NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uwaga na nowe umowy w biurach
Autor Wiadomość
lokus 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 29
Skąd: Nederland
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 11:41 am   

baileys,

masz racje!

Ludzie, to po co jestescie w tej beznadziejnej Holandii? Wracajcie do PL, jak tak narzekacie, ja wam tak zle!

Trzeba bylo sie uczyc, studiowac, nauczyc sie jezyka niderlandzkiego dobrze! A nie ani be, ani me w jakimkolwiek jezyku.
Zapewniam was, ze ani inzynier, ani IT-owiec, ani lekarz z polskim dyplomem nie ma problemu znalezc dobra prace!

Holandia stwarza bardzo dobre warunki pracy, a juz na pewno dla tych, ktorzy sa porzadnie wyksztalceni i znajacy jezyk, a nie byle co pokonczone i jedzie taki do Holandii narzekac, jak jest tak zle.

Nie dyskryminuje zadnej pracy, bo zadna praca nie hanbi a w zyciu bywa roznie, ale po to trzeba uczyc sie jezyka! Po to trzeba obcowac z Holendrami, wlasnie po to trzeba zyc miedzy ludzmi, a nie zamykac sie w swoich enklawach gdzies na wsiach i zgadzac sie na wszystko, co tylko powiedza.
Tak to jest, jak sie nie zna swoich praw i jedzie sie do byle czego w ciemno.

Jak ktos jest oferma i dupa wolowa, to za granica bedzie o wiele gorzej, bo zycie za granica hartuje i trzeba sie wieloktrotnie sprawdzac w roznych sytuacjach jako obcokrajowiec.

Trzeba bylo sie uczyc porzadnego zawodu i nie narzekac.

Jak ktos chce pracowac, to zawsze znajdzie prace - tylko tu sa potrzebne inne cechy: przebojowosc, odwaga, nie-bycie ciamajda i oferma i przede wszystkim - nie byc uzaleznionym od innych.
Ostatnio zmieniony przez lokus Czw Sie 13, 2015 11:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 12:43 am   

Dobrze wykształcony człowiek bez problemu znajdzie dobrą pracę w Polsce, a jak mu śpieszno emigrować to ma lepsze kraje do życia jak chociażby Niemcy czy Skandynawia.

W zasadzie nie wiem po co nowi lecą do NL, o ile starych rozumiem bo mogli się zaklimatyzować i jako tako mieć fajną pracę to nowi bez języka, obycia w obecnym czasie w NL są raczej straceni

Niemcy pod tym względem zdecydowanie lepsze.
Ostatnio zmieniony przez Fegelein Sob Sie 15, 2015 12:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Mar 2012
Posty: 26
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 4:31 pm   

lokus napisał/a:
baileys,

masz racje!

Ludzie, to po co jestescie w tej beznadziejnej Holandii? Wracajcie do PL, jak tak narzekacie, ja wam tak zle!

Trzeba bylo sie uczyc, studiowac, nauczyc sie jezyka niderlandzkiego dobrze! A nie ani be, ani me w jakimkolwiek jezyku.
Zapewniam was, ze ani inzynier, ani IT-owiec, ani lekarz z polskim dyplomem nie ma problemu znalezc dobra prace!
.


