NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zna ktos NL JOBS z Opola
Autor Wiadomość
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 6:17 pm   

Ja bym Ci dowalila kare za ortografie. Cut natury.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
armagedon 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 5
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 9:48 am   

Jakaś zakompleksiona, pani jest?
A moze niespełniona nauczycielką polskiego!
:043:
 
 
N0reczka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 05 Kwi 2011
Posty: 13
Wysłany: Wto Kwi 05, 2011 10:34 pm   

Witam. Chciałabym podnieść temat i dowiedzieć się czegoś o tej firmie. Przeszukałam wiele stron i poczytałam trochę na temat biur pośrednictwa pracy. Głównymi skargami są złe warunki mieszkaniowe, kary, małe wynagrodzenie. Poczytałam trochę na temat nl jobs i piszecie że mieszkacie w hotelu lub domku, jest ciepła woda lodówka telewizor (czasem z polską telewizją) więc na tle innych firm biuro wypada nieźle. Kary - cóż może nie pościelone łóżko to przesada ale widziałam film na you tube jak ludzie mieszkają i jaki syf mają w domku i sama dałabym karę za coś takiego ( w Anglii takie kontrole to standard). I najważniejsze kasa - zaproponowano mi 248 na tydzień ok 75 za dom i 18 za ubezpieczenie może nie jest to jakaś najwyższa kwota ale spotkałam się z niższymi ofertami.
Czy osoby pracujące tam w 2010r mogły by się wypowiedzieć na temat tej firmy? chodzi mi o pracę w sezonie bo wiadomo że w zimie jest gorzej.
Pozdrawiam
 
 
flowerpower9 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 19
Wysłany: Pią Cze 24, 2011 5:44 pm   

powiedzcie mi jak wygląda praca z firmy NL JOBS w Gravenzande (gdzies w rejonie Maasdijk).
cos przy pomidorach ma byc robota, a mieszkanie w domkach 6-8 osobowych.
czy ktoś tam pracował, prosze podzielic sie opiniami. pozdrawiam
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 9:03 am   

Ja pracuje w szklarni pomidorow wlasnie w tym rejonie. Jesli chodzi o sama firme nl-jobs to nie ma co narzekac, sa duzo gorsze, ale konkrety. Mieszkania sa w miare ok, wszystko zalezy jacy ludzie mieszkaja i jak dbaja, w koncu to oni tam mieszkaja. Jest wszystko co w domu byc powinno. Kazdy rejon ma swojego opiekuna, ktory zjawia sie raz w tygodniu z cetlami (pasek z wyplaty) i jesli uda ci sie na niego trafic to mozesz mu zglosic czego ci trzeba, czego brakuje itp. Jeden opiekun zapamieta i zalatwi sprawe, a drugi oleje, tak to juz jest. Mozna tez zglaszac problemy w biurze pod specjalnym nr. telefonu.
W sezonie czesto jest tak ze w domku robi sie przeludnienie, do pokoju potrafia wepchac nawet 4 osoby, nie ma gdzie sie rozpakowac, a jak ktos chrapie, lub smierdzi to jest masakra.
Do i z pracy dowoza cie firmowymi autami.
Pobieraja oplate 75e za mieszkanie i ubezpieczenie. Wyplaty sa praktycznie zawsze na czas.

Jesli masz jakies konkretne pytanie to wal smialo.
 
 
flowerpower9 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 19
Wysłany: Nie Lip 10, 2011 12:40 pm   

jak na razie neistety, cisza, ale podobno mam wyjechaćw srode wlasnie do gravezande do pomidorów. a czy ktos sie orientuje, jak to jest z tymi zwolnieniami, co zwalniaja z dnia nadzien, dają do podpisania holednerski świstek papieru (kuzyn tak miał) i zwalniają z miejsca??? o co w tym codzi, bo przez to siętrochę boję wyjazdu? co w tym zwolnieniu napisanym po holendersku jest za treść tłumaczona na polski???

ktos tak zostal zwolniony?

