NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmowa wypłaty chorobowego a pobicie w OTTO. Pomocy.
Autor Wiadomość
TimerNL 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 1:57 pm   Odmowa wypłaty chorobowego a pobicie w OTTO. Pomocy.

Witam.

Mam dosyć poważny problem aktualnie i bardzo proszę Państwa o pomoc.
Mieszkam na Otto lokacji w niemczech (laarbruch). W tą niedzielę zostałem pobity przez grupę polaków na w/w lokacji czego następstwem jest poważny uraz żebra oraz obita twarz. Sprawa jest zgłoszona na policję, jest obdukcja.
Dziś dowiedziałem się od managera parku, że ludzie ktorzy mnie pobili przekazali mu, że rzekomo to ja byłem agresywny. Przy próbie zgłoszenia seek-a pani w biurze oświadczyła mi, że nie przyjmie ode mnie tego zgłoszenia z tego wlasnie powodu lecz po krotkiej rozmowie, gdy podałem jej informacje o zajściu i dokumentach ze szpitala i policji stwierdziła, że przyjmnie zgłoszenie lecz bez prawa do wypłaty do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.
Kilka minut po tym zostałem wezwany do biura aby podpisać rozwiązanie umowy za obopólnym porozumieniem, na chwilę obecną odmówiłem. Dowiedziałem się również, że muszę opuścić lokację dziś wieczorem.
Niebardzo wiem co mam robić. Co mam podpisać, jak się zachować i na co uważac. Mam mało czasu na reakcję.
Miałem plan poprosić kogoś o przewiezienie mnie do znajomego do Tilburga i tam dochodzić do siebie lecz bez wypłat z chorobowego nie dam sobie rady tam (zaznaczam, że będę się przynajmniej miesiąc kurował gdyż żebro zostało dosyć mocno stłuczone).
Czy mogą Państwo mi coś doradzić w mojej sprawie?
Czy legalne jest aby wstrzymać wypłatę z seek-a?

Pozdrawiam serdecznie.

Arkadiusz
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 3:29 pm   

TimerNL, zazwyczaj bujki na terenie firmowym lub domkach koncza sie natychmistowym zwolnieniem obu stron nie koniecznie za porozumieiem stron . Moze to tez byc dyscyplinarnie .
TimerNL napisał/a:
Sprawa jest zgłoszona na policję, jest obdukcja.
w tym wypadku bedziesz musial im zalozyc sprawe cywilna , wiec zglos sie z tym do adwokata w niemczech bo tam to sie stalo .
TimerNL napisał/a:
Dziś dowiedziałem się od managera parku, że ludzie ktorzy mnie pobili przekazali mu, że rzekomo to ja byłem agresywny.
gdzie sie 2 kloci/bije tam jest dwoch winnych nie nam ozekac o winie , zrobi to sedzia od tego jest .
TimerNL napisał/a:
Kilka minut po tym zostałem wezwany do biura aby podpisać rozwiązanie umowy za obopólnym porozumieniem,....
mieli do tego prawo . Jednak rozwiazujac z toba kontrakt musza ciebie zglosic do UWV ziek uit dienst o ile lekarz stwierdzil niezdolnosc do pracy .
TimerNL napisał/a:
zaznaczam, że będę się przynajmniej miesiąc kurował gdyż żebro zostało dosyć mocno stłuczone
Sam to stwierdzasz czy stwierdzil to lekarz ? jezeli stwierdzil lekarz nie bedziesz mial problemow z lekarzem zakladowym z UWV w innym wypadku mozesz sie zdziwic .
TimerNL napisał/a:
Czy legalne jest aby wstrzymać wypłatę z seek-a?

oni jak widze jeszcze nie zglosili twojego chorobowego to jak ci mogli je wstrzymac ? Najpierw zalatw zeby cie zglosili do UWV jako ziek uit dienst . Jezeli nie zrobia tego to sam to zglos w UWV nr tel 09009294.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Kwi 28, 2015 3:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TimerNL 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 12:45 pm   

Tak z tym, ze ja tak jak napisalem nie podpisalem papieru o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron więc nadal mam umowę o pracę z otto. Dzis dzwonłem do pani z biura i powiedziała, że moje zgłoszenie dot. seek-a jest przyjęte ale nie będą mi za to wypłacone pieniądze do czasu wyjasnienia sprawy a przecież może to potrwać kilka miesięcy. Czy ona ma do tego prawo? Czy jest to legalne?
Czy w takiej sprawie jak nadal mam umowę nadal powinienem zadzwonić do uwv?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 1:01 pm   

TimerNL, a jaka faze masz ?
seek-a moga ci jak najbardzie wstrzymac a nawet nigdy ci go nie wyplacic bo takie cos nie istnieje . Ale za to chorobowe , ziektewet moga ci wstrzymac jak nie wieza ci ze jestes faktycznie chory , ale w tej sytuacji musieli by ciebie poslac do lekarza zakladowego . Jest tez opcja ze zerwali z toba kontrakt i musza ciebie zglosic ziek uit dienst do UWV . Jednak jak to zrobia to na pewno zglosza powod zerwania kontraktu i watpie by obeszlo sie bez porady u adwokata .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Kwi 29, 2015 1:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TimerNL 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 1:43 pm   

Dzięki za szybką odpowiedź. Mam również częćść informacji z zewnątrz
Po rozmowie z UWV dowiedziałem się, że nie mogę sam zglosić seeka jeżeli nadal jestem na umowie z uitzendbiurem, to leży w ich kompetencji. Dostałem także numer do Juridish Loket gdzie można uzyskać darmową poradę prawną. I teraz:
Agencja pracy ma prawo wszcząć swoje małe postępowanie ale na nie więcej niż 14 dni. Nie ma możliwości wstrzymania pieniędzy z seeka na dlużej niż ten okres.
Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli sam zerwę umowę to będę mógł zgłosić chorobę do uwv?

[ Dodano: Śro Kwi 29, 2015 2:52 pm ]
Nie zauważyłem pytania o fazę: faza A
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 3:58 pm   

TimerNL, w chwili zgloszenia sie na chorobowe zakonczyl sie twoj kontrakt . Nie wiezysz poczytaj w swoim kontrakcie o prace . Co do mozliwosci zgloszenia sie na Chrobowe do UWV jest ta mozliwosc tylko musisz powiedziec ze miales faze A i zakonczyla sie z powodu choroby a pracodawca nie chce ciebie zglosic . I wlasnie dlatego sie sam zglaszasz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Maj 04, 2015 11:12 pm   

TimerNL - sorki ze sie wtrącam, ale....
Nie ma takiego slowa jak seek, seek-a. Jest ZIEK - chory
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group