NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie prywatne a agencyjne (problem)
Autor Wiadomość
Nerwvs
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 1
  Wysłany: Czw Mar 10, 2016 9:16 pm   Mieszkanie prywatne a agencyjne (problem)

Witam. Zacznę od tego iż w ubiegłym roku mieszkałem na lokalu agencyjnym (oplata +-80e), obecnie mieszkam na prywatnym. Zaglądając w solarisy ku mojemu zdziwieniu dostrzegłem iż zarabiam netto tylko 10e więcej, jednak mieszkanie opłacam oddzielnie koszt +-300. By sytuacja była klarowna: pracuje z kolega on na agencyjnym ja na prywatnym, on ma wyplaty identyczne jak ja tyle ze on juz mieszkanie ma z glowy bo ma potracone, natomiast mi odpada te 300e na miesiac.Wraz ze zmiana mieszkania zmieniły się zasady wypłacania moich pensji. Pozwolę sobie zacytować odpowiedz z biura

" Jeśli chodzi o 38h, to faktycznie w tamtym roku było wypłacane powyżej 38h 135%. Szef zmienił zasady i osoby, które mieszkają na swoim mieszkaniu maja wypłacane do 45h 100 %, a powyżej 135%. Jeśli w danym roku będzie przepracowane powyżej 1983,60h, to od tego momentu wszystkie godziny wypłacane są 135%.
2. "Vrije verstrekking uitruil" - zgadza się, to jest powiedzmy dodatek jeśli ktoś mieszka na firmowym mieszkaniu, lub ma dom/mieszkanie w Polsce (podwójne koszty) i przedstawi dokumenty (umowę o wynajem w Holandii oraz w Polsce oraz faktury/ przelewy za mieszkanie).
"


Biuro sobie ustala samo zasady, i czuje sie lekko dyskryminowany, ponieważ myślałem ze solaris będzie bynajmniej podobny +80e za mieszkanie. A tu jednak wszystko się zmieniło. Dopłaty do mieszkania nie uzyskam bo to nie ja wynajmuje na siebie mieszkanie. I nie oszukujmy się 70 euro tygodniowo a prawie 300 e miesięcznie to jednak sporo dla mnie. Kolejnym moim pytaniem jest to, dlaczego biuro dofinansowuje swoich lokatorów, a ludzi mieszkających na prywatnym już nie? Czy to chodzi tylko o zarobki z mieszkań agencyjnych?, Czy biuro moze sobie zmieniac zasady kiedy chce, i w stosunku do kogo chce?
Oto ssy moich solarisów, wyżej z tego roku, niżej z ubiegłego.
http://zapodaj.net/91c678bd39b5f.jpg.html. Proszę o pomoc i dziękuje jeżeli ktoś się owy znajdzie.
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 8:06 pm   

Nerwvs,

Dlatego że jak nie masz meldunku i wynajmujesz mieszkanie przez brutto, część kosztów mieszkania jest zwracana przez extraterritoriale kosten - ET na salarisach, i dla biur to się opłaca.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 15, 2016 7:47 am   

GeraltRivia napisał/a:
Dlatego że jak nie masz meldunku i wynajmujesz mieszkanie przez brutto, część kosztów mieszkania jest zwracana przez extraterritoriale kosten - ET na salarisach, i dla biur to się opłaca.
A dla pracownikow co mieszkaja na firmowych tym bardziej sie oplaca ...

Wiec trzeba pomyslec czy lepiej zarabiac wiecej mieszkajac na firmowym czy mniej mieszkajac w normalnych warunkach :035:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group