[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 4:20 am ]
a czy ksie orientujesz, jak to jest z tymi zwolnieniami, co zwalniaja z dnia nadzien, dają do podpisania holednerski świstek papieru (kuzyn tak miał) i zwalniają z miejsca??? o co w tym chodzi, bo przez to się trochę boję wyjazdu? co w tym zwolnieniu napisanym po holendersku jest za treść tłumaczona na polski??? jest to legalne?
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 4:33 pm   

@flower, sorry za opoznienie.

o zadnych swistkach do podpisania nie slyszalem. jesli juz kogos zwalniaja to z powodu bardzo slabej normy, tzn ze komus sie nie chce pracowac, jest leniwy, ma "2 lewe rece" itp.
jesli powodem zwolnienia jest brak pracy (za duzo ludzi), to wtedy biuro na miejscu w nl oferuje inna prace, moga ci zapewnic prace na 2 dzien, lub w ciagu tygodnia. zwykle cos znajduja i nie ma sie co martwic.

w razie zwolnienia i braku szans na nowa prace, masz prawo jeszcze mieszkac przez tydzien, do niedzieli, bo za mieszkanie pobieraja z gory. no chyba ze trafi sie jakis osobnik ktory sprawia duze problemy, pije (a pozniej siada za kierownice)... wtedy moze wrocic do pl tego samego dnia.

pozdro
 
 
flowerpower9 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 19
Wysłany: Nie Wrz 25, 2011 4:50 pm   

jak tam teraz sytuacja wygląda w NL jobs, mająduzo roboty? gdzie o tej porze roku najlepiej jechac do looije tomaten, greenpack? PTV mało ma godzin pewnie.
Pomidory jeszcze są czy zostały tylko jakiej prace związane zrozbiórkąszklarni itp.?
 
 
pepin89 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 24, 2012 6:22 pm   

Podbijam... Jak wygląda teraz sytuacja z NL JOBS??
 
 
lady013310
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 4:22 pm   

Zarobki śmieszne, godzin mało, odbijają za co tylko można i do tego kary.
Jednym słowem nie polecam. pracowałam przez to biuro 3 miesiące i uważam to za czas stracony.
 
 
des 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 48
Wysłany: Pon Cze 22, 2015 9:19 pm   

Mała aktualizacja. W NLJobs sytuacja się pogorszyła, szczególnie dla starszych pracowników, bo, po prostu stracili oni pracę. Są zbyt drodzy, na ich miejsce przyjmowani są młodzi, którym wypłaca się dużo niższe pieniądze. Jednak im to nie przeszkadza. Pierwsza praca, brak doświadczenia, na szlugi i piwo wystarcza, jeszcze zostaje reszta do lidla, więc pracują. Czekajcie, tak chyba jest wszędzie...

Kary pieniężne, np. za brak czystości w mieszkaniach dalej są, nie wiem czy to bobrze, czy źle, biuro wychodzi na plus. Jednak czy to uczciwe, trzeba sobie odpowiedzieć samemu. Czasem zastanawiam się, czy oni specjalnie biorą takich typków spod ciemnej gwiazdy, aby zarabiać na nich, zamiast od razu wysyłać do PL.

Jeśli masz jakąś sprawę do załatwienia, musisz napisać smsa, na tak zwany 'sms info'. Wtedy, ta sprawa jest przekazywana do administracji (z jednego BIURKA, na drugie, to obok) i teraz sobie czekaj, kilka dni, tydzień, może dwa... różnie z tym bywa. Czy twoja prośba zostanie spełniona? Będziesz mieć dużo szczęścia, jeśli tak. Duuużo zależy od ich humoru, albo tak, albo nie.
A jak masz do zgłoszenia coś w stylu przeniesienia do innego mieszkania, np z powodu grzyba i ogólnie "marudzisz", bo na chacie jest głośno, piją, jarają trawkę, kradną jedzenie, to w biurze wszyscy o tobie wiedzą, bo to TY jesteś niewygodny/-a, bo TY czegoś chcesz, zajmujesz ich czas, a to dla nich problem (kiedy spotykasz kogoś z biura, można usłyszeć "a, to ty...", "no, coś słyszałem"). W końcu ktoś musi ruszyć cztery litery i coś z tym zrobić. Trzeba zrobić nowy planing, zapewnić ci dojazd do pracy i to tak, żeby wszystko się zgadzało. Niestety, siedzi tam taki planing-master, który zamiast ułatwić nam życie, tylko je utrudnia, wyznaczając trasy "na około", podstawiając dwa prawie puste auta pod jeden domek. Hmm, na pewno ma ciekawsze zajęcie niż praca.

Naprawdę, jest jeszcze wiele drobnych i większych wpadek tego nieudolnego biura, niemal codziennie, po których ręce opadają, ale póki co nie chcę zdradzać szczegółów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group