NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż mieszkania - jakie koszta mnie czekają?
Autor Wiadomość
hefliczek 
Poczatkujacy

Wiek: 37
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Kwi 25, 2015 3:31 pm   Sprzedaż mieszkania - jakie koszta mnie czekają?

Witam, w przyszłym roku planuję sprzedać mieszkanie w Holandii, mieszkanie kupowałem z myślą by je wyremontowac i po kilku latach sprzedać z zyskiem....Ktoś sie orientuje czy jeśli cena sprzedaży będzie np o 20tys euro wyższa od ceny zakupu, mogę poprostu te pieniądze na swój sposób zainwestować np kupno mieszkania w Polsce?? Zaznaczam, że mam zamiar sprzedać mieszkanie i całkowicie zakończyć przygodę z Holandią. Jakie podatki z uwagi na zakup będę musiał uiścić zanim wyjade, żeby później będąc już w Polsce nie dostać kosmicznej kwoty do spłaty od belastingu?
Ostatnio zmieniony przez hefliczek Sob Kwi 25, 2015 3:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 2:58 pm   

hefliczek, koszta notariane , koszta maklera , koszta ogloszen , koszta splaty hipoteki i jej zamkniecia .
Co do zysku z domu to mozesz go bez kosztow ponownie zainwestowac( do 3 lat od sprzedarzy ) w kupno nowego domu i jak sie nie myle wewentualnie w remont nowego domu ( tylko i wylacznie w NL ) w innym wypadku zaplacisz podatek od danej sumy . Jednak co do wysokosci tej sumy radze ci sie zglosic z tym do Urzedu podatkowego bo tylko oni ci wyjasnia to najepiej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Kwi 27, 2015 3:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 6:51 pm   

hefliczek napisał/a:
Zaznaczam, że mam zamiar sprzedać mieszkanie i całkowicie zakończyć przygodę z Holandią.


Witam wszystkich.
Chciałbym spytać, jeśli można, jakie powody Tobą kierują że planujesz całkowicie wyjechać z NL?
bo ja właśnie szykuję się na wyjazd w odwrotną stronę.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Wto Kwi 28, 2015 6:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marcinekpl 
Gaduła
The one and only

Wiek: 45
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 8:42 pm   

Pobedziesz tu jak ja np 8 lat to bedziesz mial dosc wscipskich falszywych Holendrow, panoszacych sie ciapakow, pogody, wilgoci, braku kultury, holenderskiej plaskosci, wszedzie tych samych malych sklepikow w takich samych malych miasteczkach i wiele innych..
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 12:59 pm   

Zgodzę się co do obrzydliwie nudnego krajobrazu. Jadąc na zakupy do normalnego sklepu w Kleve (DE) krajobraz zaczyna się zmieniać w pagórkowaty. Aż łezka staje w oku.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 2:16 pm   

Fegelein,

Prosze nie obrazac mojego Veluwe i Posbank! Tez mamy górki! ;)
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Śro Kwi 29, 2015 2:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zielakq7
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 9
Wysłany: Sob Maj 02, 2015 7:04 pm   

A ja mam pytanie odnośnie sprzedaży mieszkania które jest obciążony kredytem hipotecznym na 30lat. Po ilu latach można takie mieszkanie sprzedać po 2,3,5 czy 10 latach, jest jakieś minimum, czy to jest uwarunkowane zasadami każdego poszczególnego banku? Czy można sprzedać przed, po czy w tracie spłacania odsetek kredytu hipotecznego. Jeżeli można przez spłatą odsetek kredytu hipotecznego, to czy nie trzeba zapłacić jakiejś kary pieniężnej, czy można bez problemu przekazać kredyt wraz z odsetkami kredytu na osobę kupującą mieszkanie. Jak wygląda to w Holandii?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 02, 2015 10:35 pm   

zielakq7 napisał/a:
Po ilu latach można takie mieszkanie sprzedać po 2,3,5 czy 10 latach, jest jakieś minimum,
nie nie ma minium
zielakq7 napisał/a:
Czy można sprzedać przed, po czy w tracie spłacania odsetek kredytu hipotecznego
jak sie nie myle ale odsetki/rente bedziesz spalacal przez 30 lat .
zielakq7 napisał/a:
czy nie trzeba zapłacić jakiejś kary pieniężnej,
przy sprzedazy domu czyli przy jednorazowej spacie kredytu nie ma kar pienieznych .
zielakq7 napisał/a:
czy można bez problemu przekazać kredyt wraz z odsetkami kredytu na osobę kupującą mieszkanie.
tak jest to mozliwe ale takie sprawy omawiasz z kupujacym i bankiem udzielajacym tobie hipoteke . Mianowicie osoba kupujaca bedzie musiala wykazac swoja zdolnosc kredytowa przejmujac twoj dom z twoja hipoteke
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Maj 02, 2015 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
chris77
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 25
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 11:16 am   


zielakq7 napisał/a:
Czy można sprzedać przed, po czy w tracie spłacania odsetek kredytu hipotecznego
jak sie nie myle ale odsetki/rente bedziesz spalacal przez 30 lat .


Czy moglby ktos to potwierdzic, czy zaprzeczyc? Jak stanowi prawo bankowe w Holandii w tej materii? Czy jest to kwestia indywidualna kazdej umowy kredytowej? Jesli sprzedajemy dom z kredytem, kolejna osoba zaciaga kredyt zeby splacic nasz kapital. A my i tak placimy odsteki przez 30 lat? Troche w tym nie wiedze sensu.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 1:25 pm   

chris77, chodzilo w mojej odpowiedzi ze odsetki bedziesz placicl tak dlugo jak bedziesz mial hipoteke . Czyli sprzedajac dom zamykasz hipoteke poprzez jednorazowe jej splacenie i juz tych odsetek/renty nie musisz placic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Wrz 20, 2016 5:00 am   sprzedaz mieszkania

Prosze o wyjasnienie. Kupilem za np 125 a sprzedaje za np 160-170 po 3 latach.
Czy cos w ogole zarobie? Dodam ze splacam na biezaco. Jak wyglada to po sprzedazy? Dostane od banku tą różnice ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group