NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Kwi 01, 2015 8:18 pm
Rozliczenia roczne prąd-gas
Autor Wiadomość
marpie7
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 55
Wysłany: Pią Sie 03, 2012 8:41 pm   

Witam
Aby zmienić zaliczkę którą wpłacasz do Eneco należy:
1. Założyć konto na stronie internetowej Eneco : https://mijn.eneco.nl/aanmelden/
2. Po zalogowaniu się na własnym koncie wejść w zakładkę Termijnbedrag wijzigen
3. Suwakiem ustalić ile chcesz płacić zaliczki i kliknąć Pas mijn terminbedrag aan.
4. Czekać na list potwierdzający z Eneco
5. Cieszyć się z z załatwionej sprawy i otworzyć puszkę piwa.
Pzdr,
_________________
szukajcie a znajdziecie......:)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Lis 25, 2012 11:38 pm   

Mam takie pytanko. Do 8 grudnia mam kontrakt na gaz i prąd u jednego z dostawców. Czy w tym wypadku muszę im zgłosić, że chcę dalej u nich być, czy jeśli nic tym nie zrobię, to automatycznie przedłużą mi kontrakt na czas nieokreślony? Z mojej umowy nic się nie mogę rozczytać na ten temat, dodzwonić się nie mogę, a na maila do tej pory nic od nich nie dostałam po wysłaniu zapytania :072:
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 8:10 am   

Nie wiem w jakiej firmie jestes ale w nuonie nic nie zglaszalam ,chwile przed dniem konca umowy przyslali dokumenty o przedluzeniu i o stawkach
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 9:49 am   

No właśnie ewcia.pol w nuonie jestem. A jak dostalas od nich nowe dokumenty o przedluzeniu, to byla jeszcze opcja, aby ew. zmienic dostawce, bo np. warunki, ktore Ci zaproponowali nie byly atrakcyjne?
A tak wlasnie zagladam na prizewize.nl porownujac oferty i widze, ze NUON ma promocje na gas oraz prad i sie zastanawiam, czy moglabym z tego skorzystac?
:039:
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 10:00 am   

Agata: masz zawsze 7dni bedenktijd od otrzymania oferty wciagu ktorych mozesz zrezygnowac bez podania przyczyny.
popatrz czy te oferty nie sa przypadkiem dla nowych klientow
 
 
Madziuchna 
Poczatkujacy

Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 35
Skąd: a dużo by pisac...
  Wysłany: Pią Sty 23, 2015 10:35 pm   

Hej. Mógłby ktoś mi pomóc. Muszę podać stan licznika zużycia prądu i mam 2 taryfy. Laagtarief i Hoogtarief. Na liczniku wyskakują dwa stany licznika i nie wiem który jest który :-(
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Sob Sty 24, 2015 7:59 am   

Sprawdz w kontrakcie w jakich godzinach obowiazuje u Ciebie Laagtarief. U mnie jest to w weekendy i w nocy od 23.00 do 7.00. Hoogtarief obowiazuje w pozostalym czasie.
Potem sprawdz, ktory licznik akurat bije i bedziesz wiedziala, ktory jest ktory.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
wnt
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: Sob Cze 06, 2015 12:20 pm   

Dostałem wczoraj jaarnotę za gaz i prąd w Eneco.

Wyszło prawie 3300 kWh i ponad 1200 m3 za gaz. Dopłata 482 euro. Jeszcze nigdy takiej dopłaty nie miałem. Licznik spisany w porządku.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 6:45 am   

Możliwe, ze zuzycie miałeś większe a zaliczka, która placiles była taka sama, po podwyżce Twoja zaliczka pozostala na tym samym poziomie...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
wnt
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 1:05 pm   

OK.

Trudno się mówi, mus to mus. Zamówiłem Toona od Eneco do sprawdzania poboru prądu w domu i podpisałem umowę na 4 lata. Jestem ciekaw, co tak prąd ciągnie w domu, skoro znajomi sporo mniej płacą niż ja.

Dzięki i pozdrawiam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Cze 08, 2015 5:07 pm   

wnt napisał/a:
Jestem ciekaw, co tak prąd ciągnie w domu, skoro znajomi sporo mniej płacą niż ja.

Nie ma sie co sugerowac tym ile znajomi placa za prad i gaz.. znam osobiscie, takich co to w zimie w mieszkaniu w cieplych swetrach i walonkach chodza , byle tylko obnizyc rachunki za ogrzewanie .
Cytat:
Wyszło prawie 3300 kWh i ponad 1200 m3 za gaz.


Prad moze ciagnac wszystko co stare i niezbyt oszczedne , ale tez ,tak jak u mnie elektryczna suszarka do prania, plyta do gotowania ,czesciej zawyzaja rachunki
to co tu podales, to jest normalne rozliczenie roczne za dom, przynajmniej u mnie, z tym ,ze pradu zuzywam troche wiecej ,mam jakies 3500-3700 kW
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Cze 08, 2015 10:18 pm   

Witam,

A ja mam inne pytanie - na nowym mieszkaniu mieszkam od wrzesnia 2014 i od tego czasu prad i gaz dostarcza mi Oxxio .

Wczesniej wszytsko bylo ok i widzialem zuzycie za wrzesien , pazdziernik a po ich awari widze zuzycie od listopada ...

Czy jesli korzystam z pradu i gazu od wrzesnia to rozliczenie roczne powinienem dostac w styczniu lutym 2015 czy po roku kalendarzowym czyli we wrzesniu 2015 ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group