NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
inka1388
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 9:26 pm   

Witam ja mam ten sam problem musze przedstawic przed Polskim urzedem pit36 i zalacznik zg gdzie mam do oddania prawie 900e, a zeby tu sie rozliczyc potrzebuje zaswiadczenie o dochodach z PL czy da sie cos z tym zrobic zeby nie zwracac? :D
 
 
jelcyn 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 10 Maj 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 10:51 am   

Pracowałem w PL 8 miesięcy i w NL 4 miesiące. W PL rozliczyłem się razem z żoną, która pracuje w PL i do US muszę dopłacić ok 3000 zł, a z rozliczenia w NL zwrot jest tylko 103 euro. Czy myślicie że tak powinno być, bo w tym momencie podatek zapłace 2 razy czyli w NL i w PL. Dodam również że to pryzchód z NL wygenerował te 3000 zł dopłaty w PL. Myślicie że to rozliczenie jest poprawne?
Ostatnio zmieniony przez jelcyn Wto Kwi 05, 2016 11:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 5:38 pm   

jelcyn napisał/a:
Pracowałem w PL 8 miesięcy i w NL 4 miesiące. W PL rozliczyłem się razem z żoną, która pracuje w PL i do US muszę dopłacić ok 3000 zł, a z rozliczenia w NL zwrot jest tylko 103 euro. Czy myślicie że tak powinno być, bo w tym momencie podatek zapłace 2 razy czyli w NL i w PL. Dodam również że to pryzchód z NL wygenerował te 3000 zł dopłaty w PL. Myślicie że to rozliczenie jest poprawne?

A wypelniles dodatkowo pit 36 i ZG? Wtedy unikniesz podwojnego opodatkowania. Wiele razy na forum o tym bylo.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
inka1388
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 9:35 pm   hm

36 i zg nie uniknie opodatkowania bo my mamy ten sam problemgdzie wychodzi prawie 900e do zaplaty nam w pl
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 9:45 pm   

Cytat:

Istnieje ryzyko, że Twoje dochody mogą zostać dwukrotnie opodatkowanie, w przypadku gdy dwa kraje mają prawo do opodatkowania Twojego dochodu, ponieważ ...

Aby uniknąć podwójnego opodatkowania, prawdopodobnie będziesz musiał wykazać, w którym kraju znajduje się Twoja rezydencja podatkowa, oraz czy już zapłaciłeś podatek od swoich dochodów




zrodlo KLIK W LINK
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Wto Kwi 05, 2016 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 11:46 pm   

Ok, wybaczcie. DAwno nieinteresowalam się tematem rozliczenia w PL, dlatego nie jestem na bieżąco.
Pozdrawiam :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
dues2712 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 2:24 pm   Rozliczenie podatku i wypełnienie formularzu M tzw. m-biljet

Witam, chciałbym się dowiedzieć odnośnie wypełnienia formularzu M (m-bilijet) za 2015 rok. Zamówiłem ten formularz, otrzymałem go, wpisałem swoje dochody i teraz nie wiem co powinienem wpisać w rubryce odnośnie majątku w Polsce na dzień 1 stycznia 2015, ponieważ nie pamiętam ile wtedy wynosił stan moich kont. Czy ktoś z Was wypełniał już ten formularz i w jaki sposób go wypełnił? Pozdrawiam
_________________
Semper Paratus
 
 
dronte
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 3:32 pm   

Witam. Mam do Was pytanie, czy to normalna sytuacja, że muszę zapłacić podatek zarówno w Polsce, jak i w Holandii?

Dochód w Holandii brutto: 3935€ (pracowałem 3 miesiącew wakacje)
Podatek zapłacony w NL: 494€

W PL jestem studentem i tylko mam nieopodatkowaną rentę po ojcu 5611zł, więc po złożeniu PIT36+ZG, przekroczyłem kwotę wolną od podatku i tu dość jasna sytuacja, do zapłaty niecałe 350zł dla US.

Podałem te dane dla księgowej w Holandii i dostałem odpowiedź, że mam DOPŁATĘ prawie 230€.
Czy to normalna sytuacja?

