uitzendbureau, mozna tak?

Witam
Mam pytanie
Pracowałem w firmie i w mój ostatni dzień w pracy (redukcja etatów) na dowidzenia zrobiłem parę kółek na parkingu. I Uitzendbureau postanowiło wstrzymać moje pieniądze wakacyjne urlopowe i ostatnią wypłatę na wydatki związane z czyszczeniem śladów.. Cos koordynatorka mruczała że zapłacą tym za firmę sprzątającą.
Czy mogą zapłacić moimi pieniędzmi z z przepracowanych godzin?
Nie powinni przypadkiem przedstawić mi fakturę i rządac pieniędzy?
Przeciez komornikami nie są a nawet on bierze 40% wypłaty!!!!
Żadnych zobowiązań podpisując umowę nie podpisywałem ze bede odpowiadał za powstałe szkody gdziekolwiek, na i po za terenem firmy.
Pozdrawiam
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 9:08 am   

Ależ oni z ludzi robią głupa. Ta juz widzę jak zamawia firmę żeby posprzatala kostkę brukowa z gumy. Powiedz jej niech poczeka na deszcz samo w końcu zniknie. A jak chce to weź karchera i zmyj pod ciśnieniem. Te ślady są na parkingu na terenie firmy czy na gdzieś przy ulicy. Ciekawe czy jak tiry robią ślady to tez przed odjazdem każą im płacić za mycie.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Sob Mar 07, 2015 9:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radeklwh 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 14
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 9:19 am   

to było na parkingu samochodowym pod pracą... teren firmy.. ale z jakiej paki chcą mi kasę wstrzymać? tak się nie da bo nie mają mocy komorniczej przecież!!
http://www.youtube.com/watch?v=ZjtBgw3EpMQ
tak to wyglądało bo kolega nagrał.. no nie jestem z siebie dumny ale bez przesady... 19 sekund jazdy bokiem, 4 kółka i afera już?
nawet rozmawiałem z dyrektorem zakładu i on nie mam nic przeciwko żebym sam to usuną... to szmatą schodzi nawet... paranoja.. ale pytanie dalej jest czy mogą tak zrobić z moimi pieniędzmi..!!???????
chyba sam w poniedziałek pojadę do praxisa i kupię szczotkę ryżową albo jakąś inną extra twardą i pojadę to wyczyszczę na chama
tylko jak z nimi rozmawiać mam bo w poniedziałek mam być u nich na 9, co powiedzieć jak by chcieli takie coś zrobić, sądem, adwokatem ?
Ostatnio zmieniony przez radeklwh Sob Mar 07, 2015 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 9:51 am   

Moim zdaniem biuro nie ma nic do tego bo to nie ich teren. Co najwyżej właściciel firmy może mieć cos do powiedzenia bo to na jego terenie. Poza tym kostki nie rozwalales. Tylko trochę pobrudziles guma która po kilku deszczach sama splynie. Tylko my sobie możemy tu gdybac ale to oni przetrzymują twoje pieniądze i krzyczeć sobie można ile wlezie.
 
 
radeklwh 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 14
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 11:14 am   

no tylko że dyrektor z zakładu gdzie pracowałem zadzwonił do biura i poinformował o zdarzeniu i zażądał naprawy tego od biura bo jestem ich pracownikiem a oni kasę chcą zamrozić.!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 11:32 am   

radeklwh napisał/a:
ale z jakiej paki chcą mi kasę wstrzymać? tak się nie da bo nie mają mocy komorniczej przecież!!
z takiej ze maja do tego prawo , nawet jest to w prawie ustalone
Cytat:
Uw werkgever kan de schade alleen op u verhalen (bijvoorbeeld door loon in te houden) als hij kan bewijzen dat u de schade met opzet of door bewust 'roekeloos handelen' hebt veroorzaakt.

https://www.juridischloke...heid-werknemer/
feel_x napisał/a:
Moim zdaniem biuro nie ma nic do tego bo to nie ich teren.

Jednak ma i to bardzo duzo
Cytat:
Kan ik als werkgever aansprakelijk gesteld worden voor de schade die mijn werknemer aan een derde toebrengt?

