NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaswiadczenie o niekaralnosci a praca w Holandii
Autor Wiadomość
lichupato
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 8:24 pm   Zaswiadczenie o niekaralnosci a praca w Holandii

Witam, mam nastepujacy problem.

Chcialbym wyjechac z kolegami do pracy w holandii, mamy juz nawet kilka ofert lecz nie wiem czy cos z tego wyjdzie poniewaz :

prawie kazda agencja wymaga zaswiadczenia o niekaralnosci. Takowe uzyskalem lecz z pewnym zalacznikiem. Nie caly rok temu zostalem zatrzymany z sladowa iloscia marihuany ( w Polsce) zostalem ukarany kara grzywny i zostalo to wpisane do mojego rejestru karnego.

I teraz moje pytanie : czy pracodawca w holandii bedzie respektowal takowe zaswiadczenie?
W tym wypadku co prawda karany bylem, czyli mozna powiedziec ze posiadam ale zaswiadczenie o karalnosci. Jednak czy brane pod uwage sa czyny czy tylko papier? Szczegolnie patrzac na to ze chodzilo tutaj o marihuane ( mialem wtedy dokladnie 1.3g) a jednak jest to wyjazd do HOLANDII kraju legalnej konopi!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 9:54 pm   

http://forum.niedziela.nl...5&view=previous

http://www.niedziela.nl/i...rum%2Findex.php
 
 
lichupato
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 10:23 pm   

dziekuje za szybka odpowiedz lecz eh.. nie moge tam znalezc nic co konkretnie mnie interesuje. A mianowicie czy to moje zaswiadczenie z zalacznikiem o grzywny bedzie respektowane przez pracodawce czy jednak jest to dowod na moja " karalnosc " i raczej nie mam szans na podjecie pracy w holandii w firmie ktora wymaga tak owe zaswiadczenie?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 11:26 pm   

lichupato,

No coz , probuj moze sie uda . Nie wiem jak zareaguje potencjalny pracodawca holenderski na zawarta w nim dodatkowa note ... wiem jak ja bym zareagowala .

Bede szczera . Ja nie przyjelabym cie do mojej firmy , dla mnie ma to byc wypis/dokument calkowicie potwierdzajacy, ze osoba nie byla karana... i chyba wszystko w temacie .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Zibby3
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 1:36 pm   

Żaden holenderski pracodawca nie będzie wymagał od ciebie żadnych papierów ani zaświadczeń... agencja wymagając zaświadczenia o niekaralności robi przesiew w swoim własnym interesie, bo patologa do Holandii garnie się wyjątkowo ochoczo, i później tylko z nią problemy na domkach... dlatego zawsze możesz pogadać z agencją, wyjaśnić jaka sprawa, najlepiej osobiście w biurze.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 5:32 pm   

Zibby3, wielu nawet bardzo wielu pracodawccow w NL zada VOD . I nie tylko jakies panstwowe instancje czy TNT ale na zwykly magazyn czesto jest wymagany VOD . Czasy sie zmienily i pracodawcy chca wiedziec kogo przyjmuja .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Cze 27, 2015 5:55 pm   

Zibby3 napisał/a:
Żaden holenderski pracodawca nie będzie wymagał od ciebie żadnych papierów ani zaświadczeń.

To chyba twoje pobozne zyczenie ,niestety skonczylo sie , bez tego kawalka papieru nie zatrudnia cie juz w holenderskim przedsiebiorstwie i jakby kto pytal, to nie moj wymysl ,tylko juz tutejsza rzeczywistosc .
 
 
lark 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 52
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 11:33 pm   

Niestety jeszcze nie wszystkie agencje wymagaja. A szkoda. VOD jest bardzo czesto sprawdzane nawet nie przez agencje a musisz je okazac w firmie. Sam bylem swiadkiem jak holendra nie przyjeli bo nie mial papierka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group