NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Inżynier w Holandi
Autor Wiadomość
didusiatko90 
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 7:46 pm   Inżynier w Holandi

Witam wszystkich. Jest nowy na tym forum a pisze z prośbą o pomoc i udzielenie kilku informacji. Ale zacznę od początku Jestem świeżo upieczonym inżynierem mechaniki z Wat-u. W lutym się obroniłem. Wcześniej skończyłem technikum mechaniczne. Studiowałem zaoczne więc posiadam trochę doświadczenia zawodowego. Pracowałem jako ślusarz narzędziowy w odlewni aluminium, obecnie od dwóch lat pracuje jako elektromechanik samochodowy. Podjąłem decyzje o wyjeździe do Holandii. Namówił mnie do tego brat będący tu od dwóch lat. Brat zapewnia mi prace u siebie na magazynie, lecz motoryzacja jak i przemysł ciężki to dla mnie miejsce gdzie czuje się jak ryba w wodzie i temu chciałbym pracować w zawodzie ( mechanik samochodowy, ślusarz narzędziowy, operator maszyn do obróbki metali).
Stąd moje pytania:
- Jakie polecacie biura rekrutacyjne do branży technicznej, czy istnieją takie?
-Czy lepiej poduczyć się języka, popracować trochę na magazynie i szukać czegoś w branży samemu?
-Czy poszukiwać pracy w branży bezpośrednio od razu?
Moja znajomość języka to angielski w stopniu podstawowym+ trochę technicznego
 
 
Malkolm_Tent 
Poczatkujacy
Malkolm_Tent

Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 1:06 pm   

Czesc. Inne osoby moga sie nie zgodzic z tym co napisze, ale to jest to co wiem z wlasnego doswiadczenia. Inzynier z kilkuletnim doswiadczeniem moze bez problemu znalezc prace w swoim zawodzie, przynajmniej w regionie Zuid Holland. Nie wiem jak to moze wygladac w Twoim przypadku. Chodzi mi tu o brak doswiadczenia jako inzynier per se. Co do jezyka, to uwazam ze angielski bardziej przyda Ci sie w pracy niz holenderski. Tak wiec uwazam ze powinienes sprobowac od razu szukac pracy.

Co do pracy bezposrednio czy przez agencje, to ja osobiscie uwazam, ze praca bezposrednio dla pracodawcy jest lepsza, ale niektorzy wola pracowac przez detachering agency. Pracujac dla agencji mozesz pracowac nad jednym projektem przy turbinach wiatrowych, na drugim mozesz robic przy pociagach a nastepny moze zabrac cie na platforme wiertnicza. Ja jednak wole stabilna pozycje i budowanie doswiadczenia w jednej dziedzinie.

Przejrzyj sobie ogloszenia na tej stronie, a moze cos cie zainteresuje:

http://www.nationalevacat...ge/1/ignore_ids

Ponizej tez masz dwa biura rekrutacyjne z ktorymi kiedys prowadzilem rozmowy, i wygladaly na profesjonalne:

https://www.yacht.nl/vaca...gina=6#jobboard

http://www.werkenbijtrius.nl/jobsmartact/all

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group