Ja, dat is mogelijk. En niet alleen voor de werknemers die bij u werken op grond van een arbeidsovereenkomst, maar bijvoorbeeld ook voor uitzendkrachten of vakantiewerkers. De wet spreekt namelijk van ondergeschikten.

https://www.das.nl/kennis...derde-toebrengt
Czyli firma obciaza biuro pracy , a biuro pracy obciaza ciebie bo jest twoim pracodawca .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Mar 07, 2015 11:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 1:52 pm   

Za glupote sie placi ... :029:

[ Dodano: Sob Mar 07, 2015 1:55 pm ]
Jednak z 2 strony raczej nie powinni az tyle "zakosic " za taka glupote ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
ewelinahh19
Nieśmiały użytkownik
ewelinahh19

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 62
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 2:45 pm   

Ja na twoim miejscu do poniedziałku po prostu bym to usunęła,porobiła fotki i z tymi fotkami udała się na rozmowę. Skoro sam to usuniesz, nie powinno być sprawy o ile jest to uczciwe biuro...
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 3:45 pm   

Beny.rac napisał/a:
Jednak z 2 strony raczej nie powinni az tyle "zakosic "

A ja podejzewam ze jak wynajma firme czyszczaca to jego miesiecznej wyplaty zabraknie.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 6:08 pm   

Cytat:
A ja podejzewam ze jak wynajma firme czyszczaca to jego miesiecznej wyplaty zabraknie.


Oho, juz nie przesadzaj kolezanko.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 07, 2015 6:34 pm   

ewelinahh19 napisał/a:
Ja na twoim miejscu do poniedziałku po prostu bym to usunęła,porobiła fotki i z tymi fotkami udała się na rozmowę. Skoro sam to usuniesz, nie powinno być sprawy o ile jest to uczciwe biuro...


Jestem tego samego zdania ...

Niczego nie zepsules, no zebys im kostki z bruku powyrywal , okna powybijal to inna sprawa.. ale troche sladow po kreceniu kolek i afera na calego.

(koordynatorka az taka nadgorliwa ? wierzyc sie nie chce ...jesli zatrzymaja Ci wyplate dzwon do http://www.sncu.nl/ )
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Mar 07, 2015 7:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Mar 08, 2015 1:19 am   

Akcja niezbyt taktyczna hehe,

ale niech chociazby ci pokaza faktury na ile byla ta szkoda, jakies oficjalne pismo, przeciez jak doszli ze to "akurat" 1 pensja miesieczna i wakacyjne?
 
 
radeklwh 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 14
Wysłany: Nie Mar 08, 2015 7:09 am   

dziękuję za porady, za głupotę się płaci... człowiek całe życie się uczy :039:
zrobię tak jak chciałem zrobić, w poniedziałek rano jadę porozmawiać z uitzendbureau o tej sytuacji. Jak się uprą na firmę sprzątającą to lecę do praxisa po szczotkę ryżową albo jakąś inną twardą i usunę to na "chama", zanim mnie z parkingu wyrzucą to zdążę usunąć połowę :072: i będę miał ewentualnie mniej do płacenia.. no ale usuwać coś co schodzi samo? przecież jak ja pojechałem z dyrektorem zakładu rozmawiać to po rozmowie miałem wziąłem szmatę i normalnie schodziło na sucho, dwa tygodnie, trochę deszczu i by znikło.. na uczciwość uitzendbureau nie liczył bym bo to SBAflex, a koordynatorka Ela z firmy gdzie pracowałem to głupia jest strasznie i raczej nie pomoże a zaszkodzi. Jak dzwoniła do mnie i nie o tym poinformowała to w trakcie rozmowy krzyczała na mnie że mam tam nie jechać do firmy itd, że mam zakaz rozmawiania z dyrektorem, że nie życzy sobie żebym tam jechał i rozmawiał .. myślałem że wyjdę z siebie, bo jak ktoś może mi zabronić jechać i porozmawiać? takie nielogiczne rozmowy wyprowadzają mnie z równowagi.. po moich słowach do niej "...a ja nie życzę sobie żeby Putin wysyłał wojska na Ukrainę" pojechałem, porobiłem zdjęcia, porozmawiałem a dyrektor napisał do nich maila że byłem, przeprosiłem, i że on nie ma nic przeciwko żebym ja to zrobił. teraz kwestia co oni mi powiedzą jutro rano. Albo się z nimi dogadam że sam to zrobię albo sam to zrobię bez dogadania to firma sprzątająca nie będzie miała co robić.. zresztą jak by co to chcę być przy tym sprzątaniu bo to jest może 1h roboty i będę z zegarkiem w ręku siedział i liczył czas sprzątania i żądał faktury
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group