Wyczytałem także, że BD wzywa do rozliczenia się, czy jeżeli nie dostanę od nich pisma, to uniknę zapłaty? Jak to wygląda? Oczywiście, żeby wszystko było zgodnie z prawem, bez kombinowania.
Pozdrawiam
 
 
silli
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 5:44 pm   

Jeśli bez kombinowania, to masz obowiązek rozliczyć się ze swoich dochodów zarówno w Polsce jak i w Holandii - nawet jeśli nie dostaniesz pisma z BD. Nie wiem jak sytuacja z renta po ojcu, ale jeśli jest ona nieopodatkowana w Polsce to nie powinieneś nic płacić za holenderskie dochody ponieważ obowiązuje tzw ulga abolicyjna. W Holandii natomiast renta po ojcu pewnie wlicza się do twoich "dochodów" więc nie wiem czy dostaniesz zwrot podatku, ale chyba nie powinieneś nic dopłacać! Radzę udać się do dobrego biura rozliczeń podatkowych..
 
 
Pytajnik
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Mar 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Kwi 09, 2016 10:17 pm   

Witam.
Mam pytanie:
Caly rok bylam zatrudniona w NL. Tu rozliczylam podatek.
Czy do urzedu skarbowego w polsce potrzebuje wyslac jakies papiery?
Mowiono mi w pracy o jakims druku, na ktorym oswiadczam, ze jestem rezydentem podatkowym w holandii...

Z gory dziekuje za pomoc.
 
 
ak74
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Kwi 11, 2016 1:29 pm   

Witam formumowiczów,

Starałem się przetłumaczyć swojego holenderskiego pita samodzielnie, jednak nie jestem pewny co do dwóch pozycji. Jeżeli moglibyście sprawdzić i potwierdzić, że są poprawne byłbym bardzo wdzięczny.

Loon voor Loonheffing - dochód brutto
Code loonheffingskorting met ingang van - ulga w podatku od wynagrodzenia
Verrekende Arbeidskorting - Przysługujące pomniejszenie opodatkowania dokonane przez pracodawcę
Loon Zorgverzekeringswet - dochód brutto podlegający ustawowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu.
Levensloopverlofkorting - ulga ze względu na staż pracy. Ulga w podatku od wynagrodzenia i składek na ubezpieczenia społeczne przyznawana na podstawie stażu pracy.
Werkgeversheffing ZVW - kwota za ubezpiecznie zdrowotne???
Reiskostenvergoeding woon-werk - ulga za dojazdy do pracy
Ingehouden Loonbel./premie volksverz. - pobrana przez pracodawcę zaliczka na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne
Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet - ubezpieczenie chorobowe
Totaal Premies werknemerverzekeringen - ubezpieczenie społeczne???
 
 
Tomaszszo
Poczatkujacy
Tomek

Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 12, 2016 11:41 am   

Witam,

W 2015 pracowałem w Holandii przez 3 miesiące z czego dni pracujących było około 65. Z podatku za 2015 rozliczałem się w lutym. Załatwiłem wszystko z urzędem skarbowym w Polsce i 100% moich dochodów było z Holandii. Liczyłem że dostanę dobry zwrot z podatku a Pani z biura odpisała mi maila że dostanę 56 Euro zwrotu, czyli 10% tego co odprowadziłem!
Mam pytanie, czy to normalne? bo wierzyć mi się nie chce, skoro w tamtym roku kiedy weszły te niekorzystne przepisy dla pracowników sezonowych dostałem prawie połowe odprowadzonego podatku... o co chodzi?

Pozdrawiam!
 
 
maciek31
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 13, 2016 7:38 pm   

Tez się zastanawiam, bo pracowałem 6 mięsiecy i mam ponad 90% dochodów i wyliczyli mi tylko 142e.
Może ktoś sprawdzi?

Loonbelasting 11790
Loonheffing 1964
Verrekend arbeidskorting 1188

I nie wiem czy coś jeszcze trzeba..
Ostatnio zmieniony przez maciek31 Śro Kwi 13, 2016 7:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Kwi 20, 2016 11:03 pm   

Tomaszszo, maciek31,

Tak, zgadza sie, bo juz od 2014 zwrot zalezy od czasu przepracowanego w Holandii. Mniej niz caly rok = o wiele mniejszy zwrot.

ak74, Poszukaj na forum, te rubryki juz byly wiele razy tlumaczone.
 
 
Jagodowy
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: Nie Kwi 24, 2016 2:32 pm   

Witam, mam podobne pytanko, co ludzie pytający wyżej, ale kalkulatory wyliczające zwrot podatku podają, że mogę odzyskać całą kwotę 307 euro, jak to w końcu jest, ktoś wie na 100% czy warto?
Byłem w Holandii 2 miesiące , warunek ponad 90% moich dochodów z tego roku w NL jest spełniony.
Moje dane:
loonbelasting - 1.928
loonheffing - 307
Verrekende arbeidskorting - 149
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group