NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Maj 03, 2016 8:59 pm
CAO a rezerwy wakacyjne Vakantietoeslag
Autor Wiadomość
MartinaX
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 7
Skąd: Waalwijk
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 3:54 pm   CAO a rezerwy wakacyjne Vakantietoeslag

Witam.
Czy ktoś może orientuje się jak to jest z CAO, czy istnieje jeden nadrzędny dokument, czy kilka jego wersji? Mój problem wygląda następująco:
Pracuję obecnie w magazynie logistycznym, gdzie prowadzimy dystrybucje sprzętu elektronicznego (przepakowywanie, programowanie, kontrola jakości).
Wybrałam się na wakacje, zaplanowane na 3 tygodnie. Poprosiłam o wypłatę rezerw wakacyjnych w pierwszym tygodniu urlopu, otrzymałam odpowiedź potwierdzającą wypłatę rezerw. Ku mojemu zdziwieniu nie wypłacono mi dodatku 8% Vakantietoeslag, który stanowił zdecydowanie większą część oczekiwanej kwoty.
Pracownik HR twierdzi, że ponieważ w kontrakcie zapisane jest, że wypłacają to raz w roku i po upływie kontraktu, nie mam prawa do wypłaty tych pieniędzy.
Na mój rozum jednak układ CAO jest dokumentem nadrzędnym nad naszym kontraktem. Pracownik HR twierdzi jednak, że nie bo nas obowiązuje TLN CAO nie CAO, ponieważ pracuję w branży logistycznej.
Pierwsze słyszę, by było kilka rodzajów CAO, a na dodatek nie mogę znaleźć w Internecie tekstu rzekomego TLN CAO.
Czy może jest tu ktoś posiadający wiedzę w tym temacie?
Muszę wiedzieć, czy facet ma rację, że nie mam prawa do swoich pieniędzy. Wydaje mi się to niedorzeczne....
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 8:00 pm   

MartinaX, W NL pieniazki wakacyjne sa wyplacane 1 lub 2 x w roku mniej wiecej w koniec maja poczatek czerwca i koncem grudnia . Ale to czy wyplacaja 1 czy 2 x w roku zalezy od twojego CAO i/lub kontraktu o prace . Jezeli w kontrkacie jest odnosnik do CAO to tam powinnas szukac odpowiedzi kiedy sa pieniadze wakacujne wyplacane .
Pieniadze za dni wakacyje moga byc wyplacane w innych terminach np podczas wakacji , dni wolnych itd jezeli sa nie wykozystane sa wyplacane po zakonczeniu kontraktu . Pamietaj ze niewykozystane dni wakacyjne z danego roku mozna wziasc na nastepny rok ale musisz je wykozystac w ciagu 6 m-cy inaczej przepadaja .

[ Dodano: Pon Lis 30, 2015 8:06 pm ]
MartinaX napisał/a:
Pierwsze słyszę, by było kilka rodzajów CAO,
Kazdy sektor ma swoje CAO .


https://www.fnv.nl/sector...cht_bedrijfscao's/cao_beroepsgoederenvervoer_over/

i kliknij w odpowiedni plik PDF
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Lis 30, 2015 8:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MartinaX
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 7
Skąd: Waalwijk
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 8:11 pm   

W mojej umowie z agencją używane jest wszędzie sformułowanie CAO, nie ma nic więcej.
Czy mam rozumieć, że nie ma co walczyć o te pieniądze teraz?
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie!
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 30, 2015 8:12 pm   

[URL=https://www.fnv.nl/sector-en-cao/alle-sectoren/transport-en-logistiek/overzicht_bedrijfscao's/cao_beroepsgoederenvervoer_over/]TLN CAO[/URL]
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group