NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką mogę dostać umowę przy zbiorach jabłek?
Autor Wiadomość
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pią Sie 21, 2015 8:19 pm   

Mariu
Cytat:
Wobec powyzszego , moze ktos odpowiedziec na podstawie czego /jakich przepisow , osoba ktora nie zostala do tej pracy oddelegowana , moze podlegac pod holenderskie przepisy pracy a tym bardziej ubezpieczenie spoleczne ...?


Bo Gochnie chyba zabraklo slowa nie po slowie moze ... podlegac pod holederskie....

Inaczej faktycznie byloby to bezsensu.

Coraz bardziej przekonuje sie do tego, ze bedziesz musial zawiesic dzialalnosc albo pracowac tutaj jako firma z Polski. Wiem, ze wielu Polakow robi tak, ze tutaj przyjezdzaja jako firma, robia swoja robote, pracuja firmach normalnie w fabrykach jak zwykli mieszkajacy obywatele Holandii, po czym wystawiaja fakture i biora pieniadze. Nie interesuja ich tutaj zadne oplaty zwiazane sprowadzeniem wlasnej dzialaloscia w Holandii. W Polsce ZUS placa i podatki do skarbowki, ale zeby skarbowka Polska sie nie przyczepila, to wystawiaja tez fikcyjne faktury w Polsce i placa tam od tego podatki, zeby w papierach sie zgadzalo. Podobno skarbowka sie czepia jak praca wykonywana jest przez caly rok poza Polska.

Co robi z ta faktura pracodawca holenderski, jak on sie ze skarbowka tutaj rozlicza - nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Pią Sie 21, 2015 8:27 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mariu
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 8
Wysłany: Pią Sie 21, 2015 10:51 pm   

Moment, moment, moment... Najwidoczniej coś dwuznacznie napisałem. Przecież cały ten wątek jest o tym, że zależy mi na tym żeby opłacać składkę ubezpieczenia społecznego holenderskiego, żeby nie płacić polskiego. Dlatego cały czas starałem się pisać, że chciałbym mieć w Holandii oskładkowaną umowę o pracę, żeby mi odcinali to SVW – Socoale Verzekeringswet. Jak możesz to napisz mi proszę czemu zrozumiałeś to tak jakbym chciał płacić składki ubezpieczeniowe w Polsce.

[ Dodano: Sob Sie 22, 2015 12:23 am ]
Dla jasności:
- szykuję się na wyjazd do Holandii do pracy przy zbiorze jabłek na jakieś 1,5 miesiąca
- CHCĘ opłacać holenderski "ZUS" jakkolwiek się nazywa (wyjaśnienie 4 punkty dalej)
- w Polsce na co dzień prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą
- przy pomocy kogoś z rodziny mógłbym kontynuować prowadzenie polskiej firmy zdanie z Holandii, wieczorem, kiedy wrócę z pracy
- moja Polska firma ma się nijak do Holandii, nie wykonuję w niej zupełnie nic dla Holendrów
- opłacając holenderski "ZUS" z wypłaty brutto w Holandii zaoszczędzę ponad 1000 zł miesięcznie, gdyż w takiej sytuacji nie muszę opłacać ZUSu w Polsce jaki trzeba płacić prowadząc firmę (zanim ktoś się odniesie, że to nie możliwe bardzo proszę przeczytać moje poprzednie wątki)

Czego chciałbym się dowiedzieć:
Czy w Holandii każdy pracownik dostaje normalną oskładkowaną umowę o pracę czy też są jakieś nieoskładkowane umowy zlecenie, itp.?

Wątek powstał z powodu mojej obawy, że taka sezonowa krótkoterminowa praca mogłaby być na jakiś rodzaj umowy, który nie odprowadza składki do Holenderskiego ZUSu, a ja CHCĘ płacić Ubezpieczenie Społeczne w Holandii.
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 5:57 pm   

Tutaj masz przykladowy salaris pierwszej lepszej agencji pracy znalezionej w google z pelnym opisem co co oznacza dana rubryka - http://www.ubnuitzendbure...-uitleg.pdf?v=2
Co oznaczaja po holendersku poszczegolne oznaczenia znajdziesz na tym forum, bylo walkowane. W ten sposob dowiesz sie czy jest tam dokladnie to czego szukasz. Czytajac to co napisales w pierwszym swoim poscie Ciebie raczej agencja pracy nie dotyczy bo jedziesz do pracy z polecenia bezposrednio na kontrakt czyt. umowa o prace - jeszcze lepiej !!!
Tylko co to za polecenie skoro Ty nic nie wiesz oprocz tego ze dobrze zarobisz na zbiorze jablek. Ten polecajacy zapadl sie pod ziemie ?
Ostatnio zmieniony przez Kiepo Sob Sie 22, 2015 6:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 7:08 pm   

Mariu napisał/a:
Czego chciałbym się dowiedzieć:
Czy w Holandii każdy pracownik dostaje normalną oskładkowaną umowę o pracę czy też są jakieś nieoskładkowane umowy zlecenie, itp.?


W Holandii jest prawdopodobnie jeszcze bardziej elastyczny kodeks pracy niż w Polsce, więcej rodzajów umów (także tzw. śmieciowych), umowa-zlecenie, umowa o dzieło na pewno też są. Jak odnoszą się regulacje do nich, w jakich przypadkach są wykorzystywane to już nie wiem. To pytanie do Twojego pracodawcy w Holandii. Bez jego odpowiedzi możemy tylko gdybać.

Jeszcze pytanie : chcesz płacić ZUS w Holandii żeby nie płacić ZUS w Polsce z tytułu prowadzenia d.g., czyli jedziesz tam jako firma tak? To chyba wtedy wystawiasz fakturę Holendrowi za wykonaną pracę? Bo jeśli tak to możliwe że będziesz musiał się (zgodnie z przepisami UE) zarejestrować do VAT (celem otrzymania 'tymczasowego' numeru NIP UE) w Holandii bowiem wykonywanie niektórych usług na terenie innego kraju niż kraj siedziby tego wymaga. Są to m.in. usługi związane z nieruchomościami (np. prace ogrodnicze, budowlane itp.). Akurat nie wiem czy pod te usługi spada także zbiór płodów.
Czy jednak jedziesz jako osoba prywatna? Wtedy wliczysz sobie to tylko do dochodów? Nie doczepi się polski U. Skarbowy że wykonywałeś swoją działalność spoza terenu PL (vide to co pisałem wyżej)? Może jednak lepiej zawiesić działalność na ten czas i ugadaj się z kontrahentami że zrobisz swoją robotę ale wystawisz im faktury 'zbiorcze' po 2 miesiącach?
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Sob Sie 22, 2015 7:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Sob Paź 31, 2015 3:43 pm   

Cytat:
Umowa o pracę za granicą zwalnia ze składek. Sąd Najwyższy utarł nosa ZUS


http://www.polishexpress....nia-ze-skladek/
 
 
ryhit
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 04, 2016 10:50 pm   

Witam! Wątek dotyczy pracy najemnej na terenie innego kraju, a co jeśli prowadzę działalność usługową w Holandii, tutaj płace ubezpieczenie i podatki, i chcę otworzyć drugą działalność Handlową w Polsce, czy z racji tego że nie wykonuje pracy najemnej w żadnym kraju muszę opłacać Holenderski i Polski Zus? Zaznaczam że Polska działalność nie jest podobna do Holenderskiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group