Nie wytrzymam i muszę to napisać. Koleś po praniu mózgu. Wieży w jakąś super nację! Pokolenie z IQ (współczynnik inteligencji) powyżej 120! Pokolenie nowej polskiej emigracji zarobkowej opuszczającej kraj; wybitnie inteligentnej, wykształconej, wyedukowanej językowo itp. Według niego to powinna być grupa ok. 2 milionów lekarzy, astrofizyków, specjalistów IT i ch... wie jeszcze kogo. To powinna być grupa 2 mln słowiańskich przesiedleńców, gotowych bezwarunkowo poddać się procesowi naturalizacji, a w Holandii też germanizacji. A tu w Holandii kogo mamy???? Według niego kilkaset tysięcy sezonowo pracujących głupków, którzy notabene na zaproszenie wyspecjalizowanych pośredników (czytaj wyrafinowanych i wyrachowanych holenderskim wyznawców Nowego Porządku Świata i założycieli współczesnego niewolnica polegającego na tym, że za to, że możesz pracować przez lata prawie zawsze dla tej samej firmy płacisz im przez cały ten czas od każdej godziny 40 % haracz ).Oni przyjeżdżają tu harować ponad siły i mieszkań w przepełnionych i zrujnowanych niewolniczych czworakach za odłożone z pracy pozostałe im pieniądze. Pajacu zejdź na ziemię! Ci ludzie przyjeżdżają tu werbowani przez zorganizowane grupy przestępcze. Zatrudnieni tam rekrutatorzy wiedzą kogo szukać ;) a kwalifikacje tych ludzi są rzeczą drugorzędną. Oni tu przyjeżdżają nie po to, żeby tu zamieszkać bo dom swój mają w Polsce. Oni tu nie przyjeżdżają po to, żeby robić ”karierę” czy szukać nowych holenderskich "przyjaciół". Przyjeżdżają żeby coś zarobić, zwrócić pożyczaną kasę na wyjazd i wracać do domu oraz swojej rodziny i przyjaciół w Polsce! To ludzi pochodzący z zaniedbanych i pozbawionych szansy rozwoju regionów. Nie spotkałem tu ludzi z Warszawy, Wrocławia, Poznani czy Krakowa. W dużych ośrodkach nawet w PL można się utrzymać z uczciwej pracy! Socjologii to ty na pewno nie skończyłeś, a do bystrych też nie należysz! Jesteś kolejnym głupio mądrym, który będąc tu jak mniemam od 2013 r. czyli 2 tata biegle nauczyłeś się operować językiem holenderskim, a twoja kariera rozwija się tu w zawrotnym tempie. W dodatku przyjechałeś tu z pełnym portfelem aby być niezależnym od nikogo! Jesteś śmieszny! W dodatku nie potrafisz realnie oceniać istniejącej sytuacji (pracowników sezonowych bo ich dotyczy ten wątek), wyciągać logicznych wniosków z informacji jakie dochodzą z tego sektora rynku pracy oraz masz ograniczone pole percepcji i zasięg myślenia. Z taką pogardą do zwykłych, przeciętnych intelektualnie ludzi i wachlarzem cech oraz umiejętności, to ty tu na pewno zrobisz tu zawrotną karierę! Jako koordynator-zaganiacz w jakimś złodziejskim biurze. Powodzenia!
Ostatnio zmieniony przez anuka Nie Sie 16, 2015 4:39 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Papux
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 13
  Wysłany: Pon Sie 17, 2015 12:57 pm   

Spędziłem w Holandii fajne 2 lata.
Niestety Polacy za granicą to raczej ostatnie brudy naszego kraju.

Narkomaństwo, burdele, alkoholizm tak nazwałbym 90% tej społeczności.
Ja wróciłem do polski otwarłem firmę i mam plan na życie który się układa.

A ci co wyjechali jak nie mają planu w Polsce niech nie wracają, bo takich tu nie potrzebujemy.
Zawsze powtarzałem wszystkim że każdy jest panem swojego losu. Nie dajesz rady...Giń
 
 
zmazany
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 12
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 4:13 pm   

post edytowany w calosci


Od tego masz priw , po co robisz Off-topic w temacie ?
:074:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sie 17, 2015 5:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zibby3
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 11:13 am   

anuka napisał/a:
lokus napisał/a:
baileys,

masz racje!

Ludzie, to po co jestescie w tej beznadziejnej Holandii? Wracajcie do PL, jak tak narzekacie, ja wam tak zle!

Trzeba bylo sie uczyc, studiowac, nauczyc sie jezyka niderlandzkiego dobrze! A nie ani be, ani me w jakimkolwiek jezyku.
Zapewniam was, ze ani inzynier, ani IT-owiec, ani lekarz z polskim dyplomem nie ma problemu znalezc dobra prace!
.


