NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca z APT- kierowca
Autor Wiadomość
Jonathan
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 9:07 pm   Praca z APT- kierowca

Witam,
Szukając po raz pierwszy pracy w Holandii, wielokrotnie widziałem lub pytano się mnie czy mogę pełnić funkcję kierowcy i dowozić ludzi do pracy. Wiem że jako kierowca nic nie płacę, jako pasażer muszę płacić za dojazd. Wiem też że Holandia ma bardzo wysokie mandaty i muszę się liczyć z ewentualnym mandatem.
Ale o co tak naprawdę chodzi? Czy ludzie nie chcą jezdzić tymi samochodami? Co ryzykuje? Jak wygląda sprawa z ewentualnymi uszkodzeniami samochodu ( z mojej winy lub jak ktoś uszkodzić samochód na parkingu)? Jak wygląda sprawa z kosztami utrzymania samochodu, czy ktoś rozlicza że za dużo kilometrów, za duże spalanie?
A druga rzecz, w 2003 roku zrobiłem uprawnienia na wózki akumulatorowe, ale z powodu "leniwego oka" czyli braku widzenia obuocznego nigdy nie otrzymałem orzeczenia lekarskiego do pracy na stanowisko operatora. Czy takie uprawnienia są ważne w Holandii, bo nie wiem czy mam mówić że posiadam uprawnienia i czy ze schorzeniem oczu mogę w Holandii pracowac na wozkach? Tak samo wygląda sprawa z prawem jazdy kat. C, mam zdobione w 2007 roku, bez przewozu towarów i jakiś dodatkowych kursów. Z powodu wzroku nie wolno mi w Polsce prowadzić ciężarówek, jeżeli przyznam się w APT że mam prawo jazdy to zobaczą że mam C i na pewno padnie pytanie czemu nie jeżdze samochodem ciężarowym, wtedy wyda się że jest ze mną coś nie tak i z doświadczenia w Polsce wiem że firmy nie chcą takich ludzi zatrudniać.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 11:01 am   

Jonathan napisał/a:
Wiem też że Holandia ma bardzo wysokie mandaty i muszę się liczyć z ewentualnym mandatem.
to juz zalezy tylko i wylacznie od twojej prawej nogi .
Jonathan napisał/a:
Jak wygląda sprawa z kosztami utrzymania samochodu,..
te koszta sa dla b.pracy . A co km to zalezy na co wam pozwalaja . Czy mozecie robic tym autem wycieczki czy jezdzic do sklepu itd zalezy tylko i wylacznie od b.pracy i to znimi powinienies takie sprawy omawiac i prosic o potwierdzenie na papierze . Jezeli nie omowisz takich spraw moga ciebiepociagnac do odpowiedzialnosci za extra najezdzone km bo ty jako kierowca odpowiadasz za to auto . Co do szkody to wszytko powinno byc opisane w kontrakcie i podpisane przez ciebie i b.pracy . Osobiscie poradze ci jak sie zgodzisz na bycie kierowca to zrob zdjecia z chwili przyjecia auta do uzytku najlepiej z kims z b.pracy jako swiadkiem zrob sobie taki opis szkod auta i daj to do biura . Poprostu zabezpiecz sie na przyszlosc .
Jonathan napisał/a:
czy ktoś rozlicza że za dużo kilometrów,
czesto tak ,jezeli masz jakis objazd opisuj to codziennie przy kilometrowce a zawsze bedziesz kryty .
Jonathan napisał/a:
A druga rzecz, w 2003 roku zrobiłem uprawnienia na wózki akumulatorowe
dlugosc waznosci takiego papierka jest przewaznie na 5 lat . Wiec w miedzy czasie musiales go przedluzyc . by zachowac jego waznosc . Nie zrobiles tego masz ten certyfikat nie wazny . Mozesz powiedziec ze w 2003 wyrobiles takowy ale go nie przedluzales .
Jonathan napisał/a:
Tak samo wygląda sprawa z prawem jazdy kat. C,
i odrazu zaznaczysz ze masz taka wade i opowiesz z jakiego powodu nie masz doswiadczenia ani na wozkach ani w jezdzie ciezarowka .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Kwi 30, 2015 11:02 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group