NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 30, 2015 7:11 pm
Faza B
Autor Wiadomość
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 6:39 pm   Faza B

witam czy pracodawca ma obowiazek wyplacic nam pracownikom na fazie B wynagrodzenie za dni w ktorych nie ma dla nas pracy np.w tygodniu pracowalam 3 dni a 2 dni wolne bo nie ma pracy?
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 7:05 pm   

dzelaska napisał/a:
czy pracodawca ma obowiazek wyplacic nam pracownikom na fazie B wynagrodzenie za dni w ktorych nie ma dla nas pracy
Jezeli masz gwarantowana ilosc godzin to tak . NP gwarantuja ci 20 godz tyg . w 5 dni przepracowalac 12 godz to pracodawca ma ci wyplacic jeszcze 8 godz . Ale np pracowalas ale dajmy na to masz w 3 dni przepracowane 18 godz to pracodawca musi wyplacic 2 godz . Ale jak w 2 dni zrobisz 20 godz to tylko za te 2 dni czyli 20 godzin jest ci winnien wyplate . Jak bedziesz czytala swoj kontrakt to radze ci go dobrze( dokladnie i ze zrozumieniem ) przeczytac .
Z doswiadczenia wiem ze pisza bardzo przebiegle i np wstawiaja cos w tym stylu "...max 38 godz tyg ..."
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
zielaczysko 
Gaduła
Zielaczysko


Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 108
Skąd: Łódz-Den Haag;)
Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 8:26 pm   

Witam.
Podepne sie pod temat ,choc chodzi mi o cos innego...
Pracuje w firmie(bezposrednio u pracodawcy)od 5 lat.
Dopiero w tym roku otrzymalem "staly kontrakt",choc powinien on byc wystawiony po trzecim roku mojej pracy.Czyli dwa lata temu.
Moje pytanie jest nastepujace:
-mozna to w jakis sposob wyegzekwowac od pracodawcy?
I czy na "stalym kontrakcie" moze byc wogole "B-1"???
_________________
Zło zawsze powraca.........................
Ostatnio zmieniony przez zielaczysko Pon Kwi 13, 2015 8:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Maj 06, 2015 10:44 pm   

Mam pewne pytanie, szczególnie do osób znających się na przepisach prawa pracy

Otóż pracuję sobie od sierpnia 2014 roku w firmie H. poprzez uitzendbureau R, ktore to zapewnia pracownikom pracę przez maksimum 78 tygodni, a później wysyła na 26-tygodniowe "wakacje" i przyjmuje z powrotem. Czyli generalnie jak wszędzie.
Kiedyś przez to biuro w tej firmie na tym samym stanowisku co ja teraz pracowała pewna pani B, która miała szansę na stały kontrakt, jednak z niego zrezygnowała i wyjechała wraz z mężem do PL.
Od dwóch tygodni słyszę, że owa pani wraca do pracy. Dziś usłyszałam nowinę, która wg mnie jest bzdurą wierutną. Otóż chodzą słuchy, że owa pani wraca do pracy od razu na fazę B.
Dlaczego wg mnie jest to bzdura? A dlatego że wg cao
Cytat:
"De uitzendkracht is niet werkzaam in fase B (zie hierna
lid 2 van dit artikel) zolang nog niet in meer dan 78 weken is gewerkt voor dezelfde uitzendonderneming.

oraz
Cytat:
Als er sprake is van een onderbreking tussen twee detacheringsovereenkomsten
van 26 weken of meer, dan begint de telling van fase A opnieuw.


Wg powyższego po roku (a może więcej) przerwy nie można wrócić od razu na fazę B - no chyba że gdzieś coś jest drobnym druczkiem i ja sie mylę...
Można mieć lepszą umowę na fazie A - czyli wyższą stawkę czy zagwarantowane godziny, ale to wciąż powinna być faza A....

Niech mnie ktoś oświeci...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Maj 07, 2015 8:40 am   

Hera napisał/a:
Wg powyższego po roku (a może więcej) przerwy nie można wrócić od razu na fazę B - no chyba że gdzieś coś jest drobnym druczkiem i ja sie mylę...Można mieć lepszą umowę na fazie A - czyli wyższą stawkę czy zagwarantowane godziny, ale to wciąż powinna być faza A....
moze i nie musi stac malym druczkiem . Zalezy jak wypertraktowala swoje warunki , tymbardziej ze wponinasz o :
Hera napisał/a:
miała szansę na stały kontrakt, jednak z niego zrezygnowała i wyjechała wraz z mężem do PL.

CAO jest czyms co ma chronic pracownikow od wykozystywania ale kazdy ma prawo pertraktowac lepsze warunki jak sa mu proponowane . Znajac swoja wartosc i umiejetnosci zawsze mozna pertraktowac warunki dla siebie ale musisz je umotywowac .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Maj 07, 2015 8:42 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Maj 10, 2015 10:33 pm   

Baileys z całym szacunkiem, ale jakoś nie wydaje mi się, by biuro pracy przez które pracuję było skłonne do jakichkolwiek negocjacji. Zdążyłam się o tym przekonać na własnej skórze.
Poza tym ludzie pracują, odchodzą i znów wracają po 26 tygodniach i wciąż na fazę A. I to nie tylko Polacy ale i Holendrzy...
Nie wiem już co o tym myśleć.
Może i masz rację, ale jak juz napisałam z własnego doświadczenia wiem, że biuro nie jest skłonne do negocjacji. I nie tylko ja mam takie wrażenie...

Cóż, pożyjemy zobaczymy.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Pią Lis 20, 2015 2:45 pm   

a co jesli mamy kontrakt na rok i po 36 tygodniach zostalismy zwolnieni (ze szklarni) pracodawca nie ma dla nas nowej pracy,zwolnic nas nie moze przed koncem umowy wiec nawet nie ma mowy o zasilku,w umowie jest pewnie zawarte ze placic nam nie musi jesli nie mamy pracy(wiekszosc biur tak robi) czytalam ze biuro musi poszukac nam innej pracy ale co jesli pracodawca to olewa i ciagle mowi ze nie ma,ile tak mozna czekac bez pieniedzy?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group