Nie wytrzymam i muszę to napisać. Koleś po praniu mózgu. Wieży w jakąś super nację! Pokolenie z IQ (współczynnik inteligencji) powyżej 120! Pokolenie nowej polskiej emigracji zarobkowej opuszczającej kraj; wybitnie inteligentnej, wykształconej, wyedukowanej językowo itp. Według niego to powinna być grupa ok. 2 milionów lekarzy, astrofizyków, specjalistów IT i ch... wie jeszcze kogo. To powinna być grupa 2 mln słowiańskich przesiedleńców, gotowych bezwarunkowo poddać się procesowi naturalizacji, a w Holandii też germanizacji. A tu w Holandii kogo mamy???? Według niego kilkaset tysięcy sezonowo pracujących głupków, którzy notabene na zaproszenie wyspecjalizowanych pośredników (czytaj wyrafinowanych i wyrachowanych holenderskim wyznawców Nowego Porządku Świata i założycieli współczesnego niewolnica polegającego na tym, że za to, że możesz pracować przez lata prawie zawsze dla tej samej firmy płacisz im przez cały ten czas od każdej godziny 40 % haracz ).Oni przyjeżdżają tu harować ponad siły i mieszkań w przepełnionych i zrujnowanych niewolniczych czworakach za odłożone z pracy pozostałe im pieniądze. Pajacu zejdź na ziemię! Ci ludzie przyjeżdżają tu werbowani przez zorganizowane grupy przestępcze. Zatrudnieni tam rekrutatorzy wiedzą kogo szukać ;) a kwalifikacje tych ludzi są rzeczą drugorzędną. Oni tu przyjeżdżają nie po to, żeby tu zamieszkać bo dom swój mają w Polsce. Oni tu nie przyjeżdżają po to, żeby robić ”karierę” czy szukać nowych holenderskich "przyjaciół". Przyjeżdżają żeby coś zarobić, zwrócić pożyczaną kasę na wyjazd i wracać do domu oraz swojej rodziny i przyjaciół w Polsce! To ludzi pochodzący z zaniedbanych i pozbawionych szansy rozwoju regionów. Nie spotkałem tu ludzi z Warszawy, Wrocławia, Poznani czy Krakowa. W dużych ośrodkach nawet w PL można się utrzymać z uczciwej pracy! Socjologii to ty na pewno nie skończyłeś, a do bystrych też nie należysz! Jesteś kolejnym głupio mądrym, który będąc tu jak mniemam od 2013 r. czyli 2 tata biegle nauczyłeś się operować językiem holenderskim, a twoja kariera rozwija się tu w zawrotnym tempie. W dodatku przyjechałeś tu z pełnym portfelem aby być niezależnym od nikogo! Jesteś śmieszny! W dodatku nie potrafisz realnie oceniać istniejącej sytuacji (pracowników sezonowych bo ich dotyczy ten wątek), wyciągać logicznych wniosków z informacji jakie dochodzą z tego sektora rynku pracy oraz masz ograniczone pole percepcji i zasięg myślenia. Z taką pogardą do zwykłych, przeciętnych intelektualnie ludzi i wachlarzem cech oraz umiejętności, to ty tu na pewno zrobisz tu zawrotną karierę! Jako koordynator-zaganiacz w jakimś złodziejskim biurze. Powodzenia!


Brawo. Idealnie podsumowanie pana "trzeba było uczyć się".
Polacy od dziesiątek lat, a nawet już na przełomie 19 i 20 wieku wyjeżdżali do Niemiec do pracy, i nie ma w tym nic złego. Jest to jak najbardziej normalne dopóki będzie tak wielka różnica w zamożności krajów. Chodzi tylko o to żeby ci sezonowi robotnicy nie byli w tak systemowy złodziejski sposób okradani jak obecnie.
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 3:56 pm   

anuka napisał/a:
lokus napisał/a:
baileys,

masz racje!

Ludzie, to po co jestescie w tej beznadziejnej Holandii? Wracajcie do PL, jak tak narzekacie, ja wam tak zle!

Trzeba bylo sie uczyc, studiowac, nauczyc sie jezyka niderlandzkiego dobrze! A nie ani be, ani me w jakimkolwiek jezyku.
Zapewniam was, ze ani inzynier, ani IT-owiec, ani lekarz z polskim dyplomem nie ma problemu znalezc dobra prace!
.


Brawo. Idealnie podsumowanie pana "trzeba było uczyć się".
Polacy od dziesiątek lat, a nawet już na przełomie 19 i 20 wieku wyjeżdżali do Niemiec do pracy, i nie ma w tym nic złego. Jest to jak najbardziej normalne dopóki będzie tak wielka różnica w zamożności krajów. Chodzi tylko o to żeby ci sezonowi robotnicy nie byli w tak systemowy złodziejski sposób okradani jak obecnie.


A ja podpisuję się pod wypowiedzią kolegi lokus, niestety w myśl przysłowia "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz". Już ani nie chodzi o samą emigrację czy to czy ktoś jest wykształcony czy nie. Ale to że mnóstwo ludzi co przyjeżdżają na saksy są kompletnie nieprzygotowani, nie myślą co będzie jak się noga podwinie. Nie poczytają nawet na necie co to za kraj, jakie przepisy, co trzeba w razie problemu, nie nauczą się nawet 'dzień dobry' w języku kraju do którego jadą itp. Wiedzą tylko że można jarać legalnie blanty, że euro kosztuje więcej niż złoty i nic więcej ich nie obchodzi. Spakuje się taki z dnia na dzień i jedzie w nieznane, naiwnie wierząc że świat na zachodzie to cud miód i orzeszki i wszyscy o gołębich sercach. A wystarczy trochę znać historię żeby wiedzieć że w każdym bez wyjątku narodzie są porządni ludzie i szuje (vide to że Holendrzy jako były kraj kolonizatorów ma już w mentalności niejako podejście "pan i niewolnik", jakby nasi przodkowie też mieli w domu "murzynkę" co im sprzątała chatę to też byśmy to mieli we krwi, albo vide Niemcy i II Wojna Światowa, nie dalej jak wczoraj czytałem sobie o tym jak z porządnych Niemców przed wojną w momencie jak dostali do rąk władzę nadzorcy w obozie koncentracyjnym zmieniali się w bestie mordujące i katujące więźniów bez litości) po prostu w ludziach zawsze będzie tkwił jakiś instynkt, czy to wyzyskiwacza czy złodzieja. Jak się olewa wszystko, na szkołę rzucało się kamieniami zamiast uczyć się i jedzie taki na luzaka to nie ma co liczyć potem że bogaty naród będzie go inaczej traktował niż tylko tanią siłę roboczą. Zresztą to 'my' przyjechaliśmy dla nich pracować, nie oni do nas, naszym obowiązkiem jest przystosować się do tutejszych przepisów i kropka. Nie podoba się, do widzenia. Zresztą czy w PL jest mniejszy wyzysk? Wątpię czytając o pensjach rzędu 1500 zł, o masowym zatrudnianiu na śmieciówkach albo na czarno, to dopiero jest wyzysk, rodak rucha rodaka. A tak przynajmniej rucha ktoś obcy, to już chyba lepsze, nie?
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Wto Sie 18, 2015 3:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 9:27 pm   

Papux napisał/a:
Spędziłem w Holandii fajne 2 lata.
Niestety Polacy za granicą to raczej ostatnie brudy naszego kraju.

Narkomaństwo, burdele, alkoholizm tak nazwałbym 90% tej społeczności.
Ja wróciłem do polski otwarłem firmę i mam plan na życie który się układa.

A ci co wyjechali jak nie mają planu w Polsce niech nie wracają, bo takich tu nie potrzebujemy.
Zawsze powtarzałem wszystkim że każdy jest panem swojego losu. Nie dajesz rady...Giń


W tych 90% to zdecydowana większość sezonowców, ktoś kto zostaje na stałe lejąc siurem na Polskę nie bawi się w burdele, ćpanie i chlanie tylko dąży do polepszenia swego bytu na obczyźnie.
A reszta? Niech ginie za granicą czy wraca do Polski nie dając sobie rady poza jej